Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

door
Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

Na de pijnlijke 1 op 15 in de voorbije duels, dreigt KRC Genk alsnog naast de landstitel te grijpen. Maar in de voorbije maanden werd wel een stevige fundering gelegd om volgend seizoen op voort te bouwen. Enkele spelers hebben alvast een belangrijke rol in het toekomstproject.

Vorig seizoen greep Genk naast zowat alle vooropgestelde doelen. Die tegenvallende resultaten deed ook een breuk ontstaan tussen het bestuur en coach Wouter Vrancken, waarna de trainer uiteindelijk werd bedankt voor bewezen diensten. En dus moesten de Limburgers in het tussenseizoen een nieuw project lanceren.

Daarvoor werd Thorsten Fink weggeplukt als hoofdtrainer bij de buren van STVV. Dat bleek een goede zet, de Duitser kneedde een stevige ploeg die goed voetbal koppelt aan de nodige resultaten. In de Champions' Play-Offs liet die ploeg het uiteindelijk wel afweten. Toch is er voldoende basis gelegd voor komend seizoen.

LEES OOK: 'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

Belangrijke rol Sattlberger

Racing heeft dan ook de intentie om zijn selectie, op een tweetal uitzonderingen na, intact te houden tijdens de zomermercato. Daarnaast hoopt men dat enkele spelers een nieuwe stap kunnen zetten in hun ontwikkeling. Nikolas Sattlberger bijvoorbeeld, zou wel eens een belangrijke rol kunnen krijgen.

De Oostenrijker schipperde de voorbije maanden tussen bank en basis, volgend seizoen zou hij één van de vaste krachten moeten worden. Fink is alvast enthousiast over de middenvelder. "Niko heeft zich uitstekend aangepast aan de Belgische competitie en heeft veel minuten gemaakt. Hij heeft een topkarakter en maakt 100% deel uit van het korte- en langetermijnplan van de club", aldus de trainer op de clubwebstek.

Betere speler geworden

Sattlberger vatte het huidige seizoen ook aan als titularis, maar werd uiteindelijk voorbij gestoken door Ibrahima Bangoura in de hiërarchie. Desondanks is hij dik tevreden over zijn keuze voor Genk. "Ik ben hier in Genk een betere speler geworden. Er zit enorm veel kwaliteit in deze kern. Doordat ik een heel seizoen omringd was door ervaren spelers als Bryan (Heynen) en Patje (Hrosovsky), ben ik nu meer matuur en kan ik veel beter omgaan met bepaalde situaties. Ik voel dat mijn overstap naar KRC Genk de juiste stap was", aldus de Oostenrijker.

Indien Genk zijn kern intact houdt, is het volgend seizoen sowieso titelfavoriet ...

Meest recent

Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

3
3
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

41
41
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

28
28
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

146
146
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

154
154
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

102
102
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

294
294
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

245
245
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

77
77
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

638
638
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

203
203
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

330
330
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

929
929
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

343
343
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

569
569
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

351
351
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

727
727
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

906
906
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

862
862
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

62
62
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1142
1142
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

931
931
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

460
460
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

539
539
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

801
801

Meer sportnieuws