Woede over nieuw format: "Slechte zaak voor Belgisch voetbal"

28
Woede over nieuw format:

De Pro League wist donderdagmiddag eindelijk tot een akkoord te komen: vanaf het seizoen 2026/27 keren we terug naar een klassieke competitie met achttien teams, zonder play-offs. Dat zorgt voor verdeelde meningen.

De vereiste tweederdemeerderheid voor het doorvoeren van de hervorming werd nipt gehaald, maar de tegenstand tegen het nieuwe format was toch navenant. Na de Algemene Vergadering van de Pro League was bij verschillende clubleiders de ontgoocheling zichtbaar.

LEES OOK: Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Grote woede bij Bouchez over nieuw format

Sam Baro, voorzitter van AA Gent, droop snel af zonder een reactie. Die kwam er wel van Georges-Louis Bouchez. De voorzitter van Francs Borains en van politieke partij MR ging stevig tekeer tegen de beslissing.

"Dit is een slechte zaak voor het Belgisch voetbal en vooral de tweede klasse", wond hij er bij Het Laatste Nieuws geen doekjes om. "We immuniseren de beloftenploegen van de grote clubs. Dit helpt het niveau van de Jupiler Pro League niet vooruit."

Ook Bayat was tegen

De woede van Bouchez - en vele andere tweedeklassers - situeert zich vooral op de beslissing om de aanwezigheid van vier U23-teams in 1B te verankeren. Zij zouden enkel kunnen degraderen als er een ander U23-team promoveert uit de amateurreeksen. En dat terwijl de laagst gerangschikte 'gewone' club wel kan zakken, ook als ze voor de U23-teams eindigen.

Ook Mehdi Bayat was eerlijk. "Ik ben nooit voor dit format geweest", gaf de sterke man van Charleroi toe aan Sporza. "Ik vond dat de play-offs een speciale spanning brachten. Maar de democratie heeft gewonnen, dat is het belangrijkste."

Zal dit format een goede zaak zijn voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

0
0
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

14
14
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

9
9
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

223
223
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

38
38
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

45
45
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

67
67
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

92
92
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

49
49
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

129
129
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

212
212
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

214
214
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

215
215
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

152
152
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

986
986
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

237
237
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

149
149
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

480
480
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

232
232
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

162
162
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

417
417
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

747
747
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

32
32
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

118
118
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

231
231

Meer sportnieuws