Manipulatie in Pro League: Bouchez valt Club Brugge aan

door
Manipulatie in Pro League: Bouchez valt Club Brugge aan

Terwijl de soap rond tv-rechtenhouder DAZN momenteel het leeuwendeel van de aandacht opeist blijft ook de hervorming van het competitieformat voor beroering zorgen binnen de Pro League. In een uitgebreid gesprek met Sacha Tavolieri opent George-Louis Bouchez nu opnieuw het spervuur richting Club Brugge, naar zijn mening dé grote boosdoener.

Opnieuw, want de voorzitter van MR nam Blauw-Zwart eerder al eens openlijk op de korrel. Bouchez kaartte toen aan hoe Club volgens hem uit eigenbelang het voortouw nam bij de beslissing om de play-offs af te schaffen en beloftenploegen voortaan te verankeren in de Challenger Pro League. Twee zaken die destijds bij de stemming onlosmakelijk aan elkaar verbonden waren, telkens een doorn in het oog van Bouchez.

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

Bouchez vs. Club Brugge

Als voorzitter van tweedeklasser Francs Borains tekende hij samen met Lokeren, Seraing, Union en sinds kort AA Gent dan ook verzet tegen de plannen van de Pro League. Om dat standpunt kracht bij te zetten zet de politicus nu nog eens met twee voeten vooruit de aanval in tegen Club Brugge, dat er volgens hem de lakens uitdeelt. "Het bestuur van de Pro League is niet onafhankelijk genoeg", trekt Bouchez fel van leer.

"Neem nu het format als voorbeeld, waartegen we nu al twee verschillende klachten hebben ingediend. Hoe de juristen van de Pro League de zaken toen hebben gepresenteerd op de Algemene Vergadering is lachwekkend. Niet objectief ten bate van het Belgisch voetbal, maar wel in het voordeel van Club Brugge", viel het volgens hem te voorspellen dat de abrupte aanpassing van de spelregels tot rechtszaken zou leiden. 

Betoog tegen Pro League

In zijn ogen werpt Club Brugge er simpelweg dan ook te veel gewicht in de schaal. "Ik wil hen voor alle duidelijkheid niet aanvallen, maar denk gewoon dat niet iedereen gediend is met hun houding. Zelfs niet zijzelf. Zij denken nu louter nog aan de korte termijn en trekken zich niets aan van de Belgische competitie, die hen nochtans een ticket voor Europa verschaft. Het enige wat hen interesseert is de Champions League."

"Ze hebben het op een akkoord gegooid met ploegen zoals Genk, KV Mechelen en Charleroi om hun willetje door te drijven en minder wedstrijden te moeten spelen in België. Er is niet hervormd met het algemeen belang in gedachten, wel stemmen gekocht om Club Brugge te plezieren. Het sportief en economisch beleid van de Pro League moet neutraal en onafhankelijk zijn", besluit Bouchez zijn toch opmerkelijk betoog. 

Bouchez heeft overschot van gelijk

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

64
64
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

143
143
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

145
145
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

297
297
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

127
127
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

309
309
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

169
169
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

613
613
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

106
106
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws