Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

door
Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

Na de pijnlijke 1 op 15 in de voorbije duels, dreigt KRC Genk alsnog naast de landstitel te grijpen. Maar in de voorbije maanden werd wel een stevige fundering gelegd om volgend seizoen op voort te bouwen. Enkele spelers hebben alvast een belangrijke rol in het toekomstproject.

Vorig seizoen greep Genk naast zowat alle vooropgestelde doelen. Die tegenvallende resultaten deed ook een breuk ontstaan tussen het bestuur en coach Wouter Vrancken, waarna de trainer uiteindelijk werd bedankt voor bewezen diensten. En dus moesten de Limburgers in het tussenseizoen een nieuw project lanceren.

Daarvoor werd Thorsten Fink weggeplukt als hoofdtrainer bij de buren van STVV. Dat bleek een goede zet, de Duitser kneedde een stevige ploeg die goed voetbal koppelt aan de nodige resultaten. In de Champions' Play-Offs liet die ploeg het uiteindelijk wel afweten. Toch is er voldoende basis gelegd voor komend seizoen.

LEES OOK: 'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

Belangrijke rol Sattlberger

Racing heeft dan ook de intentie om zijn selectie, op een tweetal uitzonderingen na, intact te houden tijdens de zomermercato. Daarnaast hoopt men dat enkele spelers een nieuwe stap kunnen zetten in hun ontwikkeling. Nikolas Sattlberger bijvoorbeeld, zou wel eens een belangrijke rol kunnen krijgen.

De Oostenrijker schipperde de voorbije maanden tussen bank en basis, volgend seizoen zou hij één van de vaste krachten moeten worden. Fink is alvast enthousiast over de middenvelder. "Niko heeft zich uitstekend aangepast aan de Belgische competitie en heeft veel minuten gemaakt. Hij heeft een topkarakter en maakt 100% deel uit van het korte- en langetermijnplan van de club", aldus de trainer op de clubwebstek.

Betere speler geworden

Sattlberger vatte het huidige seizoen ook aan als titularis, maar werd uiteindelijk voorbij gestoken door Ibrahima Bangoura in de hiërarchie. Desondanks is hij dik tevreden over zijn keuze voor Genk. "Ik ben hier in Genk een betere speler geworden. Er zit enorm veel kwaliteit in deze kern. Doordat ik een heel seizoen omringd was door ervaren spelers als Bryan (Heynen) en Patje (Hrosovsky), ben ik nu meer matuur en kan ik veel beter omgaan met bepaalde situaties. Ik voel dat mijn overstap naar KRC Genk de juiste stap was", aldus de Oostenrijker.

Indien Genk zijn kern intact houdt, is het volgend seizoen sowieso titelfavoriet ...

Meest recent

Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

25
25
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

60
60
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

32
32
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

162
162
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

19
19
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

10
10
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

83
83
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

178
178
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

169
169
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

65
65
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

578
578
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

121
121
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

377
377
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

86
86
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

418
418
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

421
421
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

132
132
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

472
472
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

315
315
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

509
509
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

591
591
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

447
447
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

197
197
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

270
270
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

396
396

Meer sportnieuws