Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

door
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar is dat een meesterzet of pure gok? De Ecuadoriaan liet dit seizoen al twee gezichten zien: flitsend in de start, slordig de jongste weken. Toch drukt het bestuur door. Waarom, en wat staat er op het spel?

LEES OOK: Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Twee gezichten van Angulo

Van Nilson Angulo kregen we twee versies te zien de laatste weken. In het seizoensbegin was de Ecuadoriaan de revelatie die Anderlecht nodig had. Hij kreeg heel het Lotto Park recht met zijn versnellingen en dribbels. De jongste weken kwam er minder vaart in zijn spel, meer slordigheden.

Een domme uitsluiting in de derby tegen Union SG bijvoorbeeld, het soort moment waarop je een ploeg in moeilijkheden dubbel in de problemen brengt. Eerder in Europa viel een mislukte dribbel tegen AEK al pijnlijk duur uit: balverlies op de verkeerde plek, counter, en 0-1.

Even leek hij weer de probleemspeler van de voorbije seizoenen. Zijn talent staat buiten kijf, maar consistentie en rendement lieten te vaak te wensen over: te weinig doelpunten, te weinig assists. Een straatvoetballer zonder het nodige resultaat.

Waarom Anderlecht doorduwt

En toch zie je waarom het bestuur nu doorduwt voor een contractverlenging tot 2029, mét loonsverhoging. De cijfers liegen niet: in de competitie dribbelt Angulo met voorsprong het meest—ruim zeven keer per 90 minuten—en dat aan een degelijk succespercentage.

Een ploeg die worstelt met tempo, verrassing en onvoorspelbaarheid heeft net dát nodig: iemand die op een zakdoek een man kan uitspelen, het veld openbreken en de diepte prikken. Belangrijk detail: hij droeg die verantwoordelijkheid vaak alleen.

Drie jaar geleden uit Ecuador geland, lang tussen eerste ploeg en Futures gependeld, door velen al vroeg als floptransfer gecatalogiseerd. En kijk: nieuwe coach, nieuw elan. Besnik Hasi gaf hem verantwoordelijkheid en minuten, vroeg—terecht—meer rendement en variatie in tempo. Lucas Biglia, Spaanssprekend en Anderlecht-DNA, werd een nuttige tolk tussen talent en coaching.

Sparta Praag, Sevilla, Villarreal, Celtic, Elche—allemaal passeerden ze in de coulissen. Er waren zelfs verhalen over Engelse topclubs die hem scanden. “Voor spectaculaire en effectieve spelers zoals hij betaalt de Premier League tot 20 miljoen euro,” schreef La Dernière Heure.

Contract tot 2029: geloof of gok?

In dat decor klinkt een contractverlenging tot 2029 anders. Het is een veiligheid: de marktwaarde vastklikken, loonvork bijsturen, en vooral het sportieve project richting de kleedkamer vertalen. De contractverlenging is dan ook vooral geloofsverklaring in de Ecuadoriaan.

Is de mindere vorm sinds eind augustus een probleem? Ja, als je het negeert. Nee, als je het leest voor wat het is: het gevolg van overbelasting, schuiven met posities en de groeipijnen van een speler die van belofte naar dragende rol verandert.

De rode kaart tegen Union SG mag hem achtervolgen, maar hoeft hem niet te definiëren. De domme dribbel in Athene was duur, maar ook dat is opleidingsgeld. Het echte examen volgt niet tegen een specifieke tegenstander, maar in de volgende duizend minuten: kan hij vaker op toerental raken, op consistent niveau? En voor Anderlecht is het een sportieve en financiële levensverzekering.

Aan welke transferwaarde denk jij als hij doorbreekt?

Meest recent

Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

16
16
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

5
5
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

62
62
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

31
31
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

35
35
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

90
90
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

110
110
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

41
41
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

256
256
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

171
171
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

270
270
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

118
118
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

62
62
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

267
267
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

162
162
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

153
153
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

193
193
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

86
86
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

311
311
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

139
139
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

106
106
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

131
131
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

72
72
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

231
231

Meer sportnieuws