De soap rond DAZN en de telecombedrijven blijft voortduren. Eerder kwam het bericht naar buiten dat de rechtenhouder mogelijk op het punt van een doorbraak stond met Telenet en consorten en nu kwam DAZN met groot nieuws op de proppen.
De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League waren vooralsnog enkel te zien in de app van DAZN. De grote telecombedrijven liggen al een tijdje in de clinch met de rechtenhouder en de voetbalfan is de dupe. Nu kwam er toch goed nieuws uit de bus.
LEES OOK: Dan tóch deal met DAZN? Cruciale nieuwe info bekend
Supporters jubelenHet Nieuwsblad laat weten dat vooral de supporters van de Challenger Pro League kunnen juichen. Vorige week werd gemeld dat maar een helft van de wedstrijden van 1B zouden worden uitgezonden, maar nu heeft DAZN toch zijn kar gedraaid. Alle wedstrijden van de Challenger Pro League zullen te zien zijn.
Nog steeds via de app uiteraard, maar de fans van Beerschot, RWDM Brussels, Lokeren en KV Kortrijk hebben alsnog de mogelijkheid om de wedstrijden van de eerste speeldag van de Challenger Pro League te bekijken. DAZN heeft in het contract van de rechten maar een minimumclausule opgenomen omdat de kijkcijfers tegenvielen.
Technisch boeltje
DAZN bespaarde ook op het aantal camera’s in de stadions, in plaats van vijf maar twee. Ook werd er flink in de productie gesnoeid. Zo waren de commentatoren voorheen altijd aanwezig in de stadions, maar nu zullen er ook matchen worden becommantieerd vanuit de studio in Brussel. Nu werd er toch een technische oplossing gevonden.
Nu zijn er geautomatiseerde camera’s geïnstalleerd van de Pro League in de stadions. DAZN zal met deze beelden dan live de wedstrijden kunnen uitzenden mét Nederlandstalige en Franstalige commentaar. Vrijdag start de Challenger Pro League. Om 20 uur kijken Beerschot en Seraing elkaar in de ogen terwijl Olympic Charleroi en Jong Gent elkaar bekampen.