Cercle onder druk: "Onvergeeflijk, ik accepteer het niet"

536
Cercle onder druk:

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, maar er wordt nog volop gestreden om het rechtstreekse behoud. Cercle Brugge KSV komt daarvoor nog in aanmerking, het heeft zijn lot echter niet meer in handen.

Groen-Zwart was vorig seizoen nog dé revelatie op de Belgische velden en wist toen zelfs een Europees ticket af te dwingen. Maar in de huidige jaargang kregen die goede prestaties geen gepast vervolg. De campagne in de Europa League mocht weliswaar gezien worden, de resultaten in eigen land vielen dik tegen.

De Bruggelingen raakten zelfs in het degradatiemoeras verzeild. En het bleek niet mogelijk om daar zomaar uit te kruipen. Cercle wisselde zelfs tot twee keer toe van training, toch werd het veroordeeld tot het spelen van Play-Downs. Daarin legde het tot dusver een behoorlijk wisselvallig parcours.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Onaanvaardbare nederlaag

Zo boekte Cercle vlak na de paas-break een cruciale zege tegen STVV. Hierdoor had het de eerste plaats, die waarmee barrageduels vermeden worden, zelf in handen. Maar vorige week werd op eigen veld verloren van het al gedegradeerde KV Kortrijk. En zo is het Sint-Truiden dat de slotspeeldag als leider mag aanvatten.

Die nederlaag tegen KVK ligt interim-coach Jimmy De Wulf dan ook zwaar op de maag. "Ik pik niet wat er tegen Kortrijk gebeurd is. Er waren 7.000 mensen, er was een tifo, vuurwerk, noem maar op. En dan zo slap starten, is onvergeeflijk en accepteer ik niet", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Ik verwacht meer vuur, meer inzet en meer passie in het belang van Cercle."

Positieve signalen

Komend weekend zit er voor Cercle niets anders op dan zelf te winnen op het veld van Beerschot VA. En dan moet het hopen dat STVV steken laat vallen in Kortrijk. In aanloop naar die slotspeeldag kreeg De Wulf wel positieve signalen op training. "Ik heb spelers gezien die een reactie toonden en strijdvaardiger zijn. Ik leg nu ook niet alle verantwoordelijkheid bij de kopstukken, maar we hebben wel overlegd met ze. We gaan een ander Cercle zien, daar ben ik nu wel van overtuigd", aldus De Wulf.

Wie wint de Play-Downs?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

5
5
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

7
7
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

43
43
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

23
23
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

127
127
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

93
93
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

57
57
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

174
174
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

162
162
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

30
30
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

221
221
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

126
126
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

217
217
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

231
231
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

305
305
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

468
468
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

182
182
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

49
49

Meer sportnieuws