Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

492 stemmen
Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

Begin juni moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak, want dan beginnen ze aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 met wedstrijden tegen Noord-Macedonië en Wales. Rudi Garcia zal binnenkort dus zijn tweede selectie bekendmaken.

In maart zorgde de Fransman al voor enkele verrassingen in zijn kern. Hij haalde ervaren rotten als Brandon Mechele en Hans Vanaken terug bij de groep, terwijl hij met Senne Lammens, Jorthy Mokio, Bryan Heynen en Nicolas Raskin ook vier nieuwe namen selecteerde.

LEES OOK: Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

Garcia heeft verrassing in petto

Het lijkt erop dat Garcia ook voor de volgende interlands weer enkele nieuwkomers in petto zal hebben. Hij liet bijvoorbeeld al de naam van Mike Penders vallen, terwijl pakweg ook Lucas Stassin in aanmerking lijkt te komen na zijn vele goals van de voorbije maaden.

Maar dinsdagavond gaf Garcia bij Pickx Sports aan dat hij samen met technisch directeur Vincent Mannaert ook werkt aan de dossiers van enkele spelers met dubbele nationaliteit. In maart verloor België nog heel wat talent doordat Kos Karetsas (Griekenland), Chemsdine Talbi (Marokko) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) ons land de rug toekeerden.

Garcia gaat voor nieuwkomer met dubbele nationaliteit

"Jullie zullen in juni twee spelers met dubbele nationaliteit in de voorselectie zien", onthulde Garcia. "Of toch maar één, want er is één speler die ik nog niet kan oproepen. Er zijn twee spelers met wie we in contact staan en één die weet dat we informatie inwinnen. Hij heeft Belgische origine, maar nog geen Belgisch paspoort. We zouden graag hebben dat hij voor ons land speelt."

Het wordt afwachten om wie het gaat. In het verleden probeerde de Belgische bond al een paar keer om spelers te overtuigen die in België geboren werden maar niet de nationaliteit hadden, zoals bijvoorbeeld Pascal Struijk en Adrien Truffert. Zij komen overigens nog steeds in aanmerking om de switch te maken. Een andere mogelijkheid is Diego Moreira, die dit seizoen hoge ogen gooit bij Strasbourg. De linksachter is Portugees jeugdinternational, maar heeft ook de Belgische nationaliteit.

Is het een goede zaak dat er nu werk gemaakt wordt van spelers met dubbele nationaliteit?

Meest recent

'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

96
96
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

68
68
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

40
40
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

40
40
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

9
9
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

82
82
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

372
372
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

223
223
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

154
154
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

168
168
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

45
45
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

89
89
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

909
909
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

487
487
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

210
210
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

69
69
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

299
299
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

113
113
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

114
114
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

198
198
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

47
47
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

165
165
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

230
230

Meer sportnieuws