U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig analist Eddy Snelders. De gewezen sidekick van Peter Vandenbempt kreeg (opnieuw) een strenge bestraffing. De onmiddellijke gevolgen sijpelen stilaan door en die komen ongetwijfeld hard aan bij de ex-voetballer.
LEES OOK: Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders
Beroep levert... niets opHet Antwerpse Hof van Beroep bevestigde de uitspraak in eerste aanleg. Snelders werd veroordeeld tot 5 jaar cel, waarvan 18 maanden effectief voor feiten van voyeurisme, aanranding van de eerbaarheid en exhibitionisme.
Snelders zelf was niet aanwezig bij de zitting, dat had volgens zijn advocate Sanne De Clerck enkel te maken met het 'sereen' afwachten van de uitspraak. Iets wat met het mediacircus in Antwerpen veel moeilijker was geweest.
De voormalig analist had voornamelijk beroep aangetekend om te kunnen ontsnappen aan die effectieve gevangenisstraf, dat draaide finaal helemaal verkeerd uit. Zijn advocate haalde vooraf meermaals aan dat de gevangenis geen goede plaats is voor iemand als Eddy Snelders en vooral dat hij er niet mee geholpen was.
Zedenzaak met extra gevolgen
Opvallend: omdat het om een zedenzaak gaat, zal Snelders minstens voor enkele maanden effectief naar de gevangenis moeten. "Want ondanks het feit dat mijn cliënt al jaren intensief therapie volgt en keihard aan zichzelf werkt, moet hij in de gevangenis opnieuw van nul beginnen. Daar zal opnieuw worden nagegaan of hij zijn probleem erkent, schuldinzicht heeft en aan zichzelf wil werken. Daarover moet een dossier worden opgesteld en voorgelegd aan de strafuitvoeringsrechtbank. We zijn dus voor enkele maanden vertrokken", zo geeft zijn advocate aan bij HLN.
Na het opbouwen van dat dossier, kan de vraag voorgelegd worden om bijvoorbeeld met een enkelband de straf verder uit te zitten thuis, iets wat in andere zaken nu al gebruikelijk is bij 'lage' effectieve celstraffen (wanneer het dus niet om een zedenzaak gaat).
Volgens HLN zal Snelders een brief krijgen om zich aan te melden bij de gevangenis. Dit kan enkele weken duren, maar vermoedelijk zal hij dus op heel korte termijn opgesloten worden. Ongetwijfeld een harde klap voor de eens zo geliefde voetballer en analist.
Maarten Coenen