Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan Tolu Arokodare terugblikken op een uitstekend seizoen. De kans is groot dat hij die goede prestaties weldra verzilverd met een toptransfer.
Ondanks de instorting in de Play-Offs, wil Genk volgend seizoen verder bouwen op de huidige ploeg. Zo is het bedoeling om jonge sterkhouders als Kos Karetsas en Matte Smets nog minstens een jaar te houdenOndertussen wordt met Chelsea onderhandeld over een verlengde huurbeurt van Mike Penders, het contract van Bryan Heynen werd zelfs al verlengd.
Topschutter naar uitgang
Head of Football Dimitri De Condé liet onlangs wel verstaan dat met twee spelers afspraken zijn gemaakt over een eventueel vertrek: Zakaria El Ouahdi en Arokodare. Die eerste flirtte vorige zomer al met een overgang naar SL Benfica en zal ongetwijfeld op nog meer verlanglijstjes staan na zijn goede prestaties van dit seizoen.
Dat kan echter ook gezegd worden over Arokodare. De Nigeriaanse spits is onder coach Thorsten Fink helemaal open gebloeid en is goed op weg om zich tot topschutter van de Jupiler Pro League te kronen. Tolu was dit seizoen al goed voor 22 goals en 7 assists over alle competities heen.
Geruchtenmolen op toerental
Die goede statistieken leverden hem inmiddels zijn eerste caps voor de nationale ploeg van Nigeria op. En de nog altijd maar 24-jarige aanvaller zal zonder twijfel ook al op de verlanglijstjes van verschillende buitenlandse ploegen staan. De kans is dan ook groot dat hij tijdens de zomermercato een nieuwe stap voorwaarts zet.
Al kan hij daar zelf nog geen uitsluitsel over geven. "Ik zie overal nieuws opduiken. Het is leuk om te lezen, soms zelfs verrassend", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het is allemaal mooi, want wie ben ik? Ik blijf gefocust op mijn spel. Ik besef: als ik goed presteer, zal de interesse toenemen."
Geen kansen laten liggen
In ieder geval staat de spits wel open voor een mooie transfer. "Als de kans komt, moet ik zorgen dat ik klaar ben. Je weet niet hoe vaak een trein passeert. Daarom wil ik geen kansen laten liggen", is hij eerlijk. Een terugkeer naar de Bundesliga, waar hij eerder nog een lastig seizoen had bij FC Köln, sluit hij ook niet uit. Tenminste toch niet voor de Duitse topclubs. Ook op een lucratieve overgang naar Saudi-Arabië zegt Tolu niet op voorhand 'neen'.