Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

door
Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken weer verzamelen, voor de eerste keer sinds maart. Begin juni start hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026, waarin ze met Noord-Macedonië en Wales meteen hun twee voornaamste concurrenten treffen.

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor Rudi Garcia en zijn troepen. De bondscoach krijgt wel nu al zeer slecht nieuws te horen. Hij zal het moeten stellen zonder één van zijn titularissen.

LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Einde seizoen voor Castagne

Op zijn sociale media laat Timothy Castagne immers weten dat hij geopereerd is aan de enkel. Daardoor moet hij de laatste wedstrijden van het seizoen met Fulham én de komende interlands met de Rode Duivels missen.

"Ik speelde de laatste vier maanden met scheurtjes in mijn enkel", onthult hij. "Ik heb mijn best gedaan om verder te spelen, maar het werd alleen maar erger. Het is jammer om het team en de nationale ploeg op zo'n belangrijk moment te moeten verlaten. Ik kijk ernaar uit om volgend seizoen weer mezelf te kunnen zijn."

Garcia zal moeten puzzelen op backs

Het uitvallen van Castagne is een extra domper voor Garcia omdat er op de backs al zo weinig opties zijn. Dinsdagavond sprak de bondscoach zich bij Pickx Sports nog uit over het gebrek aan balans in zijn selectie.

Door het wegvallen van Castagne blijven in principe enkel nog Thomas Meunier en Maxim De Cuyper over op de backs. Garcia zal dus moeten schuiven met bijvoorbeeld Alexis Saelemaekers of een nieuwe naam uit zijn hoed toveren. Hij liet dinsdag al de namen vallen van Joaquin Seys en Kyriani Sabbe, al sukkelen ook zij momenteel met blessures. Garcia sprak ook over spelers met een dubbele nationaliteit, waarbij Diego Moreira (Strasbourg) misschien een optie kan zijn.

Is zijn uitvallen een aderlating voor de Rode Duivels?

Meest recent

De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

6
6
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

19
19
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

16
16
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

18
18
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

102
102
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

42
42
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

152
152
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

97
97
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

162
162
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

122
122
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

180
180
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

123
123
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

359
359
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

339
339
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

22
22
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

770
770
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

68
68
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

171
171
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

137
137
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

340
340
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

467
467
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

194
194
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

127
127
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

195
195
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

120
120

Meer sportnieuws