'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

door
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag moeten de Limburgers in eigen huis dan wel Club Brugge zien te kloppen. In aanloop naar dat cruciale duel kreeg Thorsten Fink, die het seizoen sowieso op een positieve noot wil afsluiten, wel onheilspellend nieuws uit de ziekenboeg.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel bevestigde de coach dat er nog een vraagteken staat achter Konstantinos Karetsas, die donderdag ontbrak op training nadat hij daags voordien uitviel na een duel met Tolu Arokodare. "Kos heeft zich geblesseerd aan zijn staartbeen en mocht daarom ook vrijdag een deel van de training overslaan", aldus Fink.

LEES OOK: 'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

Vraagteken achter Karetsas

Vooral uit voorzorg dus, al komt de match van zondag toch in het gedrang. "Hij moet natuurlijk 100 procent zijn om te kunnen starten tegen Club Brugge. Zaterdag moet hij dus al voluit kunnen gaan. Na de training zal ik met hem spreken en beslissen of hij mee kan spelen", vervolgt de Duitser, die het al zonder Ibrahima Bangoura moet stellen.

Om de geschorste middenvelder te vervangen lijkt Karetsas dus evenwel niet in aanmerking te komen. De gedoodverfde kandidaat is Nikolas Sattlberger, die ook samen met Fink de media te woord stond. Op de officiële clubwebsite maakt Genk er geen geheim van dat de Oostenrijker de plaats van Bangoura naast Bryan Heynen zal innemen.

Bangoura out, Sattlberger in

"Ik ben blij dat ik zondag de kans krijg om mij te laten zien", verwacht ook Sattlberger zelf dat hij straks nog eens een basisplek krijgt. Voor het overige blijkt Fink niet van plan om zijn elftal nu ineens helemaal door mekaar te beginnen schudden. "Het is nu nog niet het moment om de ploeg om te gooien. Dit is en blijft een belangrijke wedstrijd."

"Er is altijd hoop. We zijn realistisch, maar als je wint kom je weer in de buurt van de tweede plek. Het heeft geen zin om te rekenen. We richten ons op wat binnen onze macht ligt en spelen nu met een andere soort druk. Hopelijk helpt dat ons zondag om opnieuw bevrijd en frivool te spelen. Het vertrouwen in eigen kunnen is nog steeds groot."

Wie is volgens u een betere middenvelder?

Meest recent

Ai ai ai Genk! Pijnlijke fouten zorgen voor verlengingen

Na de 1-3-zege in de heenmatch tegen Dinamo Zagreb, leek KRC Genk zijn schaapjes op het droge te ...

25
25
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

15
15
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

47
47
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

115
115
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

46
46
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

26
26
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

561
561
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

393
393
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

194
194
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

388
388
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

227
227
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

147
147
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

223
223
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

203
203
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

711
711
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

126
126
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

136
136
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

318
318
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

140
140
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

389
389
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

537
537
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

452
452
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

135
135

Meer sportnieuws