Drama zonder Lukaku: De Bilde ziet maar één redder

door
Drama zonder Lukaku: De Bilde ziet maar één redder

De Rode Duivels staan voor een cruciaal tweeluik op weg naar het WK, want ze treffen straks hun grootste concurrenten in hun kwalificatiegroep. Vrijdag komt Noord-Macedonië op bezoek, maandag moeten ze naar Wales. Voor die belangrijke matchen zijn er nog vraagtekens.

Het grootste vraagteken situeert zich ongetwijfeld voorin, want daar kan Rudi Garcia nog steeds niet rekenen op Romelu Lukaku. Wie in de spits zal spelen in de komende twee matchen is nog maar de vraag. Loïs Openda is in principe de eerste vervanger, maar viel in september tegen Liechtenstein wéér door de mand.

LEES OOK: Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Openda kan schoenen Lukaku niet vullen

Gilles De Bilde trekt een keiharde conclusie. "Openda is een jongen die ruimte nodig heeft. De manier waarop de Duivels spelen, ligt hem niet. Ik heb ook mijn twijfels bij zijn keuze om naar Juventus te gaan. Hij is de doublure van Lukaku, maar de schoenen van Lukaku zijn te groot voor hem om te vullen", stelt de analist en ex-spits vast bij Sudpresse.

Het is echter maar de vraag wie Garcia dan wel moet gaan zetten. Charles De Ketelaere deed het goed tegen Kazachstan, maar Noord-Macedonië en Wales zijn nog andere koek. Bovendien is hij geen echte negen, zoals Leandro Trossard dat evenmin is.

Batshuayi enige andere goalgetter

Velen pleitten dan ook voor een selectie van Romeo Vermant of Lucas Stassin, maar Garcia verkoos hen nog te laten rijpen bij de beloften. Hij nam wel Michy Batshuayi op in de selectie. Die speelt nochtans amper bij Frankfurt, maar desondanks kan De Bilde de bondscoach wel volgen.

"Michy is een goalgetter en zo heb je er maar weinig wanneer Lukaku afwezig is", merkt hij op. "Er zijn geen andere natuurlijke doelpuntenmakers, want onze flankaanvallers scoren te weinig. En Batshuayi blijft Batshuayi. Ik was verrast dat hij in september niet gebruikt werd. Wetende dat Lukaku er in oktober en november niet bij zou zijn, had men hem toch minuten kunnen geven eens er 3-0 of 4-0 op het scorebord stond."

Wie moet in de spits staan tegen Noord-Macedonië?

Meest recent

Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

11
11
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

51
51
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

53
53
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

57
57
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

182
182
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

116
116
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

224
224
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

118
118
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

68
68
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

524
524
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

245
245
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

607
607
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

427
427
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

285
285
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

166
166
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

116
116
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

167
167
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

181
181
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

395
395
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

121
121
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

363
363
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

124
124

Meer sportnieuws