In Duitsland is men nog altijd niet over de 'Phantom Tor' van Stefan Kiessling heen. Inmiddels heeft de discussie een nieuw niveau bereikt en bekijkt men opties om een herhaling van het veelbesproken incident te voorkomen. Eén van deze opties is de Google Glass.
"In principe staan we altijd open voor technologische innovaties, zeker omdat het duidelijk is dat we over fundamentale beslissingen zorgvuldiger moeten kunnen oordelen', aldus Andreas Rettig, de 50-jarige baas van het Duitse scheidsrechtersgilde. "Daarbij kan Google Glass een forse hulp zijn." Via deze gadget zouden arbiters tijdens een wedstrijd direct een herhaling terug kunnen kijken.
"Het grote tegenargument voor het gebruik van videobeelden, is dat de scheidsrechter in dat geval niet langer de beslissende stem zou zijn", vervolgt Rettig in gesprek met
Süddeutsche Zeitung. "Maar wanneer hij zich niet hoeft te beroepen op een externe bron en de situatie dankzij Google Glass snel en accuraat kan beoordelen, is dat anders natuurlijk."
LEES OOK:
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?