Cercle Brugge verrast vriend en vijand met nieuwe wind

door
Cercle Brugge verrast vriend en vijand met nieuwe wind

Cercle Brugge wist maar nipt degradatie te vermijden afgelopen seizoen. Opmerkelijk was dat Groen-Zwart nog lang actief was in de Conference League. Volgend seizoen hoopt Groen-Zwart weer de revelatie te worden. Achter de schermen is het alvast druk bezig met een nieuwe wind te vormen.

Zo werd op de officiële kanalen een nieuwe pion voorgesteld. Luciano Murchio wordt de opvolger van Rembert Vromant en de nieuwe Technische Directeur van de Vereniging. De 28-jarige Mexicaan maakt intern wéér een promotie. Eerder was hij al Head of Scouting en Assistant Technical Director.

LEES OOK: Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Kent de club

Cercle Brugge kwam op de webstek met uitleg over de aanstelling van Murchio. ‘Met Luciano Murchio kiest de Vereniging voor iemand die Cercle door en door kent. Zo speelde hij de voorbije jaren al een belangrijke rol bij verschillende inkomende transfers, zowel voor de A-kern als voor Jong Cercle. Nu wordt Luciano dagdagelijks verantwoordelijk voor het sportieve reilen en zeilen van Groen-Zwart.’

CEO Klaas Reynaert is in de wolken. “We hadden onszelf voorgenomen om voor de start van het seizoen een nieuwe Technisch Directeur aan te stellen. Na grondige gesprekken met verschillende kandidaten, viel onze finale keuze uiteindelijk op Luciano. Hij kent Cercle, begrijpt onze sportieve visie en is bovendien vertrouwd met de Jupiler Pro League. Bij Cercle geloven we niet alleen in het geven van kansen aan jonge spelers, maar ook aan mensen binnen onze organisatie in wie we vertrouwen hebben.”

Voelt als familie

Cercle Brugge had naar verluidt ook Tim Matthys op het oog, maar kiest toch verrassend voor een interne promotie. Murchia zelf sprak ook over zijn nieuwe rol. “Ik ben ontzettend blij met deze nieuwe uitdaging bij Cercle, een Vereniging die voor mij al meer dan vijf jaar als familie aanvoelt. Na een lastig seizoen willen we ons meteen herpakken en verder bouwen aan ons langetermijnproject.”

“We hebben grote ambities voor de komende jaren en ik kijk ernaar uit om aan een nieuw hoofdstuk te beginnen. Mijn doel is om onze langetermijnstrategie verder uit te bouwen en een high performance-cultuur te installeren binnen Cercle, volledig in lijn met onze bestaande visie en structuur. We moeten elke dag proberen onze grenzen te verleggen om samen succesvol te zijn.”

Een goede keuze van Cercle Brugge?

Meest recent

Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

19
19
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

19
19
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

110
110
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

125
125
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

279
279
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

38
38
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

126
126
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

70
70
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

65
65
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

200
200
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

109
109
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

410
410
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

164
164
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

80
80
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

397
397
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

173
173
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

667
667
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

67
67
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

86
86
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

311
311
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

234
234
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

196
196
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

170
170

Meer sportnieuws