Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

939
Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

Na de pijnlijke 1 op 15 in de voorbije duels, dreigt KRC Genk alsnog naast de landstitel te grijpen. Maar in de voorbije maanden werd wel een stevige fundering gelegd om volgend seizoen op voort te bouwen. Enkele spelers hebben alvast een belangrijke rol in het toekomstproject.

Vorig seizoen greep Genk naast zowat alle vooropgestelde doelen. Die tegenvallende resultaten deed ook een breuk ontstaan tussen het bestuur en coach Wouter Vrancken, waarna de trainer uiteindelijk werd bedankt voor bewezen diensten. En dus moesten de Limburgers in het tussenseizoen een nieuw project lanceren.

Daarvoor werd Thorsten Fink weggeplukt als hoofdtrainer bij de buren van STVV. Dat bleek een goede zet, de Duitser kneedde een stevige ploeg die goed voetbal koppelt aan de nodige resultaten. In de Champions' Play-Offs liet die ploeg het uiteindelijk wel afweten. Toch is er voldoende basis gelegd voor komend seizoen.

LEES OOK: AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

Belangrijke rol Sattlberger

Racing heeft dan ook de intentie om zijn selectie, op een tweetal uitzonderingen na, intact te houden tijdens de zomermercato. Daarnaast hoopt men dat enkele spelers een nieuwe stap kunnen zetten in hun ontwikkeling. Nikolas Sattlberger bijvoorbeeld, zou wel eens een belangrijke rol kunnen krijgen.

De Oostenrijker schipperde de voorbije maanden tussen bank en basis, volgend seizoen zou hij één van de vaste krachten moeten worden. Fink is alvast enthousiast over de middenvelder. "Niko heeft zich uitstekend aangepast aan de Belgische competitie en heeft veel minuten gemaakt. Hij heeft een topkarakter en maakt 100% deel uit van het korte- en langetermijnplan van de club", aldus de trainer op de clubwebstek.

Betere speler geworden

Sattlberger vatte het huidige seizoen ook aan als titularis, maar werd uiteindelijk voorbij gestoken door Ibrahima Bangoura in de hiërarchie. Desondanks is hij dik tevreden over zijn keuze voor Genk. "Ik ben hier in Genk een betere speler geworden. Er zit enorm veel kwaliteit in deze kern. Doordat ik een heel seizoen omringd was door ervaren spelers als Bryan (Heynen) en Patje (Hrosovsky), ben ik nu meer matuur en kan ik veel beter omgaan met bepaalde situaties. Ik voel dat mijn overstap naar KRC Genk de juiste stap was", aldus de Oostenrijker.

Indien Genk zijn kern intact houdt, is het volgend seizoen sowieso titelfavoriet ...

Meest recent

‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

26
26
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

24
24
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

17
17
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

159
159
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

78
78
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

23
23
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

173
173
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

108
108
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

94
94
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

266
266
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

266
266
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

852
852
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

285
285
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

546
546
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

148
148
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

271
271
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

311
311
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

438
438
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

122
122
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

486
486
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

372
372
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

160
160
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

47
47
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

607
607

Meer sportnieuws