'Anderlecht greep naast pikante transfer bij AA Gent'

door
'Anderlecht greep naast pikante transfer bij AA Gent'

Het is al een zeer drukke zomermercato geweest bij Anderlecht, waar het transferhuiswerk bovendien nog lang niet af is. Het lijstje met versterkingen zal in de komende weken nog groeien, maar één opmerkelijke deal kon Paars-Wit niet afronden.

De teller staat momenteel op zes nieuwe spelers voor de A-kern met Hatenboer, Keita, Cvetkovic, Saliba, Llansana en Camara. Daarnaast werden er ook nog enkele versterkingen gehaald voor de RSCA Futures, waar doelman Gijsbers (OHL) en verdediger Matadi (Charleroi) al neerstreken.

Anderlecht aarzelde dus niet om talenten weg te halen bij andere Belgische clubs en wou ook nog een pikante slag slaan bij AA Gent. Daar hadden ze immers hun oog laten vallen op Umar Abubakar. De 19-jarige Nigeriaanse spits was vorig seizoen een smaakmaker bij Jong AA Gent.

LEES OOK: Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Anderlecht wou Gentse goaltjesdief kapen

Met maar liefst 21 goals in 27 wedstrijden had Abubakar er een zeer groot aandeel in het veroveren van de titel in eerste nationale en de bijhorende promotie naar 1B. Desondanks kreeg zijn uitleenbeurt geen vervolg.

Anderlecht wou daarvan profiteren, onthult de makelaar van de speler nu. "Na zijn prestaties van vorig seizoen vroegen we Gent om een pad naar het eerste elftal uit te stippelen, maar dat kwam er niet", verklaart Mohammed Labeeb aan OwnGoalNigeria.

Geen garanties op kans in A-kern

"Anderlecht pushte voor zijn komst, maar zij boden ook geen garanties dat hij kansen zou krijgen bij de A-kern", klinkt het verder. "Daarom besloten we om voor Famalicão te kiezen, ook al had hij elders meer kunnen verdienen."

De Portugese eersteklasser Famalicão slaagde er dus wel in om Abubakar te overtuigen en telde uiteindelijk 800.000 euro neer om hem definitief over te nemen van zijn Nigeriaanse club Footwork FC. Het wordt hopen voor Gent en Anderlecht dat ze zich dat niet zullen beklagen.

Had Anderlecht hem kansen bij de A-kern moeten bieden?

Meest recent

Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

45
45
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

12
12
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

105
105
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

214
214
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

127
127
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

120
120
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

105
105
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

109
109
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

388
388
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

334
334
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

86
86
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

140
140
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

334
334
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

144
144
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

310
310
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

199
199
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

781
781
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

200
200
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

157
157
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

60
60
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

137
137
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

366
366
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

470
470
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

303
303
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

287
287

Meer sportnieuws