Het liep de voorbije weken regelmatig moeizaam bij Club Brugge, maar tegen Red Bull Salzburg hebben ze dinsdagavond toch een statement gemaakt. Ze klopten de Oostenrijkers met 3-2 en plaatsten zich zo voor de play-offs van de Champions League.
Ook met de manier waarop ze dat resultaat uit de brand sleepten, maakte Blauw-Zwart indruk. Ondanks een goede eerste helft kwamen ze immers 0-2 achter, maar panikeren deden ze desondanks niet. Na rust zetten ze de scheve situatie nog helemaal recht.
Dat deden ze onder impuls van onder meer Carlos Forbs. De Portugees kreeg zijn eerste basisplaats en nam meteen alle twijfels weg. Hij was verreweg de meest gevaarlijke speler op het veld en zorgde na een heerlijke solo in de slotfase ook voor de levensbelangrijke 2-2.
8 - Apart from scoring Club Brugge's equalizer against Red Bull Salzburg, Carlos Forbs was the player with the most attempted dribbles (8), completed dribbles (5) and touches in the opposition box (9) on the pitch tonight. Protagonist. pic.twitter.com/OxqooWjveK
— OptaJohan (@OptaJohan) August 12, 2025
LEES OOK: Iedereen zegt hetzelfde over Club-Salzburg: "Raar beestje"
Forbs verrast zelfs HayenOok Nicky Hayen was verrast door zijn aanwinst. "Ik moet toegeven dat ik niet gedacht had dat Carlos het al zo lang zou volhouden", stelde hij immers op de website van Club. "Hij was vorige week ziek en was nog niet klaar voor een volledige wedstrijd. We hebben hem toch laten staan, ook al was dat een risico."
Het was echter een gok die uitstekend uitpakte. "Daardoor moesten andere jongens defensief bijspringen, waardoor hij zijn momenten kon kiezen. Dat heeft hij voortreffelijk gedaan", zag ook Hayen.
Hayen onthult plan met Forbs en Tzolis
Met Forbs lijkt Club dus over een serieuze extra troef te beschikken. De voorbije weken leken ze wel zeer afhankelijk van Christos Tzolis, maar nu zijn beide flanken dus zeer sterk bezet. Club dreigt plots een pak onvoorspelbaarder te worden.
"Of hij altijd op rechts zal spelen? Nee, Carlos kan zowel op rechts als op links spelen", kondigde Hayen immers ook aan. "En ook Christos kan op beide flanken spelen. We hebben een dynamische ploeg, dus we willen jongens die flexibel zijn om op andere posities te spelen als dat nodig is."