Besnik Hasi gaat een aantal knopen moeten doorhakken. Op het middenveld moet er heel wat volk nog weg. Wie mag blijven? Wie krijgt zijn kans? Een stand van zaken na enkele weken voorbereiding.
LEES OOK: Coosemans geeft eerste verdict na blessure in oefenpot
Llansana & coRSC Anderlecht haalde met Enric Llansana, Cédric Hatenboer en Nathan Saliba drie nieuwe middenvelders. Voorlopig vertrok enkel Leander Dendoncker. Het is duidelijk dat er daar een overaanbod is bij de Brusselaars.
Door de vele middenvelders kon Anas Tajaouart in de voorbereiding centraal niet spelen. Hij moest via de flanken zich tonen, maar deed dit wel. Een speler met heel veel loopvermogen en drive. Hij kreeg terecht lof voor zijn prestaties.
We konden wel een aantal zaken afleiden uit de voorbereiding. Zo is Llansana voorlopig de nummer zes van Anderlecht. Hij laat een goede indruk achter en Mario Stroeykens is de tien, als hij blijft uiteraard. Hem nog een jaar aan boord houden moet dé prioriteit zijn van Olivier Renard en Tim Borguet.
Exit Leoni & co?
Op de acht deed Yari Verschaeren het goed. Met Saliba en Hatenboer krijgt hij er wel concurrentie bij. Als Yari toch zou vertrekken, dan zijn daar opties genoeg. Ook Nathan De Cat deed het zeer goed en zal zeker heel wat matchen gaan spelen. Hij was outstanding tegen FC Dordrecht.
Het is duidelijk: Hasi rekent voorlopig op Llansana, Saliba, Hatenboer, Verschaeren, Stroeykens en De Cat op het middenveld. Tajaouart kan daar nog aan worden toegevoegd, maar hij zal wellicht terug minuten moeten gaan maken bij RSCA Futures. Of leent RSCA hem uit?
Voor Majeed Ashimeru, Mats Rits en ook Théo Leoni is het wellicht einde verhaal. Dat trio moet zich weinig illusies maken. Dat bleek al gedurende de voorbereiding, waarbij de eerste niet speelde en de laatste twee vooral invallers waren. Krijgen zij weldra de officiële boodschap?