Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

492 stemmen
Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

Begin juni moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak, want dan beginnen ze aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 met wedstrijden tegen Noord-Macedonië en Wales. Rudi Garcia zal binnenkort dus zijn tweede selectie bekendmaken.

In maart zorgde de Fransman al voor enkele verrassingen in zijn kern. Hij haalde ervaren rotten als Brandon Mechele en Hans Vanaken terug bij de groep, terwijl hij met Senne Lammens, Jorthy Mokio, Bryan Heynen en Nicolas Raskin ook vier nieuwe namen selecteerde.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Garcia heeft verrassing in petto

Het lijkt erop dat Garcia ook voor de volgende interlands weer enkele nieuwkomers in petto zal hebben. Hij liet bijvoorbeeld al de naam van Mike Penders vallen, terwijl pakweg ook Lucas Stassin in aanmerking lijkt te komen na zijn vele goals van de voorbije maaden.

Maar dinsdagavond gaf Garcia bij Pickx Sports aan dat hij samen met technisch directeur Vincent Mannaert ook werkt aan de dossiers van enkele spelers met dubbele nationaliteit. In maart verloor België nog heel wat talent doordat Kos Karetsas (Griekenland), Chemsdine Talbi (Marokko) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) ons land de rug toekeerden.

Garcia gaat voor nieuwkomer met dubbele nationaliteit

"Jullie zullen in juni twee spelers met dubbele nationaliteit in de voorselectie zien", onthulde Garcia. "Of toch maar één, want er is één speler die ik nog niet kan oproepen. Er zijn twee spelers met wie we in contact staan en één die weet dat we informatie inwinnen. Hij heeft Belgische origine, maar nog geen Belgisch paspoort. We zouden graag hebben dat hij voor ons land speelt."

Het wordt afwachten om wie het gaat. In het verleden probeerde de Belgische bond al een paar keer om spelers te overtuigen die in België geboren werden maar niet de nationaliteit hadden, zoals bijvoorbeeld Pascal Struijk en Adrien Truffert. Zij komen overigens nog steeds in aanmerking om de switch te maken. Een andere mogelijkheid is Diego Moreira, die dit seizoen hoge ogen gooit bij Strasbourg. De linksachter is Portugees jeugdinternational, maar heeft ook de Belgische nationaliteit.

Is het een goede zaak dat er nu werk gemaakt wordt van spelers met dubbele nationaliteit?

Meest recent

‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

2
2
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

37
37
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

145
145
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

158
158
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

70
70
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

39
39
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

72
72
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

818
818
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

59
59
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

41
41
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

737
737
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

324
324
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

212
212
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

601
601
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

662
662
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

570
570
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

172
172
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

160
160
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

810
810
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

266
266
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

372
372
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

257
257
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

574
574

Meer sportnieuws