Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

door
Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

In maart wist Rudi Garcia bij zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels ons land meteen in Divisie A van de Nations League te houden door in de barrages Oekraïne te kloppen. Zijn tweede opdracht komt er snel aan, want in juni begint de kwalificatiecampagne voor het WK.

Tegen Noord-Macedonië en Wales moet de Fransman meteen een goede start zien te nemen om de Duivels te plaatsen voor het eindtoernooi. Dat wordt in de zomer van 2026 gespeeld in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

LEES OOK: Pijnlijk: verliezen Rode Duivels weer strijd om talent?

Garcia ziet selectie die niet in evenwicht is

Er rest dus nog iets meer dan een jaar voor dat WK. Garcia zal vrij snel een ploeg moeten smeden. Hij ziet wel één groot pijnpunt in de selectie van de Duivels. "We zijn een beetje ongebalanceerd, vind ik", geeft hij aan bij Proximus Pickx. "We hebben heel veel aanvallend talent, maar achterin hebben we wat minder keuze. De Belgische backs zijn ook zeer offensief. Soms moeten we ze een beetje intomen."

Het is al jarenlang een euvel bij de nationale ploeg, zeker op de backs. Roberto Martinez moest het gebrek aan zuivere linksachter destijds al oplossen door om te schakelen naar drie verdedigers en Yannick Carrasco of Thorgan Hazard als linkerwingback uit te spelen.

Op de backs en centraal achterin minder opties

"We hebben Castagne, Meunier en dan komen wat jonge jongens", ziet Garcia nu. "Sabbe, Seys, et cetera. Maar daar hebben dus minder keuze. Sinds de grote centrale verdedigers als Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Alderweireld gestopt zijn, zijn we daar ook nog op zoek naar de juiste oplossing."

Het was ook daarom dat Garcia tegen Oekraïne experimenteerde met twee verschillende duo's: Mechele-De Winter in de heenmatch, Faes-Debast in de terugwedstrijd. "Er zijn jongens die eraan zitten te komen", is de bondscoach wel positief. "Ik denk aan Debast, aan De Winter."

🔥 Wat iedereen nu leest

‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp

Zit er achterin voldoende talent aan te komen?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: volgend slachtoffer Leko bekend'

AA Gent wist deze zomer al heel wat overtollige ballast te dumpen, maar de komende weken staat er ...

634
634
D-Day voor Club Brugge: 20 miljoen op het spel

Met een fraaie 1-3 zege in Glasgow nam Club Brugge dinsdag meteen een optie op de lucratieve League ...

436
436
Luxeproblemen bij Union: Pocognoli reageert

Het was de voorbije zomers telkens puzzelen voor Union met het vertrek van heel wat smaakmakers. Dat ...

51
51
Heynen reageert scherp na kritiek op Genk

Ook voor KRC Genk begint deze week het Europese avontuur. De Limburgers moeten pas in de play-offs ...

158
158
Ulderink schept duidelijkheid over vertrek bij Antwerp

Antwerp begon dit seizoen alweer met een nieuwe trainer. De Great Old schoof Stef Wils door naar de ...

88
88
Club Brugge balanceert op een bom met Tzolis

Club Brugge sloeg een monsterbod van 32 miljoen euro op Christos Tzolis af. De Griek blijft, het ...

986
986
'Boniface krijgt alsnog een knaltransfer'

Victor Boniface is niet langer de duurste uitgaande transfer ooit van Union, want de landskampioen ...

80
80
'Lukaku verbaast compleet met beslissing na blessure'

Romelu Lukaku kreeg de voorbije dagen een mokerslag te verwerken. De Rode Duivel viel vorige week ...

197
197
Charleroi haalt nog versterking in Ligue 1

Charleroi lijkt nog een druk einde van de transferperiode tegemoet te gaan. Er hangen immers nog de ...

20
20
Vanhaezebrouck vreest enorm pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge heeft ondanks een woelige zomer dit seizoen tot dusver een nette start genomen. Het won ...

643
643
'Standard jubelt: eindelijk oplossing voor dure flop'

Standard liep vorige week tegen een eerste nederlaag van het seizoen aan. De Rouches gingen met ...

103
103
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’

Antwerp moest de voorbije jaren op financieel vlak terugschakelen. Dat betekende dat het elke ...

961
961
Anderlecht krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

In de play-offs van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de vloer. ...

595
595
'Hoofdpijn voor De Condé: 5 dossiers baren Genk zorgen'

KRC Genk slaagde er tot dusver wonderwel in om de kleedkamer bij mekaar te houden. Ook op inkomend ...

520
520
'Club Brugge houdt adem in: toptalenten richting exit?'

Club Brugge gaf deze zomer al ongeveer 36 miljoen uit aan vijf zomeraanwinsten. Hoewel er naar ...

777
777
'Overmars onthult masterplan: Antwerp boort goudmijn aan'

Drie jaar na Den Dubbel reiken de bomen niet langer tot de hemel bij Antwerp, dat om diverse redenen ...

694
694
RSCA-pion haakt om dramatische privé-reden af voor AEK

Anderlecht staat voor een cruciale week. Het moet in een dubbele confrontatie met AEK Athene ...

464
464
Mechele onthult zeer straffe ambitie bij Club Brugge

Club Brugge beleefde dinsdag een geweldige avond in Glasgow, want dankzij een 1-3-zege tegen Rangers ...

430
430
'KV Mechelen duwt door voor offensieve versterking'

KV Mechelen zag deze week nog een sterkhouder vertrekken, want Rafik Belghali koos voor een ...

225
225
Opvolger Hasi? Oude bekende solliciteert bij Anderlecht

Anderlecht sloeg deze zomer nog maar eens een nieuwe richting in. Het trok daarbij voluit de kaart ...

388
388
'Club Brugge wrijft zich in handen na transferwending'

Club Brugge beleeft een zeer drukke zomermercato. Daarbij zag het ook al heel wat smaakmakers ...

674
674
'Aster Vranckx verrast met terugkeer in Serie A'

De transfermarkt is nog iets meer dan twee weken open en er zullen ongetwijfeld ook nog de nodige ...

95
95
'Club Brugge heeft volgende transferslag al klaarstaan'

Club Brugge ging dinsdagavond met 1-3 winnen op het veld van Rangers en zette daarmee een enorme ...

1053
1053
Patrick Goots opent nieuw hoofdstuk dat niemand zag aankomen

Patrick Goots stond altijd bekend als een 'goalgetter pur sang'. De aanvaller maakte bij ...

230
230
Voormalig RWDM-voorzitter Vermeersch is overleden

De voorbije jaren beleefden een aantal Belgische traditieclubs turbulente tijden. Bij RWDM Brussels ...

0
0

Meer sportnieuws