JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming: "Compleet verbaasd"

door
JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming:

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ontknoping. Maar met de eindmeet in zicht lijkt KRC Genk volledig af te haken. En dat is voor analist Jan Boskamp toch een behoorlijke verrassing.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een titelduel verwacht tussen KRC Genk en Club Brugge. Racing had immers op overtuigende wijze de reguliere competitie gewonnen, terwijl Club in de Champions League had laten zien wat voor hoog niveau het kon halen. Union SG werd louter bestempeld als outsider.

Maar de Brusselaars verrasten vriend en vijand met een indrukwekkende reeks in de PO's. Zo liet Union tot dusver enkel punten liggen tijdens de thuiswedstrijd tegen Club. Voorts wist de ploeg van coach Sébastien Pocognoli alles te winnen. Dankzij die straffe reeks staat het nu ook op kop in het klassement.

LEES OOK: Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Genk zakt weg

Al heeft dat ook met de teloorgang van Genk te maken. De Limburgers begonnen nochtans met 6 op 6 aan de nacompetitie. Vervolgens werd echter verloren van de twee directe concurrenten, terwijl het slechts één punt overhield aan het tweeluik met Antwerp. En vorige week ging Genk opnieuw onderuit op het veld van Union.

Voor Jan Boskamp komt die instorting toch als een behoorlijke verrassing. Hij tipt Genk immers al een heel seizoen als de toekomstige kampioen. Iets wat hij nu overigens nog steeds doet. "Ook al geloof ik er totaal niet meer in voor Genk, toch weiger ik te veranderen. Dan ga ik liever af als een gieter", maakt hij zich sterk bij Het Belang van Limburg.

Geen excuus

Dat Genk het plots helemaal laat afweten, heeft ook met de omstandigheden te maken. Zo hebben de Limburgers al heel wat pech gehad met de beslissingen van de arbitrage. "Op dat vlak zit het hen zeker niet mee in deze Play-Offs, maar dat is nog altijd geen excuus voor die 1 op 15", aldus Boskamp. "Hoe dat is kunnen gebeuren, is me een compleet raadsel. Dit is niet zomaar een dippie, maar een heel dappie. Onbegrijpelijk."

Genk is dé teleurstelling van de Play-Offs ...

Meest recent

'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

32
32
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

24
24
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

108
108
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

26
26
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

81
81
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

98
98
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

169
169
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

57
57
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

395
395
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

312
312
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

247
247
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

262
262
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

208
208
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

63
63
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

44
44
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

169
169
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

114
114
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

29
29
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

226
226
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

269
269
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

65
65
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

147
147
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

478
478
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

69
69

Meer sportnieuws