Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

156 stemmen
Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

In maart wist Rudi Garcia bij zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels ons land meteen in Divisie A van de Nations League te houden door in de barrages Oekraïne te kloppen. Zijn tweede opdracht komt er snel aan, want in juni begint de kwalificatiecampagne voor het WK.

Tegen Noord-Macedonië en Wales moet de Fransman meteen een goede start zien te nemen om de Duivels te plaatsen voor het eindtoernooi. Dat wordt in de zomer van 2026 gespeeld in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

LEES OOK: "Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Garcia ziet selectie die niet in evenwicht is

Er rest dus nog iets meer dan een jaar voor dat WK. Garcia zal vrij snel een ploeg moeten smeden. Hij ziet wel één groot pijnpunt in de selectie van de Duivels. "We zijn een beetje ongebalanceerd, vind ik", geeft hij aan bij Proximus Pickx. "We hebben heel veel aanvallend talent, maar achterin hebben we wat minder keuze. De Belgische backs zijn ook zeer offensief. Soms moeten we ze een beetje intomen."

Het is al jarenlang een euvel bij de nationale ploeg, zeker op de backs. Roberto Martinez moest het gebrek aan zuivere linksachter destijds al oplossen door om te schakelen naar drie verdedigers en Yannick Carrasco of Thorgan Hazard als linkerwingback uit te spelen.

Op de backs en centraal achterin minder opties

"We hebben Castagne, Meunier en dan komen wat jonge jongens", ziet Garcia nu. "Sabbe, Seys, et cetera. Maar daar hebben dus minder keuze. Sinds de grote centrale verdedigers als Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Alderweireld gestopt zijn, zijn we daar ook nog op zoek naar de juiste oplossing."

Het was ook daarom dat Garcia tegen Oekraïne experimenteerde met twee verschillende duo's: Mechele-De Winter in de heenmatch, Faes-Debast in de terugwedstrijd. "Er zijn jongens die eraan zitten te komen", is de bondscoach wel positief. "Ik denk aan Debast, aan De Winter."

Zit er achterin voldoende talent aan te komen?

Meest recent

"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

30
30
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

42
42
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

286
286
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

242
242
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

275
275
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

52
52
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

296
296
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

147
147
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

89
89
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

503
503
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

73
73
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

583
583
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

846
846
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

320
320
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

964
964
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

600
600
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1015
1015
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

154
154
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

388
388
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

216
216
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

76
76
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54

Meer sportnieuws