Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

door
Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken weer verzamelen, voor de eerste keer sinds maart. Begin juni start hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026, waarin ze met Noord-Macedonië en Wales meteen hun twee voornaamste concurrenten treffen.

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor Rudi Garcia en zijn troepen. De bondscoach krijgt wel nu al zeer slecht nieuws te horen. Hij zal het moeten stellen zonder één van zijn titularissen.

LEES OOK: Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Einde seizoen voor Castagne

Op zijn sociale media laat Timothy Castagne immers weten dat hij geopereerd is aan de enkel. Daardoor moet hij de laatste wedstrijden van het seizoen met Fulham én de komende interlands met de Rode Duivels missen.

"Ik speelde de laatste vier maanden met scheurtjes in mijn enkel", onthult hij. "Ik heb mijn best gedaan om verder te spelen, maar het werd alleen maar erger. Het is jammer om het team en de nationale ploeg op zo'n belangrijk moment te moeten verlaten. Ik kijk ernaar uit om volgend seizoen weer mezelf te kunnen zijn."

Garcia zal moeten puzzelen op backs

Het uitvallen van Castagne is een extra domper voor Garcia omdat er op de backs al zo weinig opties zijn. Dinsdagavond sprak de bondscoach zich bij Pickx Sports nog uit over het gebrek aan balans in zijn selectie.

Door het wegvallen van Castagne blijven in principe enkel nog Thomas Meunier en Maxim De Cuyper over op de backs. Garcia zal dus moeten schuiven met bijvoorbeeld Alexis Saelemaekers of een nieuwe naam uit zijn hoed toveren. Hij liet dinsdag al de namen vallen van Joaquin Seys en Kyriani Sabbe, al sukkelen ook zij momenteel met blessures. Garcia sprak ook over spelers met een dubbele nationaliteit, waarbij Diego Moreira (Strasbourg) misschien een optie kan zijn.

Is zijn uitvallen een aderlating voor de Rode Duivels?

Meest recent

Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

21
21
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

13
13
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

55
55
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137
‘Kompany hoort groot nieuws bij Bayern München’

Vincent Kompany is geweldig aan het seizoen begonnen bij Bayern München en dat is nog een ...

52
52
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park ...

381
381
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

498
498
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

162
162
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

258
258
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

64
64
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

290
290
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

282
282
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

167
167
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

182
182
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

107
107
'Bromance' tussen Rode Duivel en Mourinho: "Het klikt"

In België wordt de laatste jaren nog al eens smalend gedaan over de 'ouderwetse' José ...

73
73
'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Staat er een waanzinnige transfer op til in 2026? Volgens Defensa Central borrelt er alvast wat bij ...

183
183
KRC Genk geniet van twee parels: "Ongelooflijk!"

KRC Genk kende tot op heden een wisselvallig seizoen. Toch zijn er een aantal spelers die zich ...

205
205
Herman Brusselmans zet 'Oude Doos-BV' compleet voor schut

Auteur en eeuwige provocateur Herman Brusselmans heeft opnieuw voor een onvergetelijk ...

120
120
'Club ontploft: schokkende winterdeal naar Anderlecht'

Club Brugge slikte al eens toen de naam viel, maar nu lijkt Anderlecht door te drukken. Paars-wit ...

579
579
Van Bommel bevestigt bijzonder straf transfergerucht

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrok na een ...

258
258
Beresterke Heymans stelt vast: "Zo moet dat in Europa"

Daan Heymans was alwéér belangrijk voor KRC Genk. De aanvallende middenvelder steekt ...

46
46
Standard heeft 'zijn Lukaku': "Bayern toonde interesse"

Vorig jaar deelde onze redactie mee dat Bayern München zijn zinnen had gezet op een parel van ...

362
362
Club Brugge waarschuwt Anderlecht: Lotto Park ‘bibbert’

Club Brugge speelde een sterke partij tegen FC Barcelona. Het werd 3-3, maar 6-6 had ook gekund. ...

886
886

Meer sportnieuws