Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

492 stemmen
Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

Begin juni moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak, want dan beginnen ze aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 met wedstrijden tegen Noord-Macedonië en Wales. Rudi Garcia zal binnenkort dus zijn tweede selectie bekendmaken.

In maart zorgde de Fransman al voor enkele verrassingen in zijn kern. Hij haalde ervaren rotten als Brandon Mechele en Hans Vanaken terug bij de groep, terwijl hij met Senne Lammens, Jorthy Mokio, Bryan Heynen en Nicolas Raskin ook vier nieuwe namen selecteerde.

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Garcia heeft verrassing in petto

Het lijkt erop dat Garcia ook voor de volgende interlands weer enkele nieuwkomers in petto zal hebben. Hij liet bijvoorbeeld al de naam van Mike Penders vallen, terwijl pakweg ook Lucas Stassin in aanmerking lijkt te komen na zijn vele goals van de voorbije maaden.

Maar dinsdagavond gaf Garcia bij Pickx Sports aan dat hij samen met technisch directeur Vincent Mannaert ook werkt aan de dossiers van enkele spelers met dubbele nationaliteit. In maart verloor België nog heel wat talent doordat Kos Karetsas (Griekenland), Chemsdine Talbi (Marokko) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) ons land de rug toekeerden.

Garcia gaat voor nieuwkomer met dubbele nationaliteit

"Jullie zullen in juni twee spelers met dubbele nationaliteit in de voorselectie zien", onthulde Garcia. "Of toch maar één, want er is één speler die ik nog niet kan oproepen. Er zijn twee spelers met wie we in contact staan en één die weet dat we informatie inwinnen. Hij heeft Belgische origine, maar nog geen Belgisch paspoort. We zouden graag hebben dat hij voor ons land speelt."

Het wordt afwachten om wie het gaat. In het verleden probeerde de Belgische bond al een paar keer om spelers te overtuigen die in België geboren werden maar niet de nationaliteit hadden, zoals bijvoorbeeld Pascal Struijk en Adrien Truffert. Zij komen overigens nog steeds in aanmerking om de switch te maken. Een andere mogelijkheid is Diego Moreira, die dit seizoen hoge ogen gooit bij Strasbourg. De linksachter is Portugees jeugdinternational, maar heeft ook de Belgische nationaliteit.

Is het een goede zaak dat er nu werk gemaakt wordt van spelers met dubbele nationaliteit?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

12
12
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

89
89
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

81
81
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

80
80
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

263
263
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

154
154
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

145
145
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

340
340
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

590
590
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3405
3405
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

57
57
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws