Anderlecht likt zijn wonden: geleden van Devroe-periode

door
Anderlecht likt zijn wonden: geleden van Devroe-periode

RSC Anderlecht heeft zijn mercato afgesloten met de komst van Mihajlo Ilic. That’s it. Olivier Renard en Tim Borguet zullen het mogen gaan uitleggen aan de Raad van Bestuur, aan wie zij nu moeten rapporteren nu Wouter Vandenhaute niet langer voorzitter is. Paars-Wit lijkt voor een moeilijk vervolg van het seizoen te staan. In januari dienen nu al herstellingswerken te worden uitgevoerd.

Renard en Borguet gingen ferm tekeer de eerste weken van de mercato. Met Cédric Hatenboer, Nathan Saliba, Mihajlo Cvetkovic, Ilay Camara, Adriano Bertaccini, Enric Llansana, Zoumana Keita en Yasin Özcan werden een resem ingaande transfers afgerond voor 3 augustus. Maar toen ging het helemaal mis. Renard en Borguet zetten véél te veel in op jong talent, zoals we toen al aanhaalden. Dat er deels jong ingekocht wordt, is uiteraard logisch maar een club als Anderlecht heeft ook nood aan ervaring. Het lijkt plots wel een verboden woord in Brussel. Gevolg: ups en downs met een piepjonge ploeg en een vernederende Europese uitschakeling. Daardoor moesten ze ook nog eens Kasper Dolberg verkopen.

Nog een ervaren speler weg én belangrijk: scorend vermogen. Wie gaat de goals maken voor Anderlecht? Bertaccini zal dat zeker doen in België, maar is tot overmaat van ramp ook nog eens out tot november. Renard en Borguet sloegen de bal ook stevig mis door géén snelle rechterwinger te halen. Onbegrijpelijk. César Huerta en Tristan Degreef komen daar niet het best tot hun recht. Camara dan maar met Killian Sardella achter zich? Samuel Edozie -vorig jaar toch een lichtpunt als snelle, dribbelvaardig winger- werd niet vervangen. Bizar. Onze redactie weet dat iemand als Griffin Yow, net geen transfer naar AA Gent, werd aangeboden in het Lotto Park. De scouting volgt hem al jaren, maar Renard en Borguet ketsten dat af wegens niet het juiste profiel.

LEES OOK: Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Anderlecht zonder topspits, ervaren verdediger en snelle winger

Achteraan werd Jan Vertonghen niet vervangen. Iedereen wist dat Sterke Jan zou gaan stoppen, in Anderlecht had die positie met stip op één moeten staan. Maar Renard en Borguet haalden met Keita, Özcan en Ilic drie jonge verdedigers. Die eerste viel al voor maanden out, maar in de voorbereiding bleek dat hij nog niet het niveau haalde voor de eerste ploeg. Net als Hatenboer (mede door een blessure) en Cvetkovic… Özcan zakte ook door het ijs tegen AEK Athene, weliswaar op de linksachter.

Anderlecht zag vorig jaar al dat het met jonge verdedigers als Jan-Carlo Simic en Lucas Hey moeilijk ging. De Deen is voorlopig een miscast. Marco Kana is momenteel de beste verdediger, wat best pijnlijk is voor de rest. Ook al is Kana in potentie een zeer goede speler, maar dit had niemand verwacht. Gelukkig voor Hasi bleef Ludwig Augustinsson, die eerst ook nog onbegrijpelijk weg mocht van de sportieve leiding… Hij is sterk bezig. Anderlecht heeft centraal achteraan en op de (aanvallende) rechterflank de bal mis weten te slaan, maar ook in de spits.

Dolberg zijn verlies is enorm. Luis Vazquez moet het nu gaan doen, maar dat zien we niet snel gebeuren. Te weinig voor de Belgische top, ook al probeert RSCA dat tegen te spreken door zijn harde werk in balverlies aan te halen en zijn ‘druk zetten’ te benadrukken. Een spits moet echter vooral spreken met de voeten. Wat hij ààn de bal doet. Het zou ons niet verbazen als Mario Stroeykens uit noodzaak alsnog de spits zal worden in het Lotto Park.

Eerste keer verlies sinds Devroe-Coucke

En dan is er nog het uitgaande werk. RSCA kreeg enkel Keisuke Goto (huur), Théo Leoni, Louis Patris en Kasper Dolberg weg. Het o zo geroemde netwerk van Renard bleek dan toch niet zo groot te zijn om spelers al dan niet op huurbasis weg te krijgen. En zo zit Hasi met een veel te grote kern. Neen, Renard en Borguet kunnen niet terugblikken op een goede zomermercato. Meer zelfs, ze schrijven geschiedenis.

Anderlecht boekte verlies deze zomer. Ze haalden voor 20 miljoen euro (Hatenboer inbegrepen) aan nieuwe spelers. En er kwam 16,35 miljoen euro aan transfergelden binnen (waarvan 4 miljoen euro van Noah Sadiki en Zeno Debast). Dat is dus een verlies van 3,65 miljoen euro. Al is dat geen verrassing als we kijken naar het track record van Renard. Hij deed dit eerder al regelmatig bij Standard en Montreal, zoals onze redactie al eerder onderzocht.

Met dat verlies zorgen Borguet en Renard voor een pijnlijke statistiek. Het is al van de zomer van 2018, toen Luc Devroe (en Marc Coucke) de transfers deden, geleden dat dit gebeurde. We weten hoe het Anderlecht nadien is vergaan... De huidige signalen zijn alvast niet goed. Van alle aanwinsten is enkel Llansana een directe meerwaarde, Camara zal ook snel in de basis staan. 

De sportieve hoofddoelstelling werd ondertussen niet bereikt (Europa niet gehaald) en financieel heeft RSCA verlies gemaakt op de transfers. In januari dienen nu al herstellingswerken te worden uitgevoerd. Er zal de komende weken en maanden een grondige analyse moeten volgen. Hasi heeft 31 A-kernspelers (is de loonmassa nu weer gestegen?) tot zijn beschikking, en dan zitten Foket, Flips en Ashimeru nog in de C-kern. Hou die bende maar eens tevreden zonder Europees voetbal.

Gaan Renard en Borguet dit debacle 'overleven'?

Meest recent

'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

0
0
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

32
32
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

37
37
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

79
79
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

137
137
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

45
45
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

145
145
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

78
78
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

191
191
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

57
57
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

39
39
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

177
177
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

65
65
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

58
58
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

149
149
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

166
166
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

51
51
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

326
326
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

234
234
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

317
317
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

155
155
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

78
78
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

300
300
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

179
179

Meer sportnieuws