Anderlecht-Union: Lardot spreekt klare taal over VAR-klucht

door
Anderlecht-Union: Lardot spreekt klare taal over VAR-klucht

Met de eindmeet in zicht wordt ook de arbitrage met argusogen gevolgd. In het wekelijkse Under Review liet technisch directeur Jonathan Lardot namens het Referee Department zijn licht schijnen op een paar discutabele beslissingen van het afgelopen weekend. Vooral de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union eiste zijn aandacht op.

Beginnen doet Lardot met de potentiële rode kaart voor Christian Burgess, die slechts een geel exemplaar kreeg na een stevige charge op Nilson Angulo. "De verdediger belet de aanvaller de doorgang door zijn been uit te steken. Hij gaat niet met de voet vooruit en brengt de fysieke integriteit van zijn tegenstander dus niet in gevaar", fileert hij de relevante elementen.

Geen rood Burgess

"Het is indrukwekkend, maar in feite niet gevaarlijk. Ik zou het wel begrijpen mocht de ref rood hebben gegeven. Niet alleen is er wel sprake van enige intensiteit, weliswaar vooral door de snelheid van Angulo, maar de positie van zijn been is toch vrij hoog. Als je afstand neemt van de fase vind ik geel evenwel gepast", legt Lardot de verantwoordelijkheid bij de scheids.

Die werd niet geholpen door de VAR, die wel erg veel tijd nodig had om enkele fases te beoordelen. De strafschop voor Paars-Wit bijvoorbeeld, waarbij het contact tussen Angulo en Kevin Mac Allister nochtans bijzonder licht leek. Toch besloot Wim Smet na het bekijken van de beelden om de bal op de stip te leggen. Onterecht volgens Lardot, die het niet eens blijkt.

PRD vervloekt VAR

"Ik verwacht hier geen penalty en geen VAR-interventie. Als je naar het totaalplaatje kijkt zie je dat Max Allister geen beweging maakt en de aanvaller overdrijft door te springen. In mijn ogen is dat voldoende om geen strafschop toe te kennnen. Ik had het op prijs gesteld als de ref voet bij stuk had gehouden. Dat had ons tijd en geloofwaardigheid bespaard", klinkt het.

Ook bij de afgekeurde gelijkmaker van Mario Stroeykens, die na de gemiste elfmeter van Dolberg te vroeg in de zestien liep, ging veel tijd verloren. "Hij was de enige persoon die te snel vertrok én impact had op de tweede actie. Ik kan dus niet begrijpen noch uitleggen waarom het zo lang duurde. Dat blijft een groot werkpunt", stoort ook Lardot zich aan de wachttijd.

JOUW MENING TELT:
Goede uitleg van Lardot?

Meest recent

'Lokeren en Lierse SK hakken belangrijke knopen door'

Sporting Lokeren en Lierse SK waren al heel actief op de transfermarkt. De twee ploegen zijn nog ...

53
53
'Standard lonkt naar ex-RSCA'er, impasse met Club Brugge'

Bij Standard staat er nog het nodige te gebeuren, ook al was de club al heel actief op de ...

186
186
'Belgische club opent onderhandelingen met Kompany'

Bayern München heeft heel veel jonge talenten in de kern zitten, maar doorbreken bij een ...

97
97
Poging om De Bruyne én Lukaku te strikken lekt uit

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku kenden al een prachtige carrière. Bij Napoli zijn ze ...

137
137
Benfica wint vlot, blamage voor Chelsea op WK voor clubs

Op het WK voor clubs stond het duel tussen Benfica en Auckland City op het programma. Flamengo en ...

26
26
'Bom bij Rode Duivels: speler van Bayern plots optie'

Bij de Rode Duivels zoeken ze naar extra opportuniteiten om de kern te versterken. Diego Moreira is ...

399
399
'Leoni veel te duur voor deze Belgische club'

Waar speelt Théo Leoni volgend seizoen? Hij vat de voorbereiding aan bij RSC Anderlecht, ...

316
316
Genieten met Grote G: Messi speelt FC Porto op hoopje

Lionel Messi speelt al even in de Verenigde Staten. De Argentijn is een absolute smaakmaker bij ...

32
32
Beerschot stelt bekende opvolger Kuyt officieel voor

Beerschot en Dirk Kuyt gingen uit elkaar, wat iedereen zag aankomen. De Antwerpse club heeft zopas ...

45
45
Liverpool maakt komst duurste speler ooit wereldkundig

Liverpool heeft de komst van Florian Wirtz aangekondigd. De Duitse aanvallende middenvelder komt ...

135
135
'Anderlecht ruikt bloed: Argentijnse pitbull van 10 miljoen'

Een jonge, technisch sterke én vooral onverzettelijke middenvelder trekt de aandacht in heel ...

458
458
PSV wordt weer een stukje Belgischer

PSV is een club waar ze veel Belgische jeugdspelers hebben. De Nederlandse landskampioen kon daarvan ...

28
28
Broos verrast met boodschap over JPL-terugkeer

Hugo Broos is momenteel bondscoach van Zuid-Afrika. Daar is hij zeer geliefd, zo ontdekte ...

315
315
Benitez spreekt zich uit over Rode Duivels-geruchten

Rafael Benitez heeft al ruim een jaar geen club. De coach werd zelfs even gelinkt als kandidaat om ...

156
156
Beweging bij Westerlo: twee uitgaande topdeals op til?

KVC Westerlo gaat heel wat transfers afronden de komende weken en maanden. In- en uitgaand. De ...

70
70
'Anderlecht zet zinnen op volgende ingaande transfer'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

238
238
Zulte Waregem pakt uit met knappe aanwinst bij KRC Genk

Zulte Waregem is als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ze ...

169
169
Kuyt geeft pikant detail prijs over vertrek bij Beerschot

Beerschot maakte het vertrek van Dirk Kuyt officieel bekend. Dat was geen verrassing. De Nederlandse ...

230
230
Renard legt keuze uit die niemand zag aankomen

RSC Anderlecht kende al drukke weken. De Brusselaars stelden al een aantal nieuwe spelers voor ...

405
405
Nicky Hayen vastgeketend aan Club Brugge?

Bij Club Brugge kenden ze een goed seizoen, maar de kers op de taart onbrak wegens het mislopen van ...

522
522
Union SG en Patro Eisden vinden transferakkoord

Patro Eisden is heel actief op de transfermarkt. De Belgische tweedeklasser heeft vandaag zijn ...

81
81
Lissens (ex-Anderlecht) heeft mooie transfer helemaal beet

Bij RSC Anderlecht kan niet elk talent van Neerpede doorbreken. Heel wat jongens redden het niet in ...

99
99
Westerlo slaat toe en legt aanvaller vast

KVC Westerlo is in gang geschoten op de transfermarkt. De Kemphanen hebben na het definitief ...

68
68
Zesde Belgische club is een feit voor Pieter Gerkens

Het hing al een paar dagen in de lucht en het is nu ook officieel: Pieter Gerkens heeft AA Gent ...

126
126
Pro League luistert naar spelers: “Belangrijke investering”

De Pro League heeft vandaag de kalender voor komend seizoen bekendgemaakt. De Jupiler Pro League zal ...

38
38

Meer sportnieuws