Schrikmomentje op training Genk voor clash met Club

door
Schrikmomentje op training Genk voor clash met Club

Na de recente 1 op 15 lijkt KRC Genk definitief uit de titelstrijd geslagen. Maar de Limburgers willen er desondanks alles aan doen om komend weekend toch te winnen van Club Brugge. Daarvoor zal coach Thorsten Fink allicht kunnen rekenen op een quasi volledige kern.

De winnaar van de reguliere competitie begon met 6 op 6 aan de Champions' Play-Offs. Vervolgens begon de motor echter te sputteren. Racing ging namelijk onderuit in de duels tegen directe titelconcurrenten Club Brugge en Union SG. Vervolgens hield het slechts één puntje over aan het tweeluik tegen Antwerp FC. En afgelopen weekend ging ook de terugmatch tegen Union verloren.

LEES OOK: 'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

Jacht op tweede plaats

Daardoor lijkt de titeldroom gaan vliegen. Met nog drie speeldagen te gaan telt Genk zes punten achterstand op Union en vijf stuks op Club Brugge. Het heeft enkel nog een rechtstreeks duel tegen Club te goed. Racing zal dus zelf alles moeten winnen en hopen dat Union én Club elk nog maximum een drietal punten pakken.

Maar als komend weekend op eigen veld gewonnen wordt van Club Brugge, komt Genk plots op twee punten van de tweede plaats. En die geeft recht op de voorrondes van de Champions League. Bovendien kunnen de Limburgers revanche nemen voor de nederlaag in de heenmatch én voor de uitschakeling in de Croky Cup van eerder dit seizoen.

Duel Karetsas-Tolu

Momenteel wordt de clash van zondag dan ook tot in de puntjes voorbereid. Al was er op de training van woensdag wel één schrikmomentje. Na een duel met Tolu Arokodare leek Kos Karetsas immers een blessure op te lopen, zo stelde Het Belang van Limburg vast. De Griekse spelmaker stopte iets vroeger met de sessie.

Al was dat vooral uit voorzorg, van een ernstige blessure lijkt geen sprake. Bryan Heynen en Christopher Bonsu Baah sloegen de wedstrijdvormen dan weer over om overbelasting te voorkomen. Zij worden echter gewoon fit verwacht voor de topper van zondag. Momenteel lijkt de geschorste Ibrahima Bangoura dan de enige afwezige te gaan worden.

Genk gaat nog tweede worden ...

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

10
10
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

29
29
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

49
49
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

224
224
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

30
30
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

183
183
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

145
145
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

765
765
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

143
143
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

676
676
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

403
403
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

502
502
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

464
464
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

116
116
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

126
126
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

564
564
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

256
256
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

270
270
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

128
128
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

409
409

Meer sportnieuws