Hein lachte hem uit, maar nu wordt hij goud waard

door
Hein lachte hem uit, maar nu wordt hij goud waard

Hein Vanhaezebrouck is een voetbaldier pur sang, maar ook de voormalige topcoach van AA Gent zit er soms wel eens naast. Zo dreigen zijn woorden over Jan-Carlo Simic misschien wel eens episch te worden. Bij RSC Anderlecht ruiken ze plots de jackpot.

Onze redactie haalde weken geleden al aan dat Jan-Carlo Simic er goed opstaat bij heel wat clubs, dat hoorden we van internationale makelaars. De Serviër wordt nu gelinkt aan Lazio, Eintracht Frankfurt en RB Leipzig. Jesper Fredberg haalde hem met zijn team voor 2,7 miljoen euro naar Anderlecht, met daarbij volgens Italiaanse berichten ook 20% van de meerwaarde bij een doorverkoop. AC Milan kan dus ook nog flink cashen.

De centrale verdediger deed het goed bij RSCA. Het was de bedoeling dat hij aan de zijde van Jan Vertonghen ging leren zoals Zeno Debast. Maar Vertonghen speelde zo goed als niet en zo moest Simic plots de leider worden in de defensie. Mathias Jörgensen, Adreyelson en Lucas Hey haalden niet het niveau dat Simic grotendeels haalde.

Toen onderzoeksbureau CIES op basis van data zijn marktwaarde op 28 miljoen euro zette, werd daarmee gelachen in België. “Ik dacht dat Zwitsers bekendstonden om hun betrouwbaarheid en precisie, maar daar begin ik nu wel aan te twijfelen. Er is toch niemand in België die kan geloven dat Simic – zo’n beperkte voetballer op alle vlakken, en vooral aan de bal dramatisch – zoveel waard is? Het moet zijn dat bepaalde Belgische invloeden hebben meegespeeld. Een systeemfout zou ook nog kunnen”, zei Vanhaezebrouck aan Het Nieuwsblad.

"Op Zanka was wel wat aan te merken, maar hij was gratis gekomen. Voor Simic hebben ze 3 miljoen betaald, hè, en sorry: die vind ik niet beter", zei hij nog. Uiteraard zijn er nog werkpunten, maar de kritiek is veel te hard geweest van de bekende analist.

LEES OOK: 'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Oog van Paolo Maldini

Wat zien Lazio, Frankfurt en Leipzig wat Vanhaezebrouck niet ziet? Uiteraard is er anno 2025 de macht van het netwerk en Simic belandde niet voor niets bij AC Milan. In Italië maakte hij echter al furore bij de beloften en geloofde Paolo Maldini heel erg in hem. We gaan nu toch niet het inzicht van Maldini, een van de beste verdedigers ooit, in twijfel trekken?

Simic speelde zijn eerste seizoen op het hoogste niveau bij Anderlecht en dat in een ploeg waar er héél veel onrust was en totaal geen tactische stabiliteit. Dat hij desondanks in fases echt goed was, zegt veel over zijn persoonlijkheid. Simic straalt branie uit. Dat zal soms arrogant overkomen en sommigen vinden zijn juichacties na een gewonnen duel overdreven, maar het zegt veel over zijn drive.

Simic heeft het potentieel om een echte leider te worden. Positioneel maakt de 20-jarige Serviër zeker nog fouten, de logica zelve na amper één jaar op het hoogste niveau, maar hij maakt ook veel progressie. Simic is geen Debast en zal aan de bal niet zo goed zijn. Vooral inschuiven met aan de voet verloopt moeizaam, maar zo zijn crosspasses wel al enorm verbeterd. Simic durft die ook te trappen, ook al zit hij niet in de match. Scouts van ploegen zien dat graag, een speler met lef en dat als jonkie.

Progressie gemaakt bij Anderlecht

In de duels is hij ook scherp, al moet hij nog werken aan zijn defensieve positie bij flankvoorzetten. In het begin van het seizoen leek hij af te stevenen op een karrevracht aan gele kaarten, maar hij bleef in de competitie op 9 stuks steken. Aanvaardbaar. Simic is een ruwe diamant. Hij moet zeker nog veel leren en in een ideaal scenario kan hij in een goed Anderlecht verder groeien. In de Bundesliga en Serie A zou hij al eens makkelijker op de bank belanden, in Brussel niet. Belangrijk in een jaar voor het WK. Dat hij ondertussen ook vijf keer voor Servië speelde, zegt alles over zijn progressie.

Simic is geen afgewerkt product maar dus een ‘work in progress’. Zijn eerste jaar was zeer veelbelovend. Zijn duel- en kopkracht, persoonlijkheid, degelijke snelheid, leergierigheid en werkethiek zorgen ervoor dat er de nodige interesse is. Als hij de komende jaren positioneel beter en leper gaat worden, plus voetballend nog wat stappen kan zetten, dan wacht hem nog een mooie toekomst. Bij Anderlecht hopen ze nu op 13 miljoen euro. Het zou Vanhaezebrouck & co toch even doen laten slikken, al moet het bod er natuurlijk ook nog wel écht gaan komen.

Claudio Reulens

Zal Simic deze zomer al een toptransfer versieren?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

39
39
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

12
12
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

27
27
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

132
132
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

194
194
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

159
159
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

246
246
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

74
74
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

170
170
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

170
170
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

929
929
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

113
113
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

335
335
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

475
475
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

199
199
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

235
235
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

270
270
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

418
418
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

707
707

Meer sportnieuws