Ivan Leko legt er flink de pees op bij KAA Gent. De Kroatische oefenmeester riep eerder al om versterkingen en na de oefenwedstrijd tegen AZ nam hij geen blad voor de mond. Leko benoemde tegenover Het Laatste Nieuws wat er beter moet bij de Buffalo’s.
Leko verliet Standard Luik om aan de slag te gaan bij KAA Gent. De Kroaat hoopt van de Buffalo’s weer een Belgische topclub te kneden. Dat is echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Na de nederlaag tegen AZ was Leko niet mals voor zijn manschappen.
LEES OOK: Onrust bij KAA Gent? Delorge doet boekje open over Leko
Dat zijn de regelsLeko heeft een duidelijk plan voor ogen bij KAA Gent. “We verdedigen in zone. Jullie hebben vast en zeker naar Chelsea-PSG gekeken. Zag je welke ruimtes Chelsea-spits João Pedro allemaal dichtliep? Tot waar hij mee verdedigde?”
Maar dat plan wordt nog niet altijd goed uitgevoerd. “Dat zijn de regels van het moderne voetbal. Spitsen moeten geen koffiedrinken aan de middenlijn, hé. Ze moeten centraal de ruimtes dichthouden”, aldus Leko.
Speler afgemaakt
Vooral linksbuiten Sonko kreeg de volle laag. De Zweed deed zijn best, maar verdedigen is zijn grootste struikelblok. “Maar hij wilde wél verdedigen. Ik denk dat hij vanavond meer verdedigd heeft, dan in de vorige 18 maanden samen.”
Leko ziet dat er nog veel werk voor de boeg is met Sonko. “Nu moeten we met hem aan de slag, want als winger moet je wel kunnen verdedigen op de rechtsachter van de tegenstander. Anders moet je niet voetballen. En als je echt top bent, is het aan de rechtsachter om tegen jou te verdedigen.”