Union wist na een onwaarschijnlijk straffe reeks in de play-offs zich eindelijk tot landskampioen te kronen, nadat ze er de voorbije drie seizoenen telkens dichtbij waren. Daardoor mogen de Brusselaars straks aan de bak in de Champions League.
Dat zullen ze ongetwijfeld zoveel mogelijk met dezelfde ploeg willen doen die de titel veroverde, maar het is vaste prik dat Union in de zomer enkele smaakmakers verliest. Dat zal nu wellicht niet anders zijn. Eén van de spelers die veel interesse geniet, is Noah Sadiki.
Union wil in Eredivisie gaan shoppen
De jonge middenvelder maakte de voorbije twee seizoenen grote indruk op het middenveld, waar hij een stevige tandem vormde met Charles Vanhoutte. Met Kamiel Van de Perre heeft Union al een opvolger in huis, maar toch zullen ze hun middenveld nog versterken.
Volgens VI kloppen ze daarvoor aan in Nederland. Daar hebben ze hun zinnen gezet op Enric Llansana. De 24-jarige kreeg zijn jeugdopleiding bij Ajax, maar brak daar niet door. Dat deed hij de voorbije jaren wel bij Go Ahead Eagles.
Opportuniteit in laatste contractjaar
Daar groeide Llansana uit tot een sleutelspeler in een elftal dat dit seizoen de Nederlandse beker won. De gewezen jeugdinternational gaat echter zijn laatste contractjaar in, waardoor Union zal hopen niet de hoofdprijs te moeten betalen.
Met het vooruitzicht op Champions League-voetbal zal Llansana ook oren hebben naar een transfer. Er zou bij Union een meerjarig contract klaarliggen voor de speler, wiens waarde door Transfermarkt op 4 miljoen euro geschat wordt.
NIEUWS: Go Ahead Eagles lijkt spoedig afscheid te kunnen gaan nemen van Enric Llansana. Ingewijden bevestigen dat de middenvelder naar Union Sint-Gillis kan, waar hij Champions League zou gaan spelen. De Belgische topclub wil snel zaken gaan doen, zo lijkt. Zo meer @VI_nl 🔴🟡🦅 pic.twitter.com/GdxaDbaxlP
— Joost Blaauwhof (@joost_blaauwhof) June 12, 2025