Wereldgoal bezorgt Duivels U17 knap punt tegen Engeland

door
Wereldgoal bezorgt Duivels U17 knap punt tegen Engeland

Terwijl Rudi Garcia dinsdag zijn selectie bekendmaakte voor de volgende wedstrijden van de Rode Duivels, begonnen een aantal van hun jonge collega's al aan hun nieuwe opdracht. De U17 stonden immers voor hun openingsmatch op het EK.

Daarin kregen de Jonge Duivels meteen een pittige opdracht geserveerd, want ze moesten het opnemen tegen Engeland. Dat kwam opdraven met enkele toptalenten. Jack Porter en Rio Ngumoha maakten zelfs al minuten in het eerste van respectievelijk Arsenal en Liverpool.

De bekendste namen in het elftal van Bob Browaeys waren dan weer Nathan De Cat, die de voorbije weken de neus aan het venster stak bij Anderlecht, en René Mitongo Muteba, die in de play-offs ook al mocht invallen bij Standard.

LEES OOK: PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

Engeland bekroont sterke start

Zij zagen hoe de Jonge Duivels een lastige start kenden. Engeland was de betere ploeg en beloonde zichzelf ook al binnen het openingskwartier met een doelpunt. Ridgeon stuurde Rodriguez weg en die knalde de bal voorbij doelman Brughmans.

Gaandeweg wisten de Duivels wel het evenwicht te herstellen. Brughmans moest wel uitpakken met een goede redding op een poging van Dowman, maar aan de overkant moest Porter ook een knappe save uit zijn mouw schudden toen De Cat kon koppen.

Heerlijke goal Fernandez bezorgt Belgen punt

Het bleef wel 1-0 tot de rust, maar in de tweede helft kwamen de Belgen snel langszij. Een vrije trap vanop een meter of 30 werd door Noah Fernandez, toptalent van PSV, heerlijk via de lat binnengekruld.

Daarna waren het de Duivels die nog het dichtste bij een zege kwamen, maar Bisiwu zag een bal van de lijn gehaald en een poging gekeerd door Porter. Daardoor bleef het uiteindelijk bij 1-1, een resultaat waar de Duivels wel trots op mogen zijn. Vrijdag spelen ze hun tweede groepswedstrijd tegen Tsjechië.

Mogen de U17 tevreden zijn met dit resultaat?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

29
29
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

27
27
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

14
14
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

98
98
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

64
64
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

89
89
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

87
87
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

114
114
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

194
194
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

46
46
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

224
224
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

489
489
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

172
172
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

86
86
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

129
129
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

128
128
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

338
338
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

243
243
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

184
184
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

373
373
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

204
204
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

203
203

Meer sportnieuws