'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

door
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag moeten de Limburgers in eigen huis dan wel Club Brugge zien te kloppen. In aanloop naar dat cruciale duel kreeg Thorsten Fink, die het seizoen sowieso op een positieve noot wil afsluiten, wel onheilspellend nieuws uit de ziekenboeg.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel bevestigde de coach dat er nog een vraagteken staat achter Konstantinos Karetsas, die donderdag ontbrak op training nadat hij daags voordien uitviel na een duel met Tolu Arokodare. "Kos heeft zich geblesseerd aan zijn staartbeen en mocht daarom ook vrijdag een deel van de training overslaan", aldus Fink.

LEES OOK: 'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Vraagteken achter Karetsas

Vooral uit voorzorg dus, al komt de match van zondag toch in het gedrang. "Hij moet natuurlijk 100 procent zijn om te kunnen starten tegen Club Brugge. Zaterdag moet hij dus al voluit kunnen gaan. Na de training zal ik met hem spreken en beslissen of hij mee kan spelen", vervolgt de Duitser, die het al zonder Ibrahima Bangoura moet stellen.

Om de geschorste middenvelder te vervangen lijkt Karetsas dus evenwel niet in aanmerking te komen. De gedoodverfde kandidaat is Nikolas Sattlberger, die ook samen met Fink de media te woord stond. Op de officiële clubwebsite maakt Genk er geen geheim van dat de Oostenrijker de plaats van Bangoura naast Bryan Heynen zal innemen.

Bangoura out, Sattlberger in

"Ik ben blij dat ik zondag de kans krijg om mij te laten zien", verwacht ook Sattlberger zelf dat hij straks nog eens een basisplek krijgt. Voor het overige blijkt Fink niet van plan om zijn elftal nu ineens helemaal door mekaar te beginnen schudden. "Het is nu nog niet het moment om de ploeg om te gooien. Dit is en blijft een belangrijke wedstrijd."

"Er is altijd hoop. We zijn realistisch, maar als je wint kom je weer in de buurt van de tweede plek. Het heeft geen zin om te rekenen. We richten ons op wat binnen onze macht ligt en spelen nu met een andere soort druk. Hopelijk helpt dat ons zondag om opnieuw bevrijd en frivool te spelen. Het vertrouwen in eigen kunnen is nog steeds groot."

Wie is volgens u een betere middenvelder?

Meest recent

Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

8
8
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

12
12
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

6
6
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

236
236
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

141
141
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

166
166
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

51
51
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

200
200
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

105
105
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

16
16
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

270
270
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

107
107
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

92
92
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

228
228
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

133
133
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

167
167
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

326
326
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

313
313
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

344
344
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

570
570
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

92
92
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

163
163
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

418
418
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

86
86

Meer sportnieuws