Club laat Barcelona sidderen: VAR verpest totale extase

door
Club laat Barcelona sidderen: VAR verpest totale extase

Club Brugge leverde een weergaloze prestatie af tegen FC Barcelona en bezorgde Jan Breydel een avond om nooit te vergeten. Blauw-zwart toonde vanaf het eerste fluitsignaal durf, precisie en snelheid, en daagde de Catalaanse grootmacht tot het uiterste uit. Pas in het absolute slot redde de Blaugrana nog gedeeltelijk zijn vel, waarna de VAR een compleet Brugse feestje verpestte.

LEES OOK: 'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

Jan Breydel kolkt van enthousiasme

Met de komst van FC Barcelona stond Club Brugge voor een mooie uitdaging voor eigen publiek. Blauw-zwart had dit seizoen nog geen enkele thuiswedstrijd verloren en hoopte die ongeslagen reeks verder te zetten. Voor Barcelona onder Hansi Flick, dat spectaculair en aanvallend voetbal speelt maar achterin kwetsbaar bleek, was een overwinning cruciaal om zicht te houden op de top 8 van de League Phase. Het werd ook een bijzondere avond voor Hans Vanaken, die zijn 100e Europese wedstrijd speelde en zijn statistieken van 25 doelpunten en 10 assists verder kon aanvullen.

Club Brugge startte met Raphael Onyedika terug in de basis, terwijl Nicolo Tresoldi de enige spits was. Barcelona trad aan met Lamine Yamal in de basis en Lewandowski op de bank. Voor Club was het geen wedstrijd waarin punten essentieel waren, maar het wou zich tonen tegen de Catalaanse grootmacht. Eerder had Barcelona al eens verloren in België bij Antwerp, waardoor blauw-zwart vertrouwen putte uit die geschiedenis. Vanaf 21 uur kon iedereen de confrontatie volgen, zowel in het stadion als op Radio 1.

Brugse wervelwind raast voorbij Catalanen

Club opende als een ware wervelwind op Jan Breydel. Een eerste kans werd nog door Tzolis binnen het bereik van Szczesny getrapt, even later ontplofte het stadion echter volledig. Forbs ontsnapte aan de buitenspelval, bediende centraal Tresoldi en die zorgde meteen voor de 1-0. Lang kon Blauw-Zwart echter niet genieten van die voorsprong. Een dikke minuut later ontsnapte Torres aan de aandacht van de Brugse verdediging en de 1-1 was al een feit.

Het werd een ware rollercoaster in Brugge: de Blaugrana toonden even hun heerschappij maar liepen iets voorbij het kwartier op een geniale counter. Een driehoekje ging via Vanaken en Tresoldi tot bij Forbs, die zorgde koeltjes voor de 2-1. Een doelpunt en een assist voor de ex-speler van Ajax in een kwartier tijd. In Amsterdam moeten ze zich toch ook even in de haren krabben.

Wat volgde was een kat-en muisspel. De bezoekers kregen zeker nog hun kansen, al moest Jackers niet de moeilijkste reddingen doen. Club loerde op de counter en zowat elke speler plooide zich dubbel om de aanvalsgolven van Barcelona af te slaan. Op slag van rust kreeg Torres nog een huizenhoge kans, oog in oog met Jackers besloot hij naast. Halfweg stond het team van Nicky Hayen virtueel op een stunt, al moest het natuurlijk nog wel een helft overleven.

Forbs (X3) flikt het weer, Yamal ontbindt duivels

Tapte de Spaanse grootmacht na rust uit een ander vaatje? Beide ploegen kregen meteen een dikke kans: eerst botste Seys op de bezoekende doelman, kort nadien redde Jackers op het te centraal schot van Yamal. Op het uur ontsnapte Club nogmaals toen een pegel van Garcia tegen de lat vloog.

De gelijkmaker zou er even later toch komen na een weergaloze actie van Lamine Yamal. De superster van de Blaugrana wandelde door de Brugse defensie en rondde ook nog eens prima af: 2-2. Bijna kregen we nadien een kopie van de eerste helft: Forbs kreeg een dot van een kans maar faalde onbegrijpelijk. De Portugees zette die misser even later grandioos recht. Vanaken gaf een geweldige doorsteekbal en deze keer faalde Forbs niet: 3-2.

Opnieuw moesten de Blaugrana komen en dat had Yamal begrepen. Een fenomenale uithaal werd even knap gepakt door Jackers. Kort nadien leek Club een strafschop te krijgen na een vermeende fout op Forbs, die werd echter terecht teruggedraaid door de VAR. Op een wel heel ongelukkige manier verspeelde Club zijn voorsprong nadien voor een derde keer. Op een klein kwartier van het einde werd een voorzet van Yamal door Tzolis voorbij Jackers gekopt: 3-3.

In het absolute slot leek Vermant Club nog de overwinning te bezorgen, de VAR stak er echter weer een stokje voor vanwege een fout op Szczesny. Zo werd het een halve stunt voor Blauw-Zwart, al zat een volledige er zeker ook in na een mooie avond.

Scoreverloop:

1-0 (6') Tresoldi, 1-1 (8') Torres, 2-1 (17') Forbs, 2-2 (61') Yamal, 3-2 (63') Forbs, 3-3 (77') ed Tzolis

Hoe beoordeel jij de prestatie van Club Brugge? 🔥

Meest recent

Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

3
3
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

33
33
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

149
149
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

67
67
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

46
46
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

173
173
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

355
355
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

134
134
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

156
156
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

79
79
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

145
145
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

479
479
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

167
167
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

660
660
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

195
195
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

916
916
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

164
164
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

298
298
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

550
550
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

856
856
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1009
1009
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235

Meer sportnieuws