Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

door
Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

Na de pijnlijke 1 op 15 in de voorbije duels, dreigt KRC Genk alsnog naast de landstitel te grijpen. Maar in de voorbije maanden werd wel een stevige fundering gelegd om volgend seizoen op voort te bouwen. Enkele spelers hebben alvast een belangrijke rol in het toekomstproject.

Vorig seizoen greep Genk naast zowat alle vooropgestelde doelen. Die tegenvallende resultaten deed ook een breuk ontstaan tussen het bestuur en coach Wouter Vrancken, waarna de trainer uiteindelijk werd bedankt voor bewezen diensten. En dus moesten de Limburgers in het tussenseizoen een nieuw project lanceren.

Daarvoor werd Thorsten Fink weggeplukt als hoofdtrainer bij de buren van STVV. Dat bleek een goede zet, de Duitser kneedde een stevige ploeg die goed voetbal koppelt aan de nodige resultaten. In de Champions' Play-Offs liet die ploeg het uiteindelijk wel afweten. Toch is er voldoende basis gelegd voor komend seizoen.

LEES OOK: KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Belangrijke rol Sattlberger

Racing heeft dan ook de intentie om zijn selectie, op een tweetal uitzonderingen na, intact te houden tijdens de zomermercato. Daarnaast hoopt men dat enkele spelers een nieuwe stap kunnen zetten in hun ontwikkeling. Nikolas Sattlberger bijvoorbeeld, zou wel eens een belangrijke rol kunnen krijgen.

De Oostenrijker schipperde de voorbije maanden tussen bank en basis, volgend seizoen zou hij één van de vaste krachten moeten worden. Fink is alvast enthousiast over de middenvelder. "Niko heeft zich uitstekend aangepast aan de Belgische competitie en heeft veel minuten gemaakt. Hij heeft een topkarakter en maakt 100% deel uit van het korte- en langetermijnplan van de club", aldus de trainer op de clubwebstek.

Betere speler geworden

Sattlberger vatte het huidige seizoen ook aan als titularis, maar werd uiteindelijk voorbij gestoken door Ibrahima Bangoura in de hiërarchie. Desondanks is hij dik tevreden over zijn keuze voor Genk. "Ik ben hier in Genk een betere speler geworden. Er zit enorm veel kwaliteit in deze kern. Doordat ik een heel seizoen omringd was door ervaren spelers als Bryan (Heynen) en Patje (Hrosovsky), ben ik nu meer matuur en kan ik veel beter omgaan met bepaalde situaties. Ik voel dat mijn overstap naar KRC Genk de juiste stap was", aldus de Oostenrijker.

Indien Genk zijn kern intact houdt, is het volgend seizoen sowieso titelfavoriet ...

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

182
182
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

40
40
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

263
263
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

84
84
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

170
170
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

234
234
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

627
627
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

62
62
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

157
157
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

87
87
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

166
166
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

223
223

Meer sportnieuws