Union heeft de voorbije jaren op indrukwekkende wijze de top van het Belgische voetbal bestormd. Sinds ze in 2021 naar de Jupiler Pro League promoveerden, streden ze elk jaar al mee om de titel en nu liggen ze op koers om die eindelijk ook te pakken. Nu willen ze zich ook in Europa laten gelden.
Dat deed Union al op sportief vlak, met in het seizoen 2022/23 een kwartfinale in de Europa League. Volgend seizoen kunnen ze ook hun debuut maken in de league phase van de Champions League als ze de titel veroveren.
Muzio wil kleinere clubs belonen voor opleiden spelers
Maar voorzitter Alex Muzio wil zich ook naast het veld laten gelden. De voorzitter van Union is ook de voorzitter van de Union of European Clubs, die de belangen van kleinere Europese clubs verdedigt. Hij komt nu met een opvallend voorstel.
Hij wil dat de UEFA voortaan vijf procent van de jaarlijkse inkomsten uit de Champions League, Europa League en Conference League opzijzet voor Player Development Rewards. Daarmee zouden clubs beloond worden voor het opleiden van spelers die op het Europese toneel actief zijn.
Competitieve balans herstellen in Europees voetbal
Clubs die zich plaatsen voor de league phase van de Champions League zouden niet in aanmerking komen voor de beloningen. Andere clubs zouden een som krijgen gebaseerd op het aantal speelminuten en het prijzengeld dat de door hen opgeleide spelers met hun huidige clubs behalen.
"Dit voorstel zou meer dan 1400 clubs ten goede kunnen komen en het opleiden van spelers aanmoedigen en belonen", aldus Muzio bij The Athletic. "Hiermee willen we ook de groeiende problemen rond de competitieve balans in het Europese voetbal aanpakken. Dit is een nieuw, innovatief en alleenstaand voorstel dat als aanvulling dient voor de bestaande solidariteitsbijdragen van de UEFA."