Cercle onder druk: "Onvergeeflijk, ik accepteer het niet"

door
Cercle onder druk:

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, maar er wordt nog volop gestreden om het rechtstreekse behoud. Cercle Brugge KSV komt daarvoor nog in aanmerking, het heeft zijn lot echter niet meer in handen.

Groen-Zwart was vorig seizoen nog dé revelatie op de Belgische velden en wist toen zelfs een Europees ticket af te dwingen. Maar in de huidige jaargang kregen die goede prestaties geen gepast vervolg. De campagne in de Europa League mocht weliswaar gezien worden, de resultaten in eigen land vielen dik tegen.

De Bruggelingen raakten zelfs in het degradatiemoeras verzeild. En het bleek niet mogelijk om daar zomaar uit te kruipen. Cercle wisselde zelfs tot twee keer toe van training, toch werd het veroordeeld tot het spelen van Play-Downs. Daarin legde het tot dusver een behoorlijk wisselvallig parcours.

LEES OOK: Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Onaanvaardbare nederlaag

Zo boekte Cercle vlak na de paas-break een cruciale zege tegen STVV. Hierdoor had het de eerste plaats, die waarmee barrageduels vermeden worden, zelf in handen. Maar vorige week werd op eigen veld verloren van het al gedegradeerde KV Kortrijk. En zo is het Sint-Truiden dat de slotspeeldag als leider mag aanvatten.

Die nederlaag tegen KVK ligt interim-coach Jimmy De Wulf dan ook zwaar op de maag. "Ik pik niet wat er tegen Kortrijk gebeurd is. Er waren 7.000 mensen, er was een tifo, vuurwerk, noem maar op. En dan zo slap starten, is onvergeeflijk en accepteer ik niet", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Ik verwacht meer vuur, meer inzet en meer passie in het belang van Cercle."

Positieve signalen

Komend weekend zit er voor Cercle niets anders op dan zelf te winnen op het veld van Beerschot VA. En dan moet het hopen dat STVV steken laat vallen in Kortrijk. In aanloop naar die slotspeeldag kreeg De Wulf wel positieve signalen op training. "Ik heb spelers gezien die een reactie toonden en strijdvaardiger zijn. Ik leg nu ook niet alle verantwoordelijkheid bij de kopstukken, maar we hebben wel overlegd met ze. We gaan een ander Cercle zien, daar ben ik nu wel van overtuigd", aldus De Wulf.

Wie wint de Play-Downs?

Meest recent

Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

34
34
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

482
482
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

57
57
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

354
354
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

112
112
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

154
154
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

40
40
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

302
302
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

156
156
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

542
542
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

94
94
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

158
158
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

112
112
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

160
160
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

198
198
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

301
301
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

131
131
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

53
53
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

350
350
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

77
77
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

389
389
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

349
349
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

260
260

Meer sportnieuws