Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

door
Rode Duivels zien titularis afhaken: einde seizoen

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken weer verzamelen, voor de eerste keer sinds maart. Begin juni start hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026, waarin ze met Noord-Macedonië en Wales meteen hun twee voornaamste concurrenten treffen.

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor Rudi Garcia en zijn troepen. De bondscoach krijgt wel nu al zeer slecht nieuws te horen. Hij zal het moeten stellen zonder één van zijn titularissen.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Einde seizoen voor Castagne

Op zijn sociale media laat Timothy Castagne immers weten dat hij geopereerd is aan de enkel. Daardoor moet hij de laatste wedstrijden van het seizoen met Fulham én de komende interlands met de Rode Duivels missen.

"Ik speelde de laatste vier maanden met scheurtjes in mijn enkel", onthult hij. "Ik heb mijn best gedaan om verder te spelen, maar het werd alleen maar erger. Het is jammer om het team en de nationale ploeg op zo'n belangrijk moment te moeten verlaten. Ik kijk ernaar uit om volgend seizoen weer mezelf te kunnen zijn."

Garcia zal moeten puzzelen op backs

Het uitvallen van Castagne is een extra domper voor Garcia omdat er op de backs al zo weinig opties zijn. Dinsdagavond sprak de bondscoach zich bij Pickx Sports nog uit over het gebrek aan balans in zijn selectie.

Door het wegvallen van Castagne blijven in principe enkel nog Thomas Meunier en Maxim De Cuyper over op de backs. Garcia zal dus moeten schuiven met bijvoorbeeld Alexis Saelemaekers of een nieuwe naam uit zijn hoed toveren. Hij liet dinsdag al de namen vallen van Joaquin Seys en Kyriani Sabbe, al sukkelen ook zij momenteel met blessures. Garcia sprak ook over spelers met een dubbele nationaliteit, waarbij Diego Moreira (Strasbourg) misschien een optie kan zijn.

Is zijn uitvallen een aderlating voor de Rode Duivels?

Meest recent

"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

10
10
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

128
128
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

195
195
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

55
55
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

114
114
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

230
230
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

118
118
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

51
51
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

128
128
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

136
136
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

275
275
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

137
137
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

974
974
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

135
135
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

178
178
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

18
18
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

700
700
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

344
344
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

243
243
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

169
169
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

43
43
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

408
408
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

318
318
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

167
167
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

234
234

Meer sportnieuws