Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

door
Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan Tolu Arokodare terugblikken op een uitstekend seizoen. De kans is groot dat hij die goede prestaties weldra verzilverd met een toptransfer.

Ondanks de instorting in de Play-Offs, wil Genk volgend seizoen verder bouwen op de huidige ploeg. Zo is het bedoeling om jonge sterkhouders als Kos Karetsas en Matte Smets nog minstens een jaar te houdenOndertussen wordt met Chelsea onderhandeld over een verlengde huurbeurt van Mike Penders, het contract van Bryan Heynen werd zelfs al verlengd.

LEES OOK: Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Topschutter naar uitgang

Head of Football Dimitri De Condé liet onlangs wel verstaan dat met twee spelers afspraken zijn gemaakt over een eventueel vertrek: Zakaria El Ouahdi en Arokodare. Die eerste flirtte vorige zomer al met een overgang naar SL Benfica en zal ongetwijfeld op nog meer verlanglijstjes staan na zijn goede prestaties van dit seizoen.

Dat kan echter ook gezegd worden over Arokodare. De Nigeriaanse spits is onder coach Thorsten Fink helemaal open gebloeid en is goed op weg om zich tot topschutter van de Jupiler Pro League te kronen. Tolu was dit seizoen al goed voor 22 goals en 7 assists over alle competities heen.

Geruchtenmolen op toerental

Die goede statistieken leverden hem inmiddels zijn eerste caps voor de nationale ploeg van Nigeria op. En de nog altijd maar 24-jarige aanvaller zal zonder twijfel ook al op de verlanglijstjes van verschillende buitenlandse ploegen staan. De kans is dan ook groot dat hij tijdens de zomermercato een nieuwe stap voorwaarts zet.

Al kan hij daar zelf nog geen uitsluitsel over geven. "Ik zie overal nieuws opduiken. Het is leuk om te lezen, soms zelfs verrassend", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het is allemaal mooi, want wie ben ik? Ik blijf gefocust op mijn spel. Ik besef: als ik goed presteer, zal de interesse toenemen."

Geen kansen laten liggen

In ieder geval staat de spits wel open voor een mooie transfer. "Als de kans komt, moet ik zorgen dat ik klaar ben. Je weet niet hoe vaak een trein passeert. Daarom wil ik geen kansen laten liggen", is hij eerlijk. Een terugkeer naar de Bundesliga, waar hij eerder nog een lastig seizoen had bij FC Köln, sluit hij ook niet uit. Tenminste toch niet voor de Duitse topclubs. Ook op een lucratieve overgang naar Saudi-Arabië zegt Tolu niet op voorhand 'neen'.

Hoeveel zou Tolu momenteel moeten kosten?

Meest recent

'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

4
4
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

22
22
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

10
10
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

72
72
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

145
145
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

138
138
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

50
50
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

119
119
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

57
57
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

44
44
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

93
93
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

276
276
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

243
243
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

140
140
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

467
467
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

353
353
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1231
1231
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

676
676
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

246
246
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

381
381
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

343
343
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

282
282

Meer sportnieuws