Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

door
Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

In maart wist Rudi Garcia bij zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels ons land meteen in Divisie A van de Nations League te houden door in de barrages Oekraïne te kloppen. Zijn tweede opdracht komt er snel aan, want in juni begint de kwalificatiecampagne voor het WK.

Tegen Noord-Macedonië en Wales moet de Fransman meteen een goede start zien te nemen om de Duivels te plaatsen voor het eindtoernooi. Dat wordt in de zomer van 2026 gespeeld in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

LEES OOK: Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Garcia ziet selectie die niet in evenwicht is

Er rest dus nog iets meer dan een jaar voor dat WK. Garcia zal vrij snel een ploeg moeten smeden. Hij ziet wel één groot pijnpunt in de selectie van de Duivels. "We zijn een beetje ongebalanceerd, vind ik", geeft hij aan bij Proximus Pickx. "We hebben heel veel aanvallend talent, maar achterin hebben we wat minder keuze. De Belgische backs zijn ook zeer offensief. Soms moeten we ze een beetje intomen."

Het is al jarenlang een euvel bij de nationale ploeg, zeker op de backs. Roberto Martinez moest het gebrek aan zuivere linksachter destijds al oplossen door om te schakelen naar drie verdedigers en Yannick Carrasco of Thorgan Hazard als linkerwingback uit te spelen.

Op de backs en centraal achterin minder opties

"We hebben Castagne, Meunier en dan komen wat jonge jongens", ziet Garcia nu. "Sabbe, Seys, et cetera. Maar daar hebben dus minder keuze. Sinds de grote centrale verdedigers als Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Alderweireld gestopt zijn, zijn we daar ook nog op zoek naar de juiste oplossing."

Het was ook daarom dat Garcia tegen Oekraïne experimenteerde met twee verschillende duo's: Mechele-De Winter in de heenmatch, Faes-Debast in de terugwedstrijd. "Er zijn jongens die eraan zitten te komen", is de bondscoach wel positief. "Ik denk aan Debast, aan De Winter."

Zit er achterin voldoende talent aan te komen?

Meest recent

Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

16
16
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

98
98
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

88
88
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

83
83
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

208
208
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

82
82
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

126
126
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

158
158
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

175
175
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

248
248
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

232
232
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

127
127
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

795
795
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

391
391
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

209
209
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

101
101
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

156
156
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

198
198
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

217
217
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

241
241
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

181
181
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

770
770
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

343
343
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

32
32

Meer sportnieuws