'Na complete afgang: OHL grijpt drastisch in'

door
'Na complete afgang: OHL grijpt drastisch in'

OH Leuven zag vrijdag zijn laatste sprankeltje hoop op het winnen van de Europe Play-Off in rook opgaan door de zege van Charleroi tegen Westerlo. Daardoor stond er zondag tegen Dender niets meer op het spel en dat was er ook aan te zien.

Het beleefde een bijzonder pijnlijke avond tegen de Kadavers en kreeg een 5-0 om de oren. De basis voor die afstraffing werd vooral gelegd in het eerste halfuur, waarin OHL maar liefst vier goals om de oren kreeg.

LEES OOK: Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

Fans OHL krijgen tickets en busreis terugbetaald

Zeker voor de 120 supporters die meegereisd waren van Leuven naar Denderleeuw werd het zo een frustrerende avond. Het Nieuwsblad weet dat de spelers hen na de wantvertoning willen tegemoetkomen. Ze zouden de kosten voor de tickets en busreis terugbetalen.

Mogelijk zal er ook elders in de club nog ingegrepen worden. Tegelijk klinkt het ook dat de positie van trainer Chris Coleman alsmaar meer in vraag gesteld wordt. De voormalige bondscoach van Wales kwam in november na het ontslag van Oscar Garcia, maar zorgde niet bepaald voor een spectaculaire kentering.

Coleman op de wip?

Zelf valt Coleman wel uit de lucht. "Waarom zou ik niet kunnen blijven?", vraagt hij zich af. "Wat waren mijn doelen toen ik aankwam? Overleven en misschien Europa halen. Maar we zijn nu ook geen ploeg die al vaak Europees heeft gespeeld, hè."

Hij vindt zijn resultaten dan ook meevallen. "Tot deze play-offs won OHL één op zes wedstrijden. Sinds ik er ben, zitten we aan een winstratio van één op drie. Ja, dit zijn twee slechte wedstrijden, maar het is wel heel streng om nu al te vragen naar mijn toekomst."

Moet OHL na dit seizoen nog verder met Coleman?

Meest recent

Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

4
4
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

72
72
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

25
25
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

182
182
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

74
74
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

180
180
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

123
123
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

104
104
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

342
342
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

101
101
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

79
79
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

167
167
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

156
156
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

433
433
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

596
596
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

306
306
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

418
418
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

338
338
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1368
1368
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

395
395
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

203
203
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

185
185
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

196
196
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

165
165

Meer sportnieuws