Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

door
Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

Binnen iets meer dan een week nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië en Wales. Voor dat cruciale tweeluik in de WK-kwalificatiecampagne kan Rudi Garcia nog altijd geen beroep doen op Romelu Lukaku. De hamvraag is dan ook wie onze nationale topschutter aller tijden moet vervangen diep in de punt.

Tijdens de vorige interlandbreak kregen achtereenvolgens Loïs Openda en Charles De Ketelaere het vertrouwen voorin. Ondanks de erg vlotte 6-0 zeges tegen Liechtenstein en Kazachstan vond geen van hen echter de weg naar de netten. Vooral in het geval van Openda, tot dusver goed voor amper drie goals in 28 interlands, stilaan toch een probleem.

LEES OOK: 'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Garcia mist Lukaku

De Ketelaere maakte dan weer tenminste wél een goede indruk, maar hij is dan weer op de sukkel met fysieke perikelen. Zo gaf de aanvaller van Atalanta woensdag verstek voor het weerzien met Club Brugge. In een openhartig gesprek met La Gazzetta dello Sport liet Garcia zijn licht schijnen op de drie spitsen, die momenteel allemaal in Italië actief zijn.

"Hoe erg ik Lukaku mis? Enorm veel. Doorgaans ben ik niet afhankelijk van één spits. Ik heb liever drie of vier spitsen die elk 12 keer scoren dan eentje die er 25 maakt. Want als je hem dan mist, loop je het risico geen doelpunten meer te maken. Zonder hem wonnen we nu twee keer met 6-0, maar natuurlijk ben je sterker met een speerpunt als Lukaku."

Openda versus CDK

"Bovendien komen de belangrijke wedstrijden er nu aan. Ik ben dus teleurgesteld dat ik niet op hem kan rekenen. In september speelden Openda en De Ketelaere. Charles is geen echte nummer negen, maar hij deed het goed en voelt het spel aan", lijkt hij toch hoger in de schuif te liggen dan Openda, die bij Juventus vooral dienst doet als bankzitter.

Garcia licht zo mogelijk dus een tipje van de sluier, al heeft de Fransman met onder meer Michy Batshuayi ook nog andere alternatieven voorhanden. Daarnaast gaan er steeds meer stemmen op om Lucas Stassin en vooral Romeo Vermant eens een kans te gunnen. Al zou het toch verbazen mocht een van hen dan al meteen aan de aftrap verschijnen.

Wie is de beste vervanger voor Lukaku?

Meest recent

'Furo zorgt voor enorme plottwist bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

153
153
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

67
67
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

336
336
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

271
271
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

81
81
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

94
94
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

103
103
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

98
98
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

169
169
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

390
390
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

178
178
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

361
361
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

180
180
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

110
110
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

85
85
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

573
573
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

219
219
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

78
78
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

133
133
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

132
132
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

168
168
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

214
214
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

101
101
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

102
102
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

82
82

Meer sportnieuws