Telecomoperatoren zetten DAZN met rug tegen de muur

door
Telecomoperatoren zetten DAZN met rug tegen de muur

Krijgen we dit seizoen nog Belgisch voetbal via de traditionele kanalen te zien? Het lijkt alsmaar de vraag, want nadat er even licht leek te schijnen aan het einde van de tunnel blijkt een akkoord tussen rechtenhouder DAZN en de diverse telecomoperatoren plots weer ver weg.

Dat ook speeldag drie van de Jupiler Pro League enkel via de eigen platformen van DAZN te bekijken zou zijn was intussen al duidelijk, maar hier en daar werd gesuggereerd dat er tegen volgende week wel eens eindelijk een oplossing uit de bus zou kunnen vallen. Tenslotte hadden alle partijen de deur op een kier gezet om toch een akkoord te vinden.

LEES OOK: Uitzending Cercle-Gent loopt mis: "Bende amateurs!"

Akkoord veraf

Voorlopig blijkt het water tussen DAZN enerzijds en Telenet, Proximus, Orange en TV Vlaanderen anderzijds volgens Het Laatste Nieuws evenwel nog altijd te diep. "Vorige week deed de rechtenhouder een voorstel om aan significant verlaagde tarieven de uitzendrechten te kopen. Maar daar kwam de voorbije dagen amper respons op", aldus de krant.

"DAZN interpreteert de lauwe reactie van de telco's als teken dat een akkoord nog zeer veraf is, en vraagt zich af of zij wel degelijk een deal willen. De vraag is hoe ver de telco's in realiteit nog willen gaan voor de rechten", luidt het nog. Tenslotte blijkt de commerciële waarde van de rechten, die minder kostten dan in de vorige cyclus, alsmaar te dalen.

Druk op DAZN

Zo hoefde DAZN zelf zo'n acht procent minder op tafel te leggen, een korting die volgens de telecomoperatoren onvoldoende doorgerekend wordt. Hoewel het nieuwe voorstel dat op tafel ligt nog volgens HLN wel degelijk een gevoelig lagere prijs bevat blijven de onderhandelingen daarom moeizaam verlopen. De exacte bedragen zijn nog niet bekend.

Hoe dan ook blijft het voornaamste struikelblok dus het prijskaartje. Te meer omdat DAZN stilaan met de rug tegen de muur staat. Ondanks de stijging in abonnees is het tenslotte onmogelijk om hun investering in het Belgisch voetbal louter via de app terug te verdienen. De extra miljoenen van de telecombedrijven zijn noodzakelijk om rendabel te blijven.

Verwacht u nog een oplossing?

Meest recent

Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

86
86
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

29
29
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

182
182
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

246
246
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

75
75
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

204
204
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

97
97
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

346
346
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

56
56
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

117
117
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

186
186
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

48
48
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

197
197
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

550
550
Italianen geloven ogen niet na actie De Bruyne in 74ste minuut

Kevin De Bruyne toonde zich woensdagavond de grote man bij zijn club SSC Napoli. Met twee fraaie ...

382
382
Pijnlijke aftocht: Union-sterkhouder met grond gelijk gemaakt

Daags na de slipper van Club Brugge op Atalanta BC, heeft ook Union SG zijn eerste nederlaag in de ...

236
236
'Rampenplan Club Brugge: exit Jackers, nieuwe doelman?'

Club Brugge speelt met vuur op de meest impactvolle positie. De rotatie tussen Mignolet en Jackers ...

649
649
Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

Binnen iets meer dan een week nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië en Wales. Voor ...

171
171
De Bruyne-bommetje bij AA Gent: Leko rolt spierballen

Met twee assists tegen Sporting vereffende Kevin De Bruyne woensdag in de Champions League zijn ...

148
148
Lotte Vanwezemael doet spraakmakende Courtois-onthulling

Hoe diep ging Lotte Vanwezemael écht met Courtois? In haar radioshow BLOOT onthult ze plots ...

176
176
'Antwerp luidt alarmbel: Overmars legt Wils ultimatum op'

Het gaat van kwaad naar erger bij Antwerp, dat na de nederlaag tegen Zulte Waregem achterblijft met ...

473
473
Fink slaakt zucht van opluchting: 5 wissels in Genk?

De crisis is verbannen bij KRC Genk, dat in de Europa League donderdag Ferencvaros over de vloer ...

144
144
Brusselmans zet BV-wereld op zijn kop: "Levensgevaarlijk!"

Herman Brusselmans kreeg het de afgelopen tijd al zwaar te verduren. De BV stond in het oog van een ...

128
128
'Club Brugge keert kar: nieuw toptarget op verlanglijst'

Club Brugge leek op weg naar een nieuwe stunt in de Champions League, tot Atalanta foutjes van Cisse ...

1135
1135
Coucke kan cashen: Anderlecht deels in Qatarese handen?

Het is ondertussen bijna een maand geleden dat Wouter Vandenhaute aan de kant werd geschoven als ...

1001
1001

Meer sportnieuws