Stijn Stijnen vloekt op grote oorzaak Patro-pandoering

door
Stijn Stijnen vloekt op grote oorzaak Patro-pandoering

Patro Eisden kreeg een pak voor de broek in de Promotie/Degradatie Play-Offs van de Jupiler Pro League. Cercle Brugge won met 1-5 op het veld van Stijn Stijnen en consorten. De oefenmeester sprak met Sporza en was uiteraard erg teleurgesteld.

Patro kende de afgelopen jaren een flinke opmars en onder Stijnen maakte de club een enorm sterk seizoen mee. Na Lokeren-Temse staat/stond er nog één horde in de weg om promotie naar het hoogste niveau af te dwingen. Cercle bleek echter een maatje te groot. 

LEES OOK: Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

Stijnen vloekt

Patro Eisden werd vaak verweten ‘anti-voetbal’ te spelen en de formatie van Stijnen deed er heel het seizoen dan ook alles aan om een winnende ploeg te worden. Tegen Cercle was daar echter niet veel van te zien. Stijnen vloekte op de grote oorzaak van de pandoering. “Het is een ploeg met enorm veel kwaliteiten. We waren te braaf, te plat dan krijg je dit. Als je ziet wat voor kwaliteit ze hebben voorin, dat zijn machines.”

Patro keek uit naar de promotiewedstrijden tegen Cercle Brugge na het tweeluik tegen Lokeren-Temse. Het vertrouwen bij de manschappen van Stijnen lag dan ook hoog, maar dat heeft nu een ferme deuk gekregen. "Na zoiets moet je niet te veel zeggen. Je moet de spelers vooral gerust laten, het is een klap voor hen. In zo’n belangrijke wedstrijd wil je meer weerwerk bieden."

Nog terugmatch

Er is ook nog de terugmatch in het Jan Breydelstadion, maar Stijnen was realistisch over de penibele situatie. "We moeten dit vooral als leermoment meepakken en proberen daar nog een deftige prestatie neer te zetten. Er zijn mirakels, maar dit zou wel een heel groot mirakel zijn", aldus de oefenmeester van Patro.

Na 25 minuten stond Cercle Brugge al op een dubbele voorsprong dankzij Lawrence Agyekum en Paris Brunner. Diezelfde Brunner deed vlak na rust de boeken al volledig toe en Felipe Augosto en Thibo Somers duwden het mes nog dieper in de wonde. Vancy Mabanza kon in het absolute slot van de match nog de eer redden voor Patro.

Zou jij Patro Eisden graag in de Jupiler Pro League zien?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

71
71
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

147
147
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

304
304
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

311
311
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

618
618
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

263
263
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws