Genk komt met groot nieuws voor clash met Club Brugge

door
Genk komt met groot nieuws voor clash met Club Brugge

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd geslagen. Na de recente 1 op 15 hebben de Limburgers al een heus mirakel nodig om alsnog beslag te leggen op de landstitel. Desondanks kan Racing blijven rekenen op de volle steun van zijn achterban.

De ploeg van coach Thorsten Fink begon vanuit de pole-positie aan de Champions' Play-Offs. Genk won immers de reguliere competitie en kon zo met een voorsprong aan de nacompetitie beginnen. Tijdens de eerste twee speeldagen pakte het ook telkens de volle buit. Geen vuiltje aan de lucht dus.

Maar vervolgens begon de motor plots te sputteren. Racing ging namelijk onderuit in de duels tegen directe titelconcurrenten Club Brugge en Union SG. Vervolgens hield het slechts één puntje over aan het tweeluik tegen Antwerp FC. En afgelopen weekend ging ook de terugmatch tegen Union verloren.

LEES OOK: Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

Cegeka Arena uitverkocht

Daardoor lijkt de titeldroom gaan vliegen. Met nog drie speeldagen te gaan telt Genk zes punten achterstand op Union en vijf stuks op Club Brugge. Het heeft enkel nog een rechtstreeks duel tegen Club te goed. Racing zal dus zelf alles moeten winnen en hopen dat Union én Club elk nog maximum een drietal punten pakken.

Een onwaarschijnlijk scenario, toch blijft de achterban volledig achter de ploeg staan. Zo maakte Racing via zijn officiële kanalen bekend dat de wedstrijd van aanstaande zondag tegen de kersverse bekerwinnaar volledig uitverkocht is. Het belooft dus een hete avond te worden in de Cegeka Arena.

Ruilsysteem geactiveerd

De Genkse supporters hebben dan ook voldoende redenen om nog een keer vol achter hun ploeg te gaan staan. Zo kan Genk revanche nemen voor de nederlaag in de heenmatch én voor de uitschakeling in de Croky Cup van eerder dit seizoen. De club besloot zelfs om het systeem te activeren waarbij abonnees/supporters met een ticket die niet kunnen komen, hun plekje kunnen inruilen. "Door de grote vraag naar tickets zal dit systeem voor deze topwedstrijd opnieuw worden geactiveerd. Zo geef je een andere Genkie de kans om onze ploeg live naar de overwinning te schreeuwen", klinkt het op de clubwebstek.

Ongeacht de ontknoping van de titelstrijd, het seizoen van Genk is sowieso geslaagd ...

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

65
65
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

21
21
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

44
44
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

129
129
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

101
101
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

133
133
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

129
129
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

184
184
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

505
505
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

403
403
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

415
415
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1199
1199
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

612
612
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

176
176
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

231
231
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

959
959
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

421
421
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

755
755

Meer sportnieuws