Jean-Marie Pfaff zal voor eeuwig en altijd één van onze meest iconische Rode Duivels blijven. De doelman maakte niet alleen furore op het veld, maar zeker ook daarnaast. In een 'speciale' week moest de man met de krullen nu een immense klap incasseren.
LEES OOK: Jean-Marie Pfaff diep geraakt door plotse onthulling
Populaire podcast krijg vleugelsEerst het goede nieuws: Jean-Marie Pfaff is deze week te horen in de podcast MidMid en daar zijn makers Evert Winkelmans en Joris Brys best fier op:
Jean-Marie? Ik sta paf! 🧑🏼🦱 @MIDMIDpodcast pic.twitter.com/prrP1guF40
— Play Sports (@playsports) August 21, 2025
De doelman werd eerder deze week al 'mysterieus' aangekondigd met een foto van Balthasar Boma. Die had ten tijde van FC De Kampioenen steeds een foto op zijn bureau staan, geflankeerd door de iconische doelman.
'Doek valt vermoedelijk definitief'
Er viel voor Jean-Marie echter ook veel minder goed nieuws te rapen. Zo loopt er nu al geruime tijd een tentoonstelling, die volledig gewijd is aan het leven van de oud Rode Duivel. Dit in thuishaven Beveren.
Dat museum is de komende twee zaterdagen (23 en 30 augustus) nog geopend, nadien lijkt er definitief een einde te komen aan het verhaal. “We hebben er geen gebouw voor ter beschikking of personeel om het uit te baten...”, zo laat burgemeester Marc Van de Vijver verstaan bij HLN.
Dat laatste is duidelijk niet naar de zin van de organisatie (we vermoeden de familie Pfaff). Zij deden via de facebook-pagina een warme oproep: “Geef het ergens een vaste plaats, ondersteund en gedragen door de gemeenschap, zodat het kan blijven voortbestaan als eerbetoon aan één van de grootste sportmensen die ons land ooit heeft gekend”. De kans lijkt alvast klein dat er nog een vervolg komt aan de tentoonstelling.