Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

95 stemmen
Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken weer verzamelen, voor de eerste keer sinds maart. Begin juni start hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026, waarin ze met Noord-Macedonië en Wales meteen hun twee voornaamste concurrenten treffen.

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor Rudi Garcia en zijn troepen. De bondscoach krijgt wel nu al zeer slecht nieuws te horen. Hij zal het moeten stellen zonder één van zijn titularissen.

LEES OOK: Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

Einde seizoen voor Castagne

Op zijn sociale media laat Timothy Castagne immers weten dat hij geopereerd is aan de enkel. Daardoor moet hij de laatste wedstrijden van het seizoen met Fulham én de komende interlands met de Rode Duivels missen.

"Ik speelde de laatste vier maanden met scheurtjes in mijn enkel", onthult hij. "Ik heb mijn best gedaan om verder te spelen, maar het werd alleen maar erger. Het is jammer om het team en de nationale ploeg op zo'n belangrijk moment te moeten verlaten. Ik kijk ernaar uit om volgend seizoen weer mezelf te kunnen zijn."

Garcia zal moeten puzzelen op backs

Het uitvallen van Castagne is een extra domper voor Garcia omdat er op de backs al zo weinig opties zijn. Dinsdagavond sprak de bondscoach zich bij Pickx Sports nog uit over het gebrek aan balans in zijn selectie.

Door het wegvallen van Castagne blijven in principe enkel nog Thomas Meunier en Maxim De Cuyper over op de backs. Garcia zal dus moeten schuiven met bijvoorbeeld Alexis Saelemaekers of een nieuwe naam uit zijn hoed toveren. Hij liet dinsdag al de namen vallen van Joaquin Seys en Kyriani Sabbe, al sukkelen ook zij momenteel met blessures. Garcia sprak ook over spelers met een dubbele nationaliteit, waarbij Diego Moreira (Strasbourg) misschien een optie kan zijn.

Is zijn uitvallen een aderlating voor de Rode Duivels?

Meest recent

Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

5
5
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

73
73
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

293
293
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

146
146
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

66
66
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

62
62
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

70
70
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

211
211
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

219
219
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

276
276
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

267
267
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

215
215
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

175
175
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

74
74
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

633
633
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

129
129
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

404
404
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

480
480
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1105
1105
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

153
153
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

869
869
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

236
236
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

223
223
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

402
402

Meer sportnieuws