'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

door
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag moeten de Limburgers in eigen huis dan wel Club Brugge zien te kloppen. In aanloop naar dat cruciale duel kreeg Thorsten Fink, die het seizoen sowieso op een positieve noot wil afsluiten, wel onheilspellend nieuws uit de ziekenboeg.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel bevestigde de coach dat er nog een vraagteken staat achter Konstantinos Karetsas, die donderdag ontbrak op training nadat hij daags voordien uitviel na een duel met Tolu Arokodare. "Kos heeft zich geblesseerd aan zijn staartbeen en mocht daarom ook vrijdag een deel van de training overslaan", aldus Fink.

LEES OOK: 'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

Vraagteken achter Karetsas

Vooral uit voorzorg dus, al komt de match van zondag toch in het gedrang. "Hij moet natuurlijk 100 procent zijn om te kunnen starten tegen Club Brugge. Zaterdag moet hij dus al voluit kunnen gaan. Na de training zal ik met hem spreken en beslissen of hij mee kan spelen", vervolgt de Duitser, die het al zonder Ibrahima Bangoura moet stellen.

Om de geschorste middenvelder te vervangen lijkt Karetsas dus evenwel niet in aanmerking te komen. De gedoodverfde kandidaat is Nikolas Sattlberger, die ook samen met Fink de media te woord stond. Op de officiële clubwebsite maakt Genk er geen geheim van dat de Oostenrijker de plaats van Bangoura naast Bryan Heynen zal innemen.

Bangoura out, Sattlberger in

"Ik ben blij dat ik zondag de kans krijg om mij te laten zien", verwacht ook Sattlberger zelf dat hij straks nog eens een basisplek krijgt. Voor het overige blijkt Fink niet van plan om zijn elftal nu ineens helemaal door mekaar te beginnen schudden. "Het is nu nog niet het moment om de ploeg om te gooien. Dit is en blijft een belangrijke wedstrijd."

"Er is altijd hoop. We zijn realistisch, maar als je wint kom je weer in de buurt van de tweede plek. Het heeft geen zin om te rekenen. We richten ons op wat binnen onze macht ligt en spelen nu met een andere soort druk. Hopelijk helpt dat ons zondag om opnieuw bevrijd en frivool te spelen. Het vertrouwen in eigen kunnen is nog steeds groot."

Wie is volgens u een betere middenvelder?

Meest recent

Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

23
23
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

32
32
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

99
99
Zware klap voor Kompany: transferbom rond Bayern‑sterspeler

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

86
86
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

26
26
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

90
90
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

66
66
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

123
123
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

87
87
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

46
46
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

195
195
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

180
180
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

47
47
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

277
277
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

182
182
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

279
279
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

157
157
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

330
330
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

371
371
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

165
165
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

108
108
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

253
253
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

57
57
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

208
208
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

80
80

Meer sportnieuws