'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

door
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag moeten de Limburgers in eigen huis dan wel Club Brugge zien te kloppen. In aanloop naar dat cruciale duel kreeg Thorsten Fink, die het seizoen sowieso op een positieve noot wil afsluiten, wel onheilspellend nieuws uit de ziekenboeg.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel bevestigde de coach dat er nog een vraagteken staat achter Konstantinos Karetsas, die donderdag ontbrak op training nadat hij daags voordien uitviel na een duel met Tolu Arokodare. "Kos heeft zich geblesseerd aan zijn staartbeen en mocht daarom ook vrijdag een deel van de training overslaan", aldus Fink.

LEES OOK: 'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

Vraagteken achter Karetsas

Vooral uit voorzorg dus, al komt de match van zondag toch in het gedrang. "Hij moet natuurlijk 100 procent zijn om te kunnen starten tegen Club Brugge. Zaterdag moet hij dus al voluit kunnen gaan. Na de training zal ik met hem spreken en beslissen of hij mee kan spelen", vervolgt de Duitser, die het al zonder Ibrahima Bangoura moet stellen.

Om de geschorste middenvelder te vervangen lijkt Karetsas dus evenwel niet in aanmerking te komen. De gedoodverfde kandidaat is Nikolas Sattlberger, die ook samen met Fink de media te woord stond. Op de officiële clubwebsite maakt Genk er geen geheim van dat de Oostenrijker de plaats van Bangoura naast Bryan Heynen zal innemen.

Bangoura out, Sattlberger in

"Ik ben blij dat ik zondag de kans krijg om mij te laten zien", verwacht ook Sattlberger zelf dat hij straks nog eens een basisplek krijgt. Voor het overige blijkt Fink niet van plan om zijn elftal nu ineens helemaal door mekaar te beginnen schudden. "Het is nu nog niet het moment om de ploeg om te gooien. Dit is en blijft een belangrijke wedstrijd."

"Er is altijd hoop. We zijn realistisch, maar als je wint kom je weer in de buurt van de tweede plek. Het heeft geen zin om te rekenen. We richten ons op wat binnen onze macht ligt en spelen nu met een andere soort druk. Hopelijk helpt dat ons zondag om opnieuw bevrijd en frivool te spelen. Het vertrouwen in eigen kunnen is nog steeds groot."

Wie is volgens u een betere middenvelder?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

177
177
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

240
240
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

73
73
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

172
172
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

508
508
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

737
737
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

187
187
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

236
236
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

318
318
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

184
184
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

204
204
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws