'Renard draait overuren: Anderlecht casht in januari'

door
'Renard draait overuren: Anderlecht casht in januari'

RSC Anderlecht heeft een grotendeels teleurstellende zomermercato achter de rug. De vele aanwinsten van Olivier Renard kunnen voorlopig niet hun stempel drukken, terwijl de Brusselaars ook langs uitgaande zijde op hun honger bleven zitten. En dus is er in januari ongetwijfeld opnieuw werk aan de winkel.

Tenzij pakweg Turkije of het Midden-Oosten nog een uitweg biedt gaat Paars-Wit dan terug op zoek naar een oplossing voor overbodige pionnen zoals Mats Rits, Thomas Foket, Majeed Ashimeru en Alexis Flips. Omwille van hun aflopend contract dreigen Mario Stroeykens en Yari Verschaeren dan weer gratis de deur uit te zullen wandelen. Om toch ook centen in het laatje te brengen rekent Renard dan weer vooral op Jan-Carlo Simic.

LEES OOK: Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

RSCA wil cashen

Anderlecht hoopte eigenlijk deze zomer reeds te kunnen cashen op de 20-jarige Serviër, een jaar geleden voor een drietal miljoen weggeplukt bij AC Milan. Een investering die de recordkampioen al snel kan verzilveren, want zijn marktwaarde wordt momenteel op zo'n acht miljoen geschat. Al klinkt het hier en daar dat men in het Lotto Park een nog hoger prijskaartje uit de brand wil slepen voor Simic, die er nog tot midden 2029 vastligt.

Vorig seizoen was de vijfvoudig international dan ook een van de lichtpunten in de duisternis in Neerpede, waar hij weliswaar deels dankzij de geringe concurrentie zeker was van een basisplaats centraal achterin. Bovendien liet zijn voetballend vermogen toen al te wensen over, en had Simic ook moeite om een constante in zijn prestaties te leggen. Mede door fysieke kwaaltjes en een gebrek aan scherpte gaat het nu zelfs in dalende lijn.

Ilic in, Simic out?

In plaats van Kasper Dolberg van de hand te doen had Renard dan ook liever Simic verkocht. Alleen bleek Lazio de enige concrete gegadigde, dat helaas met een transferverbod opgezadeld zit. Uitstel hoeft echter geen afstel te zijn, want diverse media denken dat de Romeinen in januari opnieuw zullen aankloppen. Al komt het bedrag dat ze willen betalen volgens Het Nieuwsblad niet overeen met de som die RSCA nu in gedachten heeft. 

Niettemin staat het volgens de krant zo goed als vast dat Simic in de winter andere oorden zal willen opzoeken, te meer mocht hij straks bankzitter blijven nu er met Mihajlo Ilic op de valreep nog een extra verdediger neerstreek. Ook volgens La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws anticipeerde Anderlecht zo al op de nakende exit van diens landgenoot, al is er van een overeenkomst met Lazio of een andere club voorlopig geen sprake.

Hoeveel zal RSCA vangen voor Simic?

Meest recent

Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

17
17
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

134
134
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

33
33
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

82
82
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

173
173
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

241
241
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

146
146
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

111
111
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

81
81
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

239
239
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

72
72
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

141
141
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

248
248
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

707
707
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

640
640
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

559
559
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

134
134
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

431
431
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

150
150
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

130
130
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

358
358
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

397
397
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

73
73
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

461
461
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

343
343

Meer sportnieuws