Horrorstart: CDK’s sterrendom brokkelt volledig af

108 stemmen
Horrorstart: CDK’s sterrendom brokkelt volledig af

De glans rond Charles De Ketelaere brokkelt af: mini-blessures, haperend ritme en een loodzware ‘9,5’-rol onder coach Jurić. Hoe keert CDK van “prins” naar “koning” terug? Lees waarom het nog pittiger is dan gevreesd.

LEES OOK: ‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Van “prins” naar “koning”

Twee seizoenen lang bloeide Charles De Ketelaere onder Gian Piero Gasperini, en nu — met een nieuwe coach en spelers om hem heen — moet hij tonen dat hij geen eendagsvlieg was. Na het Gasperini-tijdperk moet dit het jaar van de bevestiging worden.

Wie beweert dat Atalanta in brand staat, momenteel zesde in de Serie A, heeft het fout. Maar wie denkt dat De Ketelaere simpelweg voortborduurt op zijn ‘Ballon d’Or’-vorm van vorig jaar, zit er ook naast. De waarheid ligt zoals altijd ergens tussenin.

Het seizoen wordt in Italië geframed als zijn transformatie van “prins” naar “koning”. Dat klinkt mooi, maar creëert druk. CDK is geen nobody meer. De lat ligt zo hoog dat elke mindere prestatie voelt als een teleurstelling.

Retegui is verkocht aan Al-Qadsiah. Maar Atalanta haalde wél versterking: Nikola Krstović kwam van Lecce, Kamaldeen Sulemana uit Southampton. Ademola Lookman, die bijna vertrok in een transfersoap, is gebleven. Het is dus geen eenmansshow rond CDK, maar het betekent ook dat de automatismen nog ontbreken. Voor een speler die floreert op gevoel en samenwerking is dat een handicap.

Enkel flitsen door blessures

In topmatchen, zoals tegen PSG (0-4), lag de lat nóg hoger — en uitgerekend daar bleef hij aan de rust binnen wegens hinder. De Ketelaere sukkelt dit kalenderjaar al maanden met kleine, maar storende blessures.

Aan de adductoren, gevolgd door een probleem aan de dij half september. Het soort blessures dat net níet ernstig genoeg is voor lange afwezigheid, maar wél het ritme breekt.

Op 21 september hield die blessure hem al aan de kant tegen Torino. Tegen Juventus zat hij opnieuw in de selectie en viel hij een halfuur in, maar dat leverde een herval op: probleem aan de linkerheupspier, “een tijdje out”.

Daardoor mist hij Club Brugge en mogelijk ook de cruciale interlands van midden oktober. Het zijn net die blessures die hem reduceren tot flitsen. Fit genoeg voor momenten, niet fit genoeg voor negentig minuten dominantie.

Zware belasting onder Jurić: de 9,5 als molensteen

Onder Gasperini kreeg De Ketelaere ruimte. Onder Jurić krijgt hij vooral taken. In het 3-4-2-1 is de “9,5”-rol geen vrije kunstenaarsplek maar een werkpakket: druk zetten, bal recupereren, aanspeelpunt zijn, diepte zoeken én de omschakeling trekken.

Dat is een intens, fysiek veeleisend profiel — precies lastig als je uit een spierblessure komt. De tol is zichtbaar: amper wedstrijden uitgespeeld, ritme dat telkens breekt. Jurić eist intensiteit; CDK moet slim zijn én vuil werk leveren. Tot hij volledig fit is, knijpt die rol zijn talent deels dicht.

Wat nu?

Geen examen tegen Club Brugge. Eerst genezen, dan trainen, dan minuten verzamelen. Intussen groeien Lookman, Krstović en Sulemana, en zal CDK bij zijn terugkeer meteen moeten integreren en een meerwaarde tonen. Als dit écht zijn seizoen moet worden, stopt hij pas na volledige fitheid met flitsen — en begint hij te domineren.

Wat is volgens jou het échte knelpunt bij De Ketelaere dit seizoen?

Meest recent

Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

2
2
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

12
12
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

14
14
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

9
9
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

57
57
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

53
53
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

32
32
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

72
72
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

25
25
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

196
196
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

45
45
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

282
282
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

204
204
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

201
201
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

215
215
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

219
219
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

317
317
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

523
523
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

84
84
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

261
261
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

257
257
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

310
310
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1230
1230
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

131
131

Meer sportnieuws