Cercle onder druk: "Onvergeeflijk, ik accepteer het niet"

536 stemmen
Cercle onder druk:

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, maar er wordt nog volop gestreden om het rechtstreekse behoud. Cercle Brugge KSV komt daarvoor nog in aanmerking, het heeft zijn lot echter niet meer in handen.

Groen-Zwart was vorig seizoen nog dé revelatie op de Belgische velden en wist toen zelfs een Europees ticket af te dwingen. Maar in de huidige jaargang kregen die goede prestaties geen gepast vervolg. De campagne in de Europa League mocht weliswaar gezien worden, de resultaten in eigen land vielen dik tegen.

De Bruggelingen raakten zelfs in het degradatiemoeras verzeild. En het bleek niet mogelijk om daar zomaar uit te kruipen. Cercle wisselde zelfs tot twee keer toe van training, toch werd het veroordeeld tot het spelen van Play-Downs. Daarin legde het tot dusver een behoorlijk wisselvallig parcours.

LEES OOK: Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Onaanvaardbare nederlaag

Zo boekte Cercle vlak na de paas-break een cruciale zege tegen STVV. Hierdoor had het de eerste plaats, die waarmee barrageduels vermeden worden, zelf in handen. Maar vorige week werd op eigen veld verloren van het al gedegradeerde KV Kortrijk. En zo is het Sint-Truiden dat de slotspeeldag als leider mag aanvatten.

Die nederlaag tegen KVK ligt interim-coach Jimmy De Wulf dan ook zwaar op de maag. "Ik pik niet wat er tegen Kortrijk gebeurd is. Er waren 7.000 mensen, er was een tifo, vuurwerk, noem maar op. En dan zo slap starten, is onvergeeflijk en accepteer ik niet", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Ik verwacht meer vuur, meer inzet en meer passie in het belang van Cercle."

Positieve signalen

Komend weekend zit er voor Cercle niets anders op dan zelf te winnen op het veld van Beerschot VA. En dan moet het hopen dat STVV steken laat vallen in Kortrijk. In aanloop naar die slotspeeldag kreeg De Wulf wel positieve signalen op training. "Ik heb spelers gezien die een reactie toonden en strijdvaardiger zijn. Ik leg nu ook niet alle verantwoordelijkheid bij de kopstukken, maar we hebben wel overlegd met ze. We gaan een ander Cercle zien, daar ben ik nu wel van overtuigd", aldus De Wulf.

Wie wint de Play-Downs?

Meest recent

Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

6
6
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

7
7
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

23
23
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

58
58
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

48
48
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

79
79
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

262
262
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

300
300
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

96
96
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

143
143
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

89
89
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

455
455
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

200
200
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

52
52
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

159
159
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

70
70
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

81
81
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

199
199
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

92
92
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

207
207
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

406
406
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

352
352
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

281
281
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119

Meer sportnieuws