JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming: "Compleet verbaasd"

door
JPL-topclub slaat Boskamp met verstomming:

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ontknoping. Maar met de eindmeet in zicht lijkt KRC Genk volledig af te haken. En dat is voor analist Jan Boskamp toch een behoorlijke verrassing.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een titelduel verwacht tussen KRC Genk en Club Brugge. Racing had immers op overtuigende wijze de reguliere competitie gewonnen, terwijl Club in de Champions League had laten zien wat voor hoog niveau het kon halen. Union SG werd louter bestempeld als outsider.

Maar de Brusselaars verrasten vriend en vijand met een indrukwekkende reeks in de PO's. Zo liet Union tot dusver enkel punten liggen tijdens de thuiswedstrijd tegen Club. Voorts wist de ploeg van coach Sébastien Pocognoli alles te winnen. Dankzij die straffe reeks staat het nu ook op kop in het klassement.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Genk zakt weg

Al heeft dat ook met de teloorgang van Genk te maken. De Limburgers begonnen nochtans met 6 op 6 aan de nacompetitie. Vervolgens werd echter verloren van de twee directe concurrenten, terwijl het slechts één punt overhield aan het tweeluik met Antwerp. En vorige week ging Genk opnieuw onderuit op het veld van Union.

Voor Jan Boskamp komt die instorting toch als een behoorlijke verrassing. Hij tipt Genk immers al een heel seizoen als de toekomstige kampioen. Iets wat hij nu overigens nog steeds doet. "Ook al geloof ik er totaal niet meer in voor Genk, toch weiger ik te veranderen. Dan ga ik liever af als een gieter", maakt hij zich sterk bij Het Belang van Limburg.

Geen excuus

Dat Genk het plots helemaal laat afweten, heeft ook met de omstandigheden te maken. Zo hebben de Limburgers al heel wat pech gehad met de beslissingen van de arbitrage. "Op dat vlak zit het hen zeker niet mee in deze Play-Offs, maar dat is nog altijd geen excuus voor die 1 op 15", aldus Boskamp. "Hoe dat is kunnen gebeuren, is me een compleet raadsel. Dit is niet zomaar een dippie, maar een heel dappie. Onbegrijpelijk."

Genk is dé teleurstelling van de Play-Offs ...

Meest recent

Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

12
12
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

10
10
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

13
13
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

94
94
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

207
207
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

95
95
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

115
115
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

65
65
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

118
118
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

405
405
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

134
134
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

80
80
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

608
608
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

180
180
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

43
43
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

795
795
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

145
145
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

272
272
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

478
478
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

799
799
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

960
960
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

222
222
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

137
137
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

163
163

Meer sportnieuws