“Bij elke topclub was Pocognoli al ontslagen”

door
“Bij elke topclub was Pocognoli al ontslagen”

Sebastien Pocognoli staat op het punt om de titel met Union SG te pakken. Dat zou een ongelooflijke verwezenlijking zijn gezien het slechte competitiebegin van de Brusselse club. In de Champions Play-Offs lijkt de formatie van Pocognoli echter niet af te stoppen.

Union SG begon slecht aan het seizoen, maar er werd niet gepanikeerd. Uiteindelijk kwam de club op stoom en schoot het naar de bovenste regionen van het klassement. Franky Van der Elst sprak met Het Nieuwsblad en was lovend over Pocognoli.

Al lang ontslagen

Volgens Van der Elst had Pocognoli het niet lang volgehouden bij een andere Belgische topclub. “Begin november stond Union tiende. Bij elke topclub was hij ontslagen. Ik herinner me nog dat ik in die periode voor een interview bij Chris O’Loughlin was, de sportief directeur. ‘No problem’, klonk het toen bij hem. Was dat gespeeld of echt, dat weet ik niet.”

Uiteindelijk wist Pocognoli het tij te keren bij Union SG. “Ik dacht bij mezelf: ‘Dan wordt het wel tijd.’ (lacht) Die rust vond ik ongelooflijk, maar is ergens een bewijs dat Union nog geen topclub is. Zal dat over vijf jaar nog zo zijn, als de trainer achtste staat na een derde van het seizoen? Als die supporters ook al wat verwender zijn? Dat wil ik nog wel eens zien. Ik hoop het wel. Enfin, chapeau voor Pocognoli.”

Fenomenale reeks

Volgens Van der Elst evolueerde Pocognoli naargelang het seizoen en paste hij zich aan na de slechte resultaten. Na Nieuwjaar won Union 16 van de 19 competitiematchen. “Fenomenaal, hè. In het begin van het seizoen wilde hij voetballen en opbouwen van achteruit. Maar daar is hij toch enigszins van afgestapt. De grootste voetballers achterin heeft Union niet.”

Van der Elst vindt Pocognoli een écht voetbaldier. “Als coach blijft hij dus niet koppig vasthouden aan één spelwijze. Zie ook de twee matchen tegen Club in de play-offs. In de vijf matchen tegen Union dit seizoen heeft Club geen enkele keer gewonnen, hè. Wat me trouwens ook bevalt: Pocognoli staat aan de zijlijn niet voortdurend te zagen bij de arbiters. Hij houdt zich bezig met het voetbal.”

JOUW MENING TELT:
Heeft Franky Van der Elst hier gelijk?

Meest recent

Sardella bejubelt Club-sterkhouder: "Speler van het Jaar"

Aanstaande maandag is het zover, dan worden de protagonisten van de voorbije maanden in de Jupiler ...

16
16
'Antwerp op scherp gezet: transfer van 20 miljoen'

Antwerp FC gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge, maar denkt vooral al aan de partij van ...

78
78
Anderlecht-fans dromen na nieuwe flirt Coucke-Lukaku

Romelu Lukaku kroonde zich vrijdag tot Italiaans kampioen met SSC Napoli. Daags nadien beantwoordde ...

187
187
'Kompany in zevende hemel: eerste topaanwinst binnen'

Bayern München incasseerde de voorbije dagen een koude douche op transfermarkt nu Florian Wirtz ...

88
88
Brugse 'aanmoedigingspremie' voor Gent? Bondsregels duidelijk

Club Brugge kan zondag alsnog kampioen spelen, maar daarvoor moet het rekenen op ... KAA Gent. ...

715
715
Storck wordt groen-zwarte heiland: "Cercle hoort in 1A"

Cercle Brugge heeft zich vrijdagavond verzekerd van het behoud in de Jupiler Pro League. De ...

344
344
Nieuwe onthullingen in zaak-Snelders: BV's onder slachtoffers

Voor Eddy Snelders breken spannende tijden aan. Komende week staat immers zijn proces op de rol ...

117
117
'Nieuw slachtoffer bij Real Madrid: toptransfer op komst'

Real Madrid heeft een tegenvallend seizoen achter de rug en dat blijft niet zonder gevolgen op de ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod bij Club, toptransfer Promise David'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

240
240
Nicky Hayen komende zomer weg bij Club Brugge?

Club Brugge maakt nog een waterkans op de titel. Blauw-Zwart moet hopen op een misstap van leider ...

374
374
'Koppen rollen bij Cercle Brugge, knoop Storck doorgehakt'

Cercle Brugge was vorig seizoen de revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen liep het ...

507
507
Hasi praat met Anderlecht: Renard en Borguet beslissen

RSC Anderlecht heeft niets meer te winnen of te verliezen op de slotspeeldag van de Champions ...

282
282
“Bij elke topclub was Pocognoli al ontslagen”

Sebastien Pocognoli staat op het punt om de titel met Union SG te pakken. Dat zou een ongelooflijke ...

201
201
Jess Thorup plots vrij, verrassende terugkeer naar België?

Jess Thorup heeft op de Belgische velden een verleden bij KAA Gent en KRC Genk, maar het afgelopen ...

184
184
Lukaku én Napoli-preses reageren op toptransfer De Bruyne

Napoli werd vrijdagavond kampioen van de Serie A. Alles werd uiteindelijk beslist op de laatste ...

381
381
'AA Gent zoekt spits: gepeperd prijskaartje bekend'

Niet dat de defensie het zoveel beter doet, maar met amper drie gemaakte doelpunten laat het ...

236
236
KRC Genk-Anderlecht: Fink & Hasi wisselen à volonté

Alle ogen zijn zondag op het Dudenpark en Jan Breydel gericht, want in de Cegeka Arena staat er dan ...

259
259
Hayen verrast vriend en vijand met opstelling Club Brugge

Hoogspanning zondag in Jan Breydel, waar Club Brugge zich ten koste van Union alsnog tot ...

636
636
Stroeykens weg bij Anderlecht? Hasi komt met reactie

RSC Anderlecht dreigt komende zomer een waslijst aan spelers kwijt te raken. Daarbij ook Mario ...

347
347
Waanzin! Goal Lukaku doet Napels letterlijk ontploffen

Romelu Lukaku heeft zich van een mooi hoofdstuk in de geschiedenisboeken van SSC Napoli gespeeld. Zo ...

225
225

Meer sportnieuws