Bouchez richt pijlen op Club Brugge: Madou in het verweer

door
Bouchez richt pijlen op Club Brugge: Madou in het verweer

Dindag bereikte de Pro League een akkoord over een terugkeer naar een klassiek competitieformat met 18 eersteklassers, zonder play-offs. Ondertussen sijpelen er via de diverse mediakanalen steeds meer reacties binnen. Daaruit blijkt toch niet iedereen onverdeeld tevreden over de oplossing die uit de bus kwam vallen.

Zo uitte vooral George-Louis Bouchez, naast voorzitter van de politieke partij MR ook preses van tweedeklasser Francs Borains, reeds zijn ongenoegen over het compromis dat na veel lobbywerk werd bereikt. Behalve de terugkeer naar een traditionele formule blijkt hij vooral niet te spreken over de verankering van beloftenploegen in de Challenger Pro League. Al zit hem nog meer dwars.

LEES OOK: Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

Bouchez boos op Club

In een gesprek met Het Nieuwsblad richt Bouchez zijn pijlen immers op Club Brugge, naar verluidt de drijvende kracht achter de hervormingen. "Club Brugge was de grote motor. Eerlijk? Zij zijn precies alleen nog geïnteresseerd in de Champions League en niet meer in de Jupiler Pro League. Wat liggen zij er nog wakker van of het tv-contract nu 80 of 90 miljoen oplevert", trekt hij fel van leer. 

"Ze verzekeren zich in de Champions League toch van 50 miljoen per jaar. Anderlecht denkt ook zo en andere topclubs gingen mee overstag. Club Brugge kan zijn competities kiezen, toch? Dat ze in de eerste rondes van de Croky Cup met hun U23 aantreden", aldus Bouchez, die zich stoort aan de eigenbelangen en dubbele agenda's. Ook volgens Ludo Vandewalle is Club dé winnaar.

Verhaeghe haalt gram

"Club Brugge had bij de initiële vraag om minder wedstrijden zelfs niet durven dromen dat dit uiteindelijk uit de bus zou komen. Bart Verhaeghe pleit al tien jaar voor een 'gewone' competitie met achttien ploegen. Dat hij dit na al die mislukte pogingen en tegenkanting nu toch in de schoot krijgt geworpen, moet een kreet van plezier in Jan Breydel hebben opgeleverd", merkt de chef voetbal.

"Geen play-offs meer waar alles kan in omdraaien. Hoewel uitgerekend Club daar vorig seizoen het meest van profiteerde. Maar Verhaeghe en Club bleven in beginsel altijd wel consequent tegen play-offs. Ze plooiden de jongste maanden slechts om minder wedstrijden te kunnen spelen om aan die tweederde meerderheid te geraken. En dan alsnog dit geschenk", besluit Vandewalle nog.

Madou nuanceert

Zelf bevestigt Bob Madou dat Club, net zoals Anderlecht en in iets mindere mate ook Antwerp, tevreden is met de uitkomst. Al deed de landskampioen volgens de CEO eveneens water bij de wijn. "Ons geprefereerde format was steeds een competitie met 14 ploegen en play-offs met zes", vertelt hij aan Sporza. "Ik ga geen champagne drinken. Het is niet het moment om triomfantelijk te zijn."

Denkt u dat Club het voortouw heeft genomen?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

183
183
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

85
85
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

517
517
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

71
71
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

322
322
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

390
390
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

182
182
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

417
417
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

185
185
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

301
301
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

396
396
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

455
455
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

52
52
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

120
120
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

459
459
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

251
251
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws