Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

door
Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

Na de pijnlijke 1 op 15 in de voorbije duels, dreigt KRC Genk alsnog naast de landstitel te grijpen. Maar in de voorbije maanden werd wel een stevige fundering gelegd om volgend seizoen op voort te bouwen. Enkele spelers hebben alvast een belangrijke rol in het toekomstproject.

Vorig seizoen greep Genk naast zowat alle vooropgestelde doelen. Die tegenvallende resultaten deed ook een breuk ontstaan tussen het bestuur en coach Wouter Vrancken, waarna de trainer uiteindelijk werd bedankt voor bewezen diensten. En dus moesten de Limburgers in het tussenseizoen een nieuw project lanceren.

Daarvoor werd Thorsten Fink weggeplukt als hoofdtrainer bij de buren van STVV. Dat bleek een goede zet, de Duitser kneedde een stevige ploeg die goed voetbal koppelt aan de nodige resultaten. In de Champions' Play-Offs liet die ploeg het uiteindelijk wel afweten. Toch is er voldoende basis gelegd voor komend seizoen.

LEES OOK: 'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Belangrijke rol Sattlberger

Racing heeft dan ook de intentie om zijn selectie, op een tweetal uitzonderingen na, intact te houden tijdens de zomermercato. Daarnaast hoopt men dat enkele spelers een nieuwe stap kunnen zetten in hun ontwikkeling. Nikolas Sattlberger bijvoorbeeld, zou wel eens een belangrijke rol kunnen krijgen.

De Oostenrijker schipperde de voorbije maanden tussen bank en basis, volgend seizoen zou hij één van de vaste krachten moeten worden. Fink is alvast enthousiast over de middenvelder. "Niko heeft zich uitstekend aangepast aan de Belgische competitie en heeft veel minuten gemaakt. Hij heeft een topkarakter en maakt 100% deel uit van het korte- en langetermijnplan van de club", aldus de trainer op de clubwebstek.

Betere speler geworden

Sattlberger vatte het huidige seizoen ook aan als titularis, maar werd uiteindelijk voorbij gestoken door Ibrahima Bangoura in de hiërarchie. Desondanks is hij dik tevreden over zijn keuze voor Genk. "Ik ben hier in Genk een betere speler geworden. Er zit enorm veel kwaliteit in deze kern. Doordat ik een heel seizoen omringd was door ervaren spelers als Bryan (Heynen) en Patje (Hrosovsky), ben ik nu meer matuur en kan ik veel beter omgaan met bepaalde situaties. Ik voel dat mijn overstap naar KRC Genk de juiste stap was", aldus de Oostenrijker.

Indien Genk zijn kern intact houdt, is het volgend seizoen sowieso titelfavoriet ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

26
26
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

28
28
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

76
76
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

94
94
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

50
50
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

265
265
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

126
126
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

246
246
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

196
196
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

253
253
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

166
166
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

54
54
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

189
189
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

149
149
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

277
277
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

386
386
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

226
226
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws