JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming: "Compleet verbaasd"

door
JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming:

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ontknoping. Maar met de eindmeet in zicht lijkt KRC Genk volledig af te haken. En dat is voor analist Jan Boskamp toch een behoorlijke verrassing.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een titelduel verwacht tussen KRC Genk en Club Brugge. Racing had immers op overtuigende wijze de reguliere competitie gewonnen, terwijl Club in de Champions League had laten zien wat voor hoog niveau het kon halen. Union SG werd louter bestempeld als outsider.

Maar de Brusselaars verrasten vriend en vijand met een indrukwekkende reeks in de PO's. Zo liet Union tot dusver enkel punten liggen tijdens de thuiswedstrijd tegen Club. Voorts wist de ploeg van coach Sébastien Pocognoli alles te winnen. Dankzij die straffe reeks staat het nu ook op kop in het klassement.

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Genk zakt weg

Al heeft dat ook met de teloorgang van Genk te maken. De Limburgers begonnen nochtans met 6 op 6 aan de nacompetitie. Vervolgens werd echter verloren van de twee directe concurrenten, terwijl het slechts één punt overhield aan het tweeluik met Antwerp. En vorige week ging Genk opnieuw onderuit op het veld van Union.

Voor Jan Boskamp komt die instorting toch als een behoorlijke verrassing. Hij tipt Genk immers al een heel seizoen als de toekomstige kampioen. Iets wat hij nu overigens nog steeds doet. "Ook al geloof ik er totaal niet meer in voor Genk, toch weiger ik te veranderen. Dan ga ik liever af als een gieter", maakt hij zich sterk bij Het Belang van Limburg.

Geen excuus

Dat Genk het plots helemaal laat afweten, heeft ook met de omstandigheden te maken. Zo hebben de Limburgers al heel wat pech gehad met de beslissingen van de arbitrage. "Op dat vlak zit het hen zeker niet mee in deze Play-Offs, maar dat is nog altijd geen excuus voor die 1 op 15", aldus Boskamp. "Hoe dat is kunnen gebeuren, is me een compleet raadsel. Dit is niet zomaar een dippie, maar een heel dappie. Onbegrijpelijk."

Genk is dé teleurstelling van de Play-Offs ...

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

2
2
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

66
66
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

140
140
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

62
62
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

183
183
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

226
226
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

45
45
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

451
451
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

347
347
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

139
139
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

456
456
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

417
417
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

74
74
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

345
345
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

576
576
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

205
205
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

245
245
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

311
311
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

308
308
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

375
375
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

557
557
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

197
197
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

310
310
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

512
512
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws