Roze wolk De Bruyne barst: Napoli-droom slaat om

door
Roze wolk De Bruyne barst: Napoli-droom slaat om

Kevin De Bruyne beleeft bij Napoli een droomtransfer, maar de realiteit in Italië zal anders blijken dan in Engeland. Conte is laaiend enthousiast over zijn klasse en inzicht, maar De Bruyne zal zich toch moeten aanpassen aan een Serie A die meer tactisch werk en verdedigende inzet vraagt. Minder balbezit, intensievere pressing en fysieke duels zorgen ervoor dat de Rode Duivel zijn luxepositie bij City niet zomaar kan herhalen. Hoe kan hij zich in dit nieuwe keurslijf staande houden?

LEES OOK: De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

De Bruyne heeft iedereen verrast

Antonio Conte is in zijn nopjes met de komst van Kevin De Bruyne. De Rode Duivel brengt internationale klasse mee en heeft een winnaarsmentaliteit die maar weinig spelers bezitten. Daarbovenop voegt hij nog verfijning toe aan het spel, met slimme loopacties, uitzonderlijke passes, tactisch inzicht en een ongeëvenaard spelinzicht.

Die kwaliteiten van De Bruyne wil Conte in zijn Napoli benutten, ongeacht het systeem of de veldbezetting. De Italiaanse coach test verschillende systemen in de voorbereiding en heeft voor elk scenario een rol voor De Bruyne uitgedacht. KDB kan bijvoorbeeld in een 4-1-4-1 als aanvallende middenvelder spelen; in een 4-3-3 voelt hij zich meer op rechts dan op links; of hij duikt op in een 4-2-3-1, waar hij achter Lukaku opereert.

“Hij is volledig geïntegreerd in zijn nieuwe omgeving; hij is een zeer gewaardeerde aanwinst,” zei Conte aan Gazzetta dello Sport. “Hij is hier aangekomen zonder ook maar een seconde training te missen en is altijd beschikbaar. Hij heeft iedereen verrast.”

"In Italië wordt er ook verwacht dat je defensief meedoet”

Francesco Graziani bevestigt in een gesprek met Radio Sportiva dat Napoli met Kevin De Bruyne een geweldige speler heeft binnengehaald. De voormalig Italiaans international (64 caps) en ex-speler van onder meer AS Roma en Fiorentina ziet wel één groot vraagteken.

“Ik wil hem graag eens in de Italiaanse competitie zien. In Italië wordt er ook van je verwacht dat je defensief meedoet, dat je achter iemand aanloopt, en het tactische aspect krijgt er soms voorrang op het technische,” aldus Graziani.

Kijk je naar de cijfers van vorig seizoen, dan wordt meteen duidelijk waar Graziani op doelt en hoe De Bruyne’s uitdaging in Italië eruitziet. Manchester City onder Pep Guardiola en Napoli onder Antonio Conte hanteren namelijk twee totaal verschillende spelopvattingen. Bovendien is de Serie A niet te vergelijken met de Premier League.

De Bruyne in tactisch keurslijf: minder luxe

Defensieve duels: Napoli voerde gemiddeld 57 per wedstrijd, duidelijk meer dan Manchester City (49, laagste in de Premier League). Dat betekent dat Kevin De Bruyne in Napels vaker in verdedigende situaties terechtkomt, ook zonder bal, en dus meer fysiek werk moet leveren dan hij in Engeland gewend was.

PPDA (passes per defensive action): Vrij gelijkaardig – Napoli 11,78, City 11,87 – maar in de Serie A wordt dat cijfer vaak gehaald door intensievere positionele pressing en meeverdedigen, ook door creatieve spelers.

Balbezit: City domineerde met 62% (hoogste in de Premier League), Napoli zat op 53% (slechts achtste in de Serie A). Minder balbezit betekent dat De Bruyne minder lange periodes kan ‘dicteren’ met de bal en vaker in een fase zonder bal moet schakelen.

Kortom: bij City kon hij zijn energie vooral in aanvallende creatie steken, terwijl hij bij Napoli meer in het Italiaanse tactische keurslijf wordt geduwd: meeverdedigen, looplijnen volgen en druk zetten op het juiste moment. Francesco Graziani’s opmerking blijkt dus letterlijk uit de cijfers: De Bruyne zal minder ‘luxepositie’ hebben en meer Serie A-arbeid moeten leveren.

Denk jij dat De Bruyne zich snel zal aanpassen aan de Serie A en het tactische keurslijf van Napoli?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

40
40
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

27
27
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

70
70
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

177
177
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

74
74
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

223
223
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

86
86
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

147
147
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

130
130
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

221
221
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

523
523
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

131
131
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

59
59
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

198
198
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

95
95
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

316
316
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

285
285
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

143
143
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

327
327
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

245
245
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

253
253
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

927
927
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

292
292

Meer sportnieuws