'Masterplan Renard lekt uit: offensief Anderlecht op til'

door
'Masterplan Renard lekt uit: offensief Anderlecht op til'

Het is ondertussen bijna augustus en bij RSC Anderlecht gebeurde er al heel veel. Maar in het Lotto Park gaat er nog héél veel gebeuren. We geven een blik achter de schermen: wat staat er nog zoal op het programma in deze mercato?

LEES OOK: Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

Anderlecht zoekt nog 4 à 5 spelers

We lieten eerder deze mercato al weten dat RSC Anderlecht een rechterwinger met snelheid zoekt, liefst een linkspoot. Dat plan is niet gewijzigd. Daarnaast haalden we ook aan dat Paars-Wit overweegt om niet een, maar twee verdedigers te halen. Daar moet één ervaren speler bijzitten, en mogelijk nog een andere speler met doorverkoopwaarde.

In doel vernamen we dat Anderlecht nog een tweede keeper zoekt. Daar zouden ze een huurdeal mét optie tot aankoop overwegen. Mads Kikkenborg mag weg, ook al was hij puur als doelman zeer goed in de voorbereiding. Wellicht willen ze iemand die beter is met de voeten. 

En dan is er nog de aanval. Volgens onze informatie komt er in principe nog een spits bij. Een aanvaller met snelheid en diepgang, wat de interesse in Adriano Bertaccini verklaart. Hij is dé topkandidaat, zoals eerder al verscheen.

Stroeykens ‘anders’ vervangen

Bertaccini zal in principe de vervanger moeten worden van Mario Stroeykens. We horen jullie al luidop denken: dat is toch een heel ander profiel? Klopt. Maar Besnik Hasi speelt met Stroeykens als een soort tweede spits. Hij mag zich wel laten uitzakken, waar hij zich beter in zijn vel voelt. Ondergetekende vindt Stroeykens beter als centrale middenvelder, als hij in de box kan komen. Niet als hij er al staat.

Anderlecht heeft met Thorgan Hazard en Tristan Degreef al creatieve middenvelders die ook het liefst op de ‘10’ spelen, César Huerta is een speler die ook als een soort tweede aanvaller kan spelen. Bij RSCA wil men meer direct voetbal gaan spelen. Daarom moet er snelheid bij: Bertaccini en een winger. Geen onlogische gedachte.

De Brusselse fans mogen dus nog 4 à 5 transfers verwachten in het Lotto Park. Aan uitgaande zijde gaat er nog veel gebeuren. Stroeykens vertrekt zo goed als zeker en hij moet de kassa flink vullen. Ook spelers als Théo Leoni, Mats Rits, Alexis Flips, Thomas Foket, Mads Kikkenborg, Majeed Ashimeru en mogelijk ook Yari Verschaeren mogen/moeten weg. Het worden nog zeer drukke weken.

Gaat RSCA nog zwaar uitpakken?

Meest recent

Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

13
13
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

145
145
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

76
76
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

200
200
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

364
364
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

327
327
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

49
49
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

901
901
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

238
238
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

428
428
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1071
1071
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

111
111
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

205
205
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

325
325
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

405
405
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

351
351
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

41
41
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

965
965
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

745
745

Meer sportnieuws