Voetbalwereld rouwt weer: iconische ex-doelman JPL overleden

door
Voetbalwereld rouwt weer: iconische ex-doelman JPL overleden

De voetbalwereld kreeg donderdag een enorme schok te verwerken met het plotse overlijden van Liverpool-ster Diogo Jota in een auto-ongeval. Nu valt er weer triest nieuws te rapen, want ook een icoon met een Belgisch verleden is heengegaan.

LEES OOK: Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Iconische doelman Nigeria overleden

De Nigeriaanse voetbalbond liet donderdagavond weten dat Peter Rufai overleden is. De 61-jarige is gestorven aan de gevolgen van een slepende ziekte. Daarmee verliest het Nigeriaanse voetbal een grote naam.

Rufai was immers de doelman van het iconische Nigeriaanse elftal van de jaren '90, met cultspelers als Jay-Jay Okocha, Finidi George, Taribo West, Daniel Amokachi en Celestine Babayaro. Hij verzamelde 65 caps en stond onder de lat op de WK's van 1994 en 1998. Met Nigeria won Rufai in '94 ook de Africa Cup.

Verleden bij Lokeren en Beveren

Net als verschillende van zijn generatiegenoten passeerde Rufai ook in de Belgische competitie. Nadat hij zijn carrière in Afrika begonnen was, haalde Lokeren hem in 1987 op 24-jarige leeftijd naar Europa.

Rufai zou uiteindelijk vijf jaar op Daknam blijven en daarna ook nog een seizoen uitkomen voor SK Beveren. Daarna was hij ook nog aan de slag bij Go Ahead Eagles, Farense, Hercules, Deportivo La Coruña en Gil Vicente.

Trending:

'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Meest recent

'Anderlecht blijft gaan: transferstrijd met AA Gent'

Het blijft een zeer hete transferzomer voor Anderlecht. Er werden de voorbije weken en maanden al ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club vermijdt transferflop, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

119
119
Westerlo toont ferme ambities: totaal van 46 miljoen euro

Westerlo is al sinds 2019 in handen van Turkse eigenaar Oktay Ercan en de zakenman is niet vies van ...

62
62
Nico Williams schokt iedereen met definitieve transferkeuze

FC Barcelona aast al een tijdje achter Nico Williams en deze zomermercato kwam ook Bayern ...

132
132
Anderlecht-fans reageren woedend: “Ze lachen met ons!”

RSC Anderlecht stelde vier nieuwe shirts voor. Paars-Wit legde het volledige creatieve ontwerp in de ...

328
328
STVV gaat weer Japanse toer op met aanwinst nummer acht (!)

Sint-Truiden VV zit niet stil op de zomermercato. Op de officiële kanalen werd al de achtste ...

37
37
KBVB komt met groot nieuws: contract tot 2028

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is al een tijdje een nieuwe weg ingeslagen. Onder leiding van ...

49
49
Straffe Stromae: Anderlecht verbaast met vier nieuwe shirts

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen de nieuwe shirts voor volgend seizoen voorgesteld. ...

188
188
'Lokeren past voor ex-Rode Duivel, wel zoon Gouden Schoen?'

Begin augustus wordt het seizoen in de Challenger Pro League afgetrapt en dus zijn heel wat clubs ...

109
109
'Jashari-bom barst: Milan en Club neus aan neus'

Bij Club Brugge lijkt het echte transfervuurwerk nog te moeten losbarsten. Ferran Jutgla trok wel ...

931
931
‘Bang afwachten: Bakayoko dreigt alles te verliezen’

In de voorbije mercato's draaide de geruchtenmolen telkens op volle toeren rond Johan Bakayoko, maar ...

78
78
‘Spaans duel ontbrandt: Anderlecht ruikt miljoenen’

Bij Anderlecht blijft het een zeer drukke transferzomer. Vooral op inkomend vlak is sportief ...

691
691
'Genk sluit opvallende transferdeal’'

Bij KRC Genk kennen ze tot dusver een vrij rustige zomermercato. Met Daan Heymans streek er tot ...

304
304
Voetbalwereld rouwt weer: iconische ex-doelman JPL overleden

De voetbalwereld kreeg donderdag een enorme schok te verwerken met het plotse overlijden van ...

0
0
‘Belgische droom spat uiteen bij Napoli’

Napoli heeft straffe plannen voor het komende seizoen. Nadat ze vorig seizoen toch ietwat verrassend ...

108
108
‘Wim De Decker verrast vriend en vijand met keuze’

Dezer dagen zijn Belgische trainers best 'hot' in het buitenland. We zien alsmaar meer Belgische ...

99
99
'Camara zorgt voor gedonder bij Anderlecht-comeback'

Ilay Camara keert terug naar Anderlecht – een club die hem ooit zonder pardon liet gaan. Hoe ...

506
506
Genk lanceert nieuw talent: "Fink heeft een plan"

KRC Genk vergaarde de voorbije jaren een stevige reputatie omwille van zijn geroemde jeugdopleiding. ...

191
191
'Strijd om goudhaantje Cercle barst helemaal los'

Cercle Brugge hoopt het straks beter te doen na een vervelend seizoen, waarin het pas in de barrages ...

240
240
'Jashari baalt: Club brengt keiharde transferboodschap'

Club Brugge reist binnen enkele dagen af naar het Verenigd Koninkrijk voor zijn stage en een ...

1303
1303
Oude bekende naar Anderlecht? "Goede band met Coucke"

Bij Anderlecht zijn ze dit seizoen een andere weg ingeslagen. CEO Sports Tim Borguet en sportief ...

813
813
‘Club Brugge ontsnapt aan miljoenenflop met Meijer’

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

684
684
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

551
551
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

88
88
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

104
104

Meer sportnieuws