Cercle onder druk: "Onvergeeflijk, ik accepteer het niet"

536 stemmen
Cercle onder druk:

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, maar er wordt nog volop gestreden om het rechtstreekse behoud. Cercle Brugge KSV komt daarvoor nog in aanmerking, het heeft zijn lot echter niet meer in handen.

Groen-Zwart was vorig seizoen nog dé revelatie op de Belgische velden en wist toen zelfs een Europees ticket af te dwingen. Maar in de huidige jaargang kregen die goede prestaties geen gepast vervolg. De campagne in de Europa League mocht weliswaar gezien worden, de resultaten in eigen land vielen dik tegen.

De Bruggelingen raakten zelfs in het degradatiemoeras verzeild. En het bleek niet mogelijk om daar zomaar uit te kruipen. Cercle wisselde zelfs tot twee keer toe van training, toch werd het veroordeeld tot het spelen van Play-Downs. Daarin legde het tot dusver een behoorlijk wisselvallig parcours.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Onaanvaardbare nederlaag

Zo boekte Cercle vlak na de paas-break een cruciale zege tegen STVV. Hierdoor had het de eerste plaats, die waarmee barrageduels vermeden worden, zelf in handen. Maar vorige week werd op eigen veld verloren van het al gedegradeerde KV Kortrijk. En zo is het Sint-Truiden dat de slotspeeldag als leider mag aanvatten.

Die nederlaag tegen KVK ligt interim-coach Jimmy De Wulf dan ook zwaar op de maag. "Ik pik niet wat er tegen Kortrijk gebeurd is. Er waren 7.000 mensen, er was een tifo, vuurwerk, noem maar op. En dan zo slap starten, is onvergeeflijk en accepteer ik niet", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Ik verwacht meer vuur, meer inzet en meer passie in het belang van Cercle."

Positieve signalen

Komend weekend zit er voor Cercle niets anders op dan zelf te winnen op het veld van Beerschot VA. En dan moet het hopen dat STVV steken laat vallen in Kortrijk. In aanloop naar die slotspeeldag kreeg De Wulf wel positieve signalen op training. "Ik heb spelers gezien die een reactie toonden en strijdvaardiger zijn. Ik leg nu ook niet alle verantwoordelijkheid bij de kopstukken, maar we hebben wel overlegd met ze. We gaan een ander Cercle zien, daar ben ik nu wel van overtuigd", aldus De Wulf.

Wie wint de Play-Downs?

Meest recent

'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

81
81
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

66
66
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

25
25
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

105
105
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

132
132
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

85
85
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

83
83
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

57
57
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

152
152
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

488
488
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

424
424
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

336
336
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

294
294
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

78
78
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

212
212
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

78
78
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

80
80
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

134
134
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

79
79
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

138
138
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

99
99
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

321
321
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

90
90
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

52
52
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

134
134

Meer sportnieuws