Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

156 stemmen
Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

In maart wist Rudi Garcia bij zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels ons land meteen in Divisie A van de Nations League te houden door in de barrages Oekraïne te kloppen. Zijn tweede opdracht komt er snel aan, want in juni begint de kwalificatiecampagne voor het WK.

Tegen Noord-Macedonië en Wales moet de Fransman meteen een goede start zien te nemen om de Duivels te plaatsen voor het eindtoernooi. Dat wordt in de zomer van 2026 gespeeld in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

LEES OOK: Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

Garcia ziet selectie die niet in evenwicht is

Er rest dus nog iets meer dan een jaar voor dat WK. Garcia zal vrij snel een ploeg moeten smeden. Hij ziet wel één groot pijnpunt in de selectie van de Duivels. "We zijn een beetje ongebalanceerd, vind ik", geeft hij aan bij Proximus Pickx. "We hebben heel veel aanvallend talent, maar achterin hebben we wat minder keuze. De Belgische backs zijn ook zeer offensief. Soms moeten we ze een beetje intomen."

Het is al jarenlang een euvel bij de nationale ploeg, zeker op de backs. Roberto Martinez moest het gebrek aan zuivere linksachter destijds al oplossen door om te schakelen naar drie verdedigers en Yannick Carrasco of Thorgan Hazard als linkerwingback uit te spelen.

Op de backs en centraal achterin minder opties

"We hebben Castagne, Meunier en dan komen wat jonge jongens", ziet Garcia nu. "Sabbe, Seys, et cetera. Maar daar hebben dus minder keuze. Sinds de grote centrale verdedigers als Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Alderweireld gestopt zijn, zijn we daar ook nog op zoek naar de juiste oplossing."

Het was ook daarom dat Garcia tegen Oekraïne experimenteerde met twee verschillende duo's: Mechele-De Winter in de heenmatch, Faes-Debast in de terugwedstrijd. "Er zijn jongens die eraan zitten te komen", is de bondscoach wel positief. "Ik denk aan Debast, aan De Winter."

Zit er achterin voldoende talent aan te komen?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

106
106
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

240
240
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

941
941
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

105
105
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

154
154
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

75
75
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

70
70
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

38
38
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

164
164
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

202
202
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

158
158
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

297
297
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

387
387
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

204
204
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

864
864
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

523
523
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws