In Engeland stonden zondagmiddag twee degradatieduels op het programma. Wolverhampton Wanderers zorgde ervoor dat Wigan Athletic nog meer in de problemen is gekomen. Bolton Wanderers deed goede zaken door een klinkende overwinning te boeken op Stoke City.
Wolverhampton Wanderers - Wigan Athletic
Wolverhampton, waar doelman Dorus de Vries op de bank plaatsnam, kwam na iets meer dan een half uur spelen op voorsprong door Jamie O'Hara. Ben Watson zorgde vlak voor rust voor de gelijkmaker, wat tevens de ruststand was. In de tweede helft eiste O'Hara opnieuw een hoofdrol op zich. De 25-jarige middenvelder kon twee assists achter zijn naam zetten. David Edwards en Stephen Ward wisten wel raad met zijn voorsprong. Uiteindelijk won de thuisploeg met 3-1.
Scoreverloop:
1-0 (31') Jamie O’Hara
1-1 (42') Ben Watson
2-1 (55') David Edwards
3-1 (66') Stephen Ward
Bolton Wanderers – Stoke City
Bolton had een overwinning nodig om niet verder in de degradatieproblemen te komen. De ploeg van Owen Coyle (foto) maakte in het eigen Reebok Stadium gehakt van Stoke City. Kevin Davies zorgde na twee minuten spelen voor de openingstreffer. Chris Eagles, voormalig speler van NEC, maakte er in de loop van de eerste helft 2-0 van.
In de tweede helft kwam de doelpuntenmachine van Bolton echt op gang. Ivan Klasnic had met twee doelpunten een groot aandeel in de sterkte tweede helft. Ook Eagles maakte nog een doelpunt en daardoor werd Stoke City op een grote nederlaag getrakteerd.
Scoreverloop:
1-0 (02') Kevin Davies
2-0 (24') Chris Eagles
3-0 (61') Ivan Klasnic
4-0 (73') Chris Eagles
5-0 (82') Ivan Klasnic