Horrorscenario voor Jackers: Club moet keihard ingrijpen

door
Horrorscenario voor Jackers: Club moet keihard ingrijpen

De foutenlast van Nordin Jackers is geen momentopname meer maar een patroon—en net dat moet Club Brugge tot actie dwingen. Na Gent en La Louvière volgde in Bergamo de “hattrick” met duur puntenverlies. Daarom moet Club Brugge nu keihard ingrijpen. Het noodplan met Mignolet en alternatieven ligt klaar.

LEES OOK: De Ketelaere oordeelt scherp over Club en Anderlecht

Hattrick tegen Atalanta: patroon, geen toeval

Er is een verschil tussen een keeper die eens onder zijn niveau presteert en een keeper die zijn ploeg structureel punten kost in opeenvolgende wedstrijden. Bij Jackers zitten we, helaas, in het tweede scenario.

In Gent laat hij in minuut 90+7 een bal in de korte hoek glippen: 1-1, twee punten kwijt. Een week later in La Louvière misrekent hij zich op een hoekschop en gaat onder de bal door: 1-0, een blamage.

In Bergamo volgt de “hattrick”: na een prima eerste tussenkomst laat hij zich alsnog verleiden tot een tweede, onnodige ingreep op Pasalić — penalty, 1-1 — waarna diezelfde Pasalić later de 2-1 binnenknikt. Dit is geen toeval meer, dit is een patroon.

De pers was ongewoon hard voor Jackers— maar terecht. “Dom en onnodig”, klonk het na Atalanta: bij 0-1, met verdedigers nog achter de bal, hoef je als doelman de fase niet opnieuw tot leven te wekken aan de zijkant van je zestien.

Net daar is afstand je beste vriend, niet overmoed. Dat is de basis van game management. Als die basis wankelt, is het onmogelijk om het label “betrouwbare nummer één” te dragen.

Jackers nog nummer 1? Foutenlast te hoog in korte tijd

Jackers moest de toekomst van Club Brugge zijn. De club investeerde strategisch in hem. Sportief krijgt hij de kans om te tonen dat hij de handschoen van Simon Mignolet kan overnemen. In juni tekende hij bij tot 2029 - een stevig clubstatement.

Dat mag op termijn nog altijd de juiste keuze blijken. Alleen: een contract of een uitgetekend pad is geen sportieve realiteit En zeker al geen immuniteit tegen sportieve gevolgen. Vertrouwen als nummer één wordt wekelijks verdiend – en op dit moment is de foutenlast te hoog in te korte tijd.

In drie duels werd het vertrouwen wél erg duur betaald: in Gent kantelt de match door zijn fout, in La Louvière idem, in Bergamo wordt de comeback letterlijk ingezet door een strafschop die je als topkeeper móét vermijden. Dat zijn niet enkel momenten, dat zijn punten.

Kan Club Brugge hem dan nog als nummer één vertrouwen? Vandaag: neen. Niet als logica, maar als noodzaak. Topwedstrijden vragen voorspelbaarheid: ballen die gehouden worden, fases die eindigen. Op dit moment is de foutlast te hoog in te korte tijd. Zelfs wie Jackers’ potentieel ziet, kan moeilijk volhouden dat de leercurve op het hoogste podium nog verantwoord is.

3 scenario’s

Wat kan er gebeuren? Zodra Mignolet wedstrijdfit is, gaan Europese en “zespuntenmatchen” terug naar ervaring. Jackers kan terug naar de bank. Dat is geen definitief oordeel over Jackers, maar een risicobeperking richting ploeg en kleedkamer. Een topploeg kan zich in deze fase geen pedagogische minuten veroorloven wanneer fouten direct punten kosten. De rotatie tussen de palen stopt, en bekerwedstrijden zijn misschien voor Jackers.

Als de foutenlast niet daalt met Jackers in doel, zal Club Brugge in januari misschien wel een (half)jaar huur moeten overwegen. Liefst bij een club waar hij als onbetwiste nummer één kan spelen. Op die manier kan Club zijn investering (contract tot 2029) en marktwaarde beschermen.

Het contract van Mignolet loopt af in 2026. Dat geeft een natuurlijk perspectief: ofwel keert Jackers na een succesvolle reset (bij Club of via huur) terug als betrouwbare nummer één, ofwel gebruik je 2026–27 om een nieuwe eerste doelman te installeren en Jackers te verkopen/verhuren.

Wat moet Club Brugge nu doen met Jackers?

Meest recent

Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

7
7
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

35
35
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

49
49
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

72
72
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

78
78
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

93
93
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

197
197
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

405
405
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

115
115
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

63
63
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

90
90
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

303
303
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

70
70
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

92
92
Degryse ziet één vreemde keuze van Garcia in basisploeg

De Rode Duivels nemen het op tegen Kazachstan. Een irritante verplaatsing, waar de Belgen wel ...

67
67
Klopt PSV aan bij Anderlecht? Bosz is zéér duidelijk

PSV lijkt weer dé te kloppen ploeg te zijn in Nederland. Ze staan weer overtuigend op een ...

104
104
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

50
50
Garcia kiest beste elf: één keuze zorgt voor ophef

De Rode Duivels nemen het om 15u op tegen Kazachstan. Een zege en het WK is binnen. Bondscoach Rudi ...

72
72
Versterking Hayen: fans watertanden na video op socials Club

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

237
237
Opstelling Duivels: verrassende basisdebutant, Vanaken kapitein

Zaterdagnamiddag is het zover, dan kunnen de Rode Duivels zich mathematisch plaatsen voor het WK ...

185
185
'Stille exit na 238 duels: transfer Verschaeren nabij'

Yari Verschaeren raakt de laatste weken niet meer van de bank bij RSC Anderlecht. Het begint er dan ...

250
250
VTM-bom barst: kijkers in shock door nieuws over Mulder

Deze namiddag nemen onze Rode Duivels het op tegen Kazachstan. De inzet is duidelijk: het WK-ticket ...

1742
1742
Geurtje aan afhaken Courtois? Philippe Albert reageert

De Rode Duivels zullen zaterdagnamiddag hun WK-kwalificatie moeten afdwingen zonder verschillende ...

170
170
'Arsenal lijkbleek: City haalt PL-smaakmaker in januari'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Recordsom De Cat, Liverpool lonkt naar Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

139
139

Meer sportnieuws