Cercle onder druk: "Onvergeeflijk, ik accepteer het niet"

536 stemmen
Cercle onder druk:

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, maar er wordt nog volop gestreden om het rechtstreekse behoud. Cercle Brugge KSV komt daarvoor nog in aanmerking, het heeft zijn lot echter niet meer in handen.

Groen-Zwart was vorig seizoen nog dé revelatie op de Belgische velden en wist toen zelfs een Europees ticket af te dwingen. Maar in de huidige jaargang kregen die goede prestaties geen gepast vervolg. De campagne in de Europa League mocht weliswaar gezien worden, de resultaten in eigen land vielen dik tegen.

De Bruggelingen raakten zelfs in het degradatiemoeras verzeild. En het bleek niet mogelijk om daar zomaar uit te kruipen. Cercle wisselde zelfs tot twee keer toe van training, toch werd het veroordeeld tot het spelen van Play-Downs. Daarin legde het tot dusver een behoorlijk wisselvallig parcours.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Onaanvaardbare nederlaag

Zo boekte Cercle vlak na de paas-break een cruciale zege tegen STVV. Hierdoor had het de eerste plaats, die waarmee barrageduels vermeden worden, zelf in handen. Maar vorige week werd op eigen veld verloren van het al gedegradeerde KV Kortrijk. En zo is het Sint-Truiden dat de slotspeeldag als leider mag aanvatten.

Die nederlaag tegen KVK ligt interim-coach Jimmy De Wulf dan ook zwaar op de maag. "Ik pik niet wat er tegen Kortrijk gebeurd is. Er waren 7.000 mensen, er was een tifo, vuurwerk, noem maar op. En dan zo slap starten, is onvergeeflijk en accepteer ik niet", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Ik verwacht meer vuur, meer inzet en meer passie in het belang van Cercle."

Positieve signalen

Komend weekend zit er voor Cercle niets anders op dan zelf te winnen op het veld van Beerschot VA. En dan moet het hopen dat STVV steken laat vallen in Kortrijk. In aanloop naar die slotspeeldag kreeg De Wulf wel positieve signalen op training. "Ik heb spelers gezien die een reactie toonden en strijdvaardiger zijn. Ik leg nu ook niet alle verantwoordelijkheid bij de kopstukken, maar we hebben wel overlegd met ze. We gaan een ander Cercle zien, daar ben ik nu wel van overtuigd", aldus De Wulf.

Wie wint de Play-Downs?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

47
47
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

88
88
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

59
59
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

90
90
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

369
369
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

207
207
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

124
124
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

757
757
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1015
1015
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws