Van leider naar lijdzaam: Heynen legt vinger op Genkse wonde

door
Van leider naar lijdzaam: Heynen legt vinger op Genkse wonde

Voor Racing Genk eindigde een prachtig seizoen toch nog in mineur. De Limburgers begonnen als grote favoriet aan de Play-Offs maar zakten finaal helemaal door het ijs. Kapitein Bryan Heynen blikte nu met gemengde gevoelens terug.

LEES OOK: Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Van droom naar nachtmerrie

De manschappen van Fink spelen in hun slotwedstrijd nog tegen Anderlecht. Een wedstrijd zonder veel belang: Racing Genk zal eindigen op plek 3, Paars-Wit één trapje lager op de vierde plek.

Enkele weken geleden droomde heel Genk nog van de titel. Na een prachtige reguliere competitie had het met de puntenhalvering nog een voorsprong van 4 eenheden op Club Brugge.

Een zwakke periode in deze nacompetitie deed het team van Fink echter helemaal de das om. Dat in combinatie met waanzinnige Po's van zowel Club Brugge als Union.

"Mes op de keel"

In een interview met Het Belang van Limburg legde kapitein Bryan Heynen nu de vinger op de wonde. Daarbij kwam de puntenhalvering meteen ter sprake. "Telkens moesten we op zondagavond met het mes op de keel als laatste ploeg aan de bak. Het is ook de eerste keer dat veel jongens uit onze ploeg in deze situatie zaten. Maar zelfs bij mij was het anders dan de voorbije jaren. Precies omdat onze voorsprong zo groot was en plots zo klein werd. Dat kan je als speler heel moeilijk plaatsen.”

Racing Genk gaf zo de titel uit handen, al blijft Heynen wel positief. "Natuurlijk blijft er die zure nasmaak, omdat we hadden gehoopt om mee te doen voor de titel. Maar stilaan groeit het besef dat we fier mogen zijn op wat we dit seizoen hebben gerealiseerd." Wacht volgend seizoen toch een bekroning?

Heeft Fink goed werk geleverd bij Racing Genk

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

74
74
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

150
150
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

306
306
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

312
312
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

171
171
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

242
242
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

618
618
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

264
264
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

339
339
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

258
258
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws