Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

door
Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

In maart wist Rudi Garcia bij zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels ons land meteen in Divisie A van de Nations League te houden door in de barrages Oekraïne te kloppen. Zijn tweede opdracht komt er snel aan, want in juni begint de kwalificatiecampagne voor het WK.

Tegen Noord-Macedonië en Wales moet de Fransman meteen een goede start zien te nemen om de Duivels te plaatsen voor het eindtoernooi. Dat wordt in de zomer van 2026 gespeeld in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

LEES OOK: Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

Garcia ziet selectie die niet in evenwicht is

Er rest dus nog iets meer dan een jaar voor dat WK. Garcia zal vrij snel een ploeg moeten smeden. Hij ziet wel één groot pijnpunt in de selectie van de Duivels. "We zijn een beetje ongebalanceerd, vind ik", geeft hij aan bij Proximus Pickx. "We hebben heel veel aanvallend talent, maar achterin hebben we wat minder keuze. De Belgische backs zijn ook zeer offensief. Soms moeten we ze een beetje intomen."

Het is al jarenlang een euvel bij de nationale ploeg, zeker op de backs. Roberto Martinez moest het gebrek aan zuivere linksachter destijds al oplossen door om te schakelen naar drie verdedigers en Yannick Carrasco of Thorgan Hazard als linkerwingback uit te spelen.

Op de backs en centraal achterin minder opties

"We hebben Castagne, Meunier en dan komen wat jonge jongens", ziet Garcia nu. "Sabbe, Seys, et cetera. Maar daar hebben dus minder keuze. Sinds de grote centrale verdedigers als Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Alderweireld gestopt zijn, zijn we daar ook nog op zoek naar de juiste oplossing."

Het was ook daarom dat Garcia tegen Oekraïne experimenteerde met twee verschillende duo's: Mechele-De Winter in de heenmatch, Faes-Debast in de terugwedstrijd. "Er zijn jongens die eraan zitten te komen", is de bondscoach wel positief. "Ik denk aan Debast, aan De Winter."

Zit er achterin voldoende talent aan te komen?

Meest recent

Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

2
2
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

54
54
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

92
92
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

67
67
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

106
106
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

44
44
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

100
100
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

204
204
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

229
229
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

105
105
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

230
230
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

109
109
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

178
178
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

452
452
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

350
350
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

467
467
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

130
130
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

153
153
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

117
117
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

78
78
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

55
55
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

436
436
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

194
194

Meer sportnieuws