JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming: "Compleet verbaasd"

door
JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming:

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ontknoping. Maar met de eindmeet in zicht lijkt KRC Genk volledig af te haken. En dat is voor analist Jan Boskamp toch een behoorlijke verrassing.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een titelduel verwacht tussen KRC Genk en Club Brugge. Racing had immers op overtuigende wijze de reguliere competitie gewonnen, terwijl Club in de Champions League had laten zien wat voor hoog niveau het kon halen. Union SG werd louter bestempeld als outsider.

Maar de Brusselaars verrasten vriend en vijand met een indrukwekkende reeks in de PO's. Zo liet Union tot dusver enkel punten liggen tijdens de thuiswedstrijd tegen Club. Voorts wist de ploeg van coach Sébastien Pocognoli alles te winnen. Dankzij die straffe reeks staat het nu ook op kop in het klassement.

LEES OOK: VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

Genk zakt weg

Al heeft dat ook met de teloorgang van Genk te maken. De Limburgers begonnen nochtans met 6 op 6 aan de nacompetitie. Vervolgens werd echter verloren van de twee directe concurrenten, terwijl het slechts één punt overhield aan het tweeluik met Antwerp. En vorige week ging Genk opnieuw onderuit op het veld van Union.

Voor Jan Boskamp komt die instorting toch als een behoorlijke verrassing. Hij tipt Genk immers al een heel seizoen als de toekomstige kampioen. Iets wat hij nu overigens nog steeds doet. "Ook al geloof ik er totaal niet meer in voor Genk, toch weiger ik te veranderen. Dan ga ik liever af als een gieter", maakt hij zich sterk bij Het Belang van Limburg.

Geen excuus

Dat Genk het plots helemaal laat afweten, heeft ook met de omstandigheden te maken. Zo hebben de Limburgers al heel wat pech gehad met de beslissingen van de arbitrage. "Op dat vlak zit het hen zeker niet mee in deze Play-Offs, maar dat is nog altijd geen excuus voor die 1 op 15", aldus Boskamp. "Hoe dat is kunnen gebeuren, is me een compleet raadsel. Dit is niet zomaar een dippie, maar een heel dappie. Onbegrijpelijk."

Genk is dé teleurstelling van de Play-Offs ...

Meest recent

Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

7
7
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

38
38
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

301
301
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

63
63
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

63
63
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

284
284
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

129
129
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

134
134
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

190
190
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

62
62
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

335
335
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

76
76
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

235
235
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

299
299
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

139
139
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

337
337
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

196
196
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

664
664
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

131
131
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

119
119
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

441
441
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

161
161
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

296
296

Meer sportnieuws