Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

door
Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

Begin juni moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak, want dan beginnen ze aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 met wedstrijden tegen Noord-Macedonië en Wales. Rudi Garcia zal binnenkort dus zijn tweede selectie bekendmaken.

In maart zorgde de Fransman al voor enkele verrassingen in zijn kern. Hij haalde ervaren rotten als Brandon Mechele en Hans Vanaken terug bij de groep, terwijl hij met Senne Lammens, Jorthy Mokio, Bryan Heynen en Nicolas Raskin ook vier nieuwe namen selecteerde.

LEES OOK: 'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Garcia heeft verrassing in petto

Het lijkt erop dat Garcia ook voor de volgende interlands weer enkele nieuwkomers in petto zal hebben. Hij liet bijvoorbeeld al de naam van Mike Penders vallen, terwijl pakweg ook Lucas Stassin in aanmerking lijkt te komen na zijn vele goals van de voorbije maaden.

Maar dinsdagavond gaf Garcia bij Pickx Sports aan dat hij samen met technisch directeur Vincent Mannaert ook werkt aan de dossiers van enkele spelers met dubbele nationaliteit. In maart verloor België nog heel wat talent doordat Kos Karetsas (Griekenland), Chemsdine Talbi (Marokko) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) ons land de rug toekeerden.

Garcia gaat voor nieuwkomer met dubbele nationaliteit

"Jullie zullen in juni twee spelers met dubbele nationaliteit in de voorselectie zien", onthulde Garcia. "Of toch maar één, want er is één speler die ik nog niet kan oproepen. Er zijn twee spelers met wie we in contact staan en één die weet dat we informatie inwinnen. Hij heeft Belgische origine, maar nog geen Belgisch paspoort. We zouden graag hebben dat hij voor ons land speelt."

Het wordt afwachten om wie het gaat. In het verleden probeerde de Belgische bond al een paar keer om spelers te overtuigen die in België geboren werden maar niet de nationaliteit hadden, zoals bijvoorbeeld Pascal Struijk en Adrien Truffert. Zij komen overigens nog steeds in aanmerking om de switch te maken. Een andere mogelijkheid is Diego Moreira, die dit seizoen hoge ogen gooit bij Strasbourg. De linksachter is Portugees jeugdinternational, maar heeft ook de Belgische nationaliteit.

Is het een goede zaak dat er nu werk gemaakt wordt van spelers met dubbele nationaliteit?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

95
95
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

63
63
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

30
30
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

82
82
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

205
205
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

49
49
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

133
133
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

71
71
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

476
476
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

297
297
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

266
266
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

270
270
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

514
514
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

269
269
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

55
55
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

172
172
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

91
91
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

573
573
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

61
61
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

436
436
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

527
527
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws