Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

door
Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan Tolu Arokodare terugblikken op een uitstekend seizoen. De kans is groot dat hij die goede prestaties weldra verzilverd met een toptransfer.

Ondanks de instorting in de Play-Offs, wil Genk volgend seizoen verder bouwen op de huidige ploeg. Zo is het bedoeling om jonge sterkhouders als Kos Karetsas en Matte Smets nog minstens een jaar te houdenOndertussen wordt met Chelsea onderhandeld over een verlengde huurbeurt van Mike Penders, het contract van Bryan Heynen werd zelfs al verlengd.

LEES OOK: 'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

Topschutter naar uitgang

Head of Football Dimitri De Condé liet onlangs wel verstaan dat met twee spelers afspraken zijn gemaakt over een eventueel vertrek: Zakaria El Ouahdi en Arokodare. Die eerste flirtte vorige zomer al met een overgang naar SL Benfica en zal ongetwijfeld op nog meer verlanglijstjes staan na zijn goede prestaties van dit seizoen.

Dat kan echter ook gezegd worden over Arokodare. De Nigeriaanse spits is onder coach Thorsten Fink helemaal open gebloeid en is goed op weg om zich tot topschutter van de Jupiler Pro League te kronen. Tolu was dit seizoen al goed voor 22 goals en 7 assists over alle competities heen.

Geruchtenmolen op toerental

Die goede statistieken leverden hem inmiddels zijn eerste caps voor de nationale ploeg van Nigeria op. En de nog altijd maar 24-jarige aanvaller zal zonder twijfel ook al op de verlanglijstjes van verschillende buitenlandse ploegen staan. De kans is dan ook groot dat hij tijdens de zomermercato een nieuwe stap voorwaarts zet.

Al kan hij daar zelf nog geen uitsluitsel over geven. "Ik zie overal nieuws opduiken. Het is leuk om te lezen, soms zelfs verrassend", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het is allemaal mooi, want wie ben ik? Ik blijf gefocust op mijn spel. Ik besef: als ik goed presteer, zal de interesse toenemen."

Geen kansen laten liggen

In ieder geval staat de spits wel open voor een mooie transfer. "Als de kans komt, moet ik zorgen dat ik klaar ben. Je weet niet hoe vaak een trein passeert. Daarom wil ik geen kansen laten liggen", is hij eerlijk. Een terugkeer naar de Bundesliga, waar hij eerder nog een lastig seizoen had bij FC Köln, sluit hij ook niet uit. Tenminste toch niet voor de Duitse topclubs. Ook op een lucratieve overgang naar Saudi-Arabië zegt Tolu niet op voorhand 'neen'.

Hoeveel zou Tolu momenteel moeten kosten?

Meest recent

Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

3
3
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

53
53
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

51
51
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

20
20
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

59
59
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

91
91
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

48
48
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

280
280
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

570
570
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

507
507
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

362
362
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

338
338
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

239
239
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

582
582
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

247
247
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

84
84
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

290
290
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

85
85
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

442
442
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

197
197
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

72
72
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

47
47
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

74
74
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

195
195
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

120
120

Meer sportnieuws