Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

door
Garcia kondigt grote verrassing aan in volgende selectie

Begin juni moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak, want dan beginnen ze aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 met wedstrijden tegen Noord-Macedonië en Wales. Rudi Garcia zal binnenkort dus zijn tweede selectie bekendmaken.

In maart zorgde de Fransman al voor enkele verrassingen in zijn kern. Hij haalde ervaren rotten als Brandon Mechele en Hans Vanaken terug bij de groep, terwijl hij met Senne Lammens, Jorthy Mokio, Bryan Heynen en Nicolas Raskin ook vier nieuwe namen selecteerde.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Garcia heeft verrassing in petto

Het lijkt erop dat Garcia ook voor de volgende interlands weer enkele nieuwkomers in petto zal hebben. Hij liet bijvoorbeeld al de naam van Mike Penders vallen, terwijl pakweg ook Lucas Stassin in aanmerking lijkt te komen na zijn vele goals van de voorbije maaden.

Maar dinsdagavond gaf Garcia bij Pickx Sports aan dat hij samen met technisch directeur Vincent Mannaert ook werkt aan de dossiers van enkele spelers met dubbele nationaliteit. In maart verloor België nog heel wat talent doordat Kos Karetsas (Griekenland), Chemsdine Talbi (Marokko) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) ons land de rug toekeerden.

Garcia gaat voor nieuwkomer met dubbele nationaliteit

"Jullie zullen in juni twee spelers met dubbele nationaliteit in de voorselectie zien", onthulde Garcia. "Of toch maar één, want er is één speler die ik nog niet kan oproepen. Er zijn twee spelers met wie we in contact staan en één die weet dat we informatie inwinnen. Hij heeft Belgische origine, maar nog geen Belgisch paspoort. We zouden graag hebben dat hij voor ons land speelt."

Het wordt afwachten om wie het gaat. In het verleden probeerde de Belgische bond al een paar keer om spelers te overtuigen die in België geboren werden maar niet de nationaliteit hadden, zoals bijvoorbeeld Pascal Struijk en Adrien Truffert. Zij komen overigens nog steeds in aanmerking om de switch te maken. Een andere mogelijkheid is Diego Moreira, die dit seizoen hoge ogen gooit bij Strasbourg. De linksachter is Portugees jeugdinternational, maar heeft ook de Belgische nationaliteit.

Is het een goede zaak dat er nu werk gemaakt wordt van spelers met dubbele nationaliteit?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

24
24
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

9
9
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

118
118
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

96
96
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

119
119
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

24
24
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

94
94
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

87
87
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

33
33
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

115
115
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

68
68
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

293
293
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

69
69
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

82
82
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

311
311
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

132
132
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

212
212
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

705
705
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

434
434
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

139
139
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

270
270
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

170
170
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

98
98

Meer sportnieuws