'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

door
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag moeten de Limburgers in eigen huis dan wel Club Brugge zien te kloppen. In aanloop naar dat cruciale duel kreeg Thorsten Fink, die het seizoen sowieso op een positieve noot wil afsluiten, wel onheilspellend nieuws uit de ziekenboeg.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel bevestigde de coach dat er nog een vraagteken staat achter Konstantinos Karetsas, die donderdag ontbrak op training nadat hij daags voordien uitviel na een duel met Tolu Arokodare. "Kos heeft zich geblesseerd aan zijn staartbeen en mocht daarom ook vrijdag een deel van de training overslaan", aldus Fink.

LEES OOK: Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Vraagteken achter Karetsas

Vooral uit voorzorg dus, al komt de match van zondag toch in het gedrang. "Hij moet natuurlijk 100 procent zijn om te kunnen starten tegen Club Brugge. Zaterdag moet hij dus al voluit kunnen gaan. Na de training zal ik met hem spreken en beslissen of hij mee kan spelen", vervolgt de Duitser, die het al zonder Ibrahima Bangoura moet stellen.

Om de geschorste middenvelder te vervangen lijkt Karetsas dus evenwel niet in aanmerking te komen. De gedoodverfde kandidaat is Nikolas Sattlberger, die ook samen met Fink de media te woord stond. Op de officiële clubwebsite maakt Genk er geen geheim van dat de Oostenrijker de plaats van Bangoura naast Bryan Heynen zal innemen.

Bangoura out, Sattlberger in

"Ik ben blij dat ik zondag de kans krijg om mij te laten zien", verwacht ook Sattlberger zelf dat hij straks nog eens een basisplek krijgt. Voor het overige blijkt Fink niet van plan om zijn elftal nu ineens helemaal door mekaar te beginnen schudden. "Het is nu nog niet het moment om de ploeg om te gooien. Dit is en blijft een belangrijke wedstrijd."

"Er is altijd hoop. We zijn realistisch, maar als je wint kom je weer in de buurt van de tweede plek. Het heeft geen zin om te rekenen. We richten ons op wat binnen onze macht ligt en spelen nu met een andere soort druk. Hopelijk helpt dat ons zondag om opnieuw bevrijd en frivool te spelen. Het vertrouwen in eigen kunnen is nog steeds groot."

Wie is volgens u een betere middenvelder?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

8
8
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

61
61
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

111
111
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

59
59
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

163
163
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

196
196
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

85
85
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

230
230
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

80
80
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

42
42
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

407
407
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

378
378
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

69
69
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

250
250
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

173
173
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

47
47
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

297
297
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

56
56
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

658
658
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

620
620
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

239
239
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

195
195
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

229
229
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

352
352
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

309
309

Meer sportnieuws