Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

door
Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan Tolu Arokodare terugblikken op een uitstekend seizoen. De kans is groot dat hij die goede prestaties weldra verzilverd met een toptransfer.

Ondanks de instorting in de Play-Offs, wil Genk volgend seizoen verder bouwen op de huidige ploeg. Zo is het bedoeling om jonge sterkhouders als Kos Karetsas en Matte Smets nog minstens een jaar te houdenOndertussen wordt met Chelsea onderhandeld over een verlengde huurbeurt van Mike Penders, het contract van Bryan Heynen werd zelfs al verlengd.

LEES OOK: 'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Topschutter naar uitgang

Head of Football Dimitri De Condé liet onlangs wel verstaan dat met twee spelers afspraken zijn gemaakt over een eventueel vertrek: Zakaria El Ouahdi en Arokodare. Die eerste flirtte vorige zomer al met een overgang naar SL Benfica en zal ongetwijfeld op nog meer verlanglijstjes staan na zijn goede prestaties van dit seizoen.

Dat kan echter ook gezegd worden over Arokodare. De Nigeriaanse spits is onder coach Thorsten Fink helemaal open gebloeid en is goed op weg om zich tot topschutter van de Jupiler Pro League te kronen. Tolu was dit seizoen al goed voor 22 goals en 7 assists over alle competities heen.

Geruchtenmolen op toerental

Die goede statistieken leverden hem inmiddels zijn eerste caps voor de nationale ploeg van Nigeria op. En de nog altijd maar 24-jarige aanvaller zal zonder twijfel ook al op de verlanglijstjes van verschillende buitenlandse ploegen staan. De kans is dan ook groot dat hij tijdens de zomermercato een nieuwe stap voorwaarts zet.

Al kan hij daar zelf nog geen uitsluitsel over geven. "Ik zie overal nieuws opduiken. Het is leuk om te lezen, soms zelfs verrassend", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het is allemaal mooi, want wie ben ik? Ik blijf gefocust op mijn spel. Ik besef: als ik goed presteer, zal de interesse toenemen."

Geen kansen laten liggen

In ieder geval staat de spits wel open voor een mooie transfer. "Als de kans komt, moet ik zorgen dat ik klaar ben. Je weet niet hoe vaak een trein passeert. Daarom wil ik geen kansen laten liggen", is hij eerlijk. Een terugkeer naar de Bundesliga, waar hij eerder nog een lastig seizoen had bij FC Köln, sluit hij ook niet uit. Tenminste toch niet voor de Duitse topclubs. Ook op een lucratieve overgang naar Saudi-Arabië zegt Tolu niet op voorhand 'neen'.

Hoeveel zou Tolu momenteel moeten kosten?

Meest recent

Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

28
28
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

3
3
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

74
74
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

44
44
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

26
26
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

54
54
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

49
49
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

241
241
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

161
161
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

159
159
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

170
170
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

105
105
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

259
259
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

301
301
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

810
810
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

49
49
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

326
326
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

75
75
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1191
1191
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

411
411
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

142
142
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

165
165
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

393
393
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

58
58
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

166
166

Meer sportnieuws