'Anderlecht wil uitpakken met comeback Neerpede-product'

door
'Anderlecht wil uitpakken met comeback Neerpede-product'

Na het mislopen van de beker wil RSC Anderlecht zijn seizoen in de drie resterende duels nog mooi afsluiten. Ondertussen is de sportieve leiding al druk in de weer met het zoeken van versterking. Daarbij zou een oude bekende in beeld zijn gekomen.

De Brusselaars zette zich schrap voor een hete transferzomer. Paars-Wit zal immers afscheid nemen van een waslijst als spelers. Van een aantal staat het vertrek zelfs al (quasi) vast. Jan Vertonghen stopt bijvoorbeeld als profvoetballer, de huurbeurten van Adryelson, Samuel Edozie en Leander Dendoncker krijgen normaal gezien geen vervolg.

LEES OOK: Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Eerste aanwinsten al binnen

Anderen worden mogelijk verpatst om uiteenlopende redenen zoals hun contractsituatie (Théo Leoni?), ze een stap hogerop willen zetten (Killian Sardella?) om de clubkas te spijzen (Kasper Dolberg?) of omdat ze niet meer in de sportieve plannen voorkomen (Mats Rits?). Al deze vertrekkers moeten echter ook vervangen worden zodat de kern voldoende breed is om weer op drie fronten te strijden.

Deels zal men dat trachten te doen met jongens uit de eigen opleiding. Maar er zal ook versterking moeten volgen. Sportief directeur Olivier Renard zit dan ook niet stil. In januari legde hij Cedric Hatenboer al vast voor komend seizoen, hij maakte het seizoen wel nog af bij Excelsior Rotterdam. Vorige maand werd dan weer de komst van Mihajlo Cvetkovic beklonken.

Terugkeer oude bekende

Daar zal het evenwel niet bij blijven en inmiddels is het volgende transferdoelwit ook alweer bekend. Zo meldt SudPresse dat RSCA belangstelling toont in Joseph Nonge. De 19-jarige controlerende middenvelder werkte destijds al een deel van zijn jeugdopleiding af bij Paars-Wit. Hij besloot echter om op jonge leeftijd zijn kans te wagen in het buitenland en trok naar Juventus. 

Bij de Oude Dame speelde hij inmiddels voor de eerste ploeg, dit seizoen werd Nonge echter verhuurd. Eerst aan het Franse Troyes, sinds januari aan het Zwitserse Servette. Beide passages zijn echter geen succes gebleken. En ook bij Juve lijkt Nonge geen hoofdrol te spelen in de plannen. Nochtans heeft hij nog een jaar contract. Anderlecht kan dus mogelijk een zaakje doen.

Anderlecht moet ook de nodige ervaring in huis halen ...

Meest recent

Dé vergissing van Anderlecht: "Hadden ze nooit mogen doen"

Anderlecht blijft dit seizoen maar ter plaatse trappelen. Het liet afgelopen weekend weer een steek ...

57
57
Goots vreest sportief rampscenario voor Antwerp

Antwerp slikte vorig weekend opnieuw een stevige domper. Het liet tegen Club Brugge de kansen liggen ...

65
65
Openda krijgt nieuwe coach: Juventus grijpt in

Juventus is aan een zeer pijnlijke reeks bezig. Nadat het zondagavond met 1-0 onderuit ging bij ...

42
42
Napoli brengt uitsluitsel: keihard verdict De Bruyne

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. Hij moest in de kraker ...

139
139
Wesley Sonck zingt toontje lager: "Dieje van den Aldi!"

Hij was jarenlang het schrikbeeld van elke verdediger, een trefzekere spits bij Club Brugge, Genk, ...

46
46
DAZN-ramp voor Pro League? Vandenbempt brengt nieuws

De uitzendrechten van het Belgische voetbal blijven voor heel wat beroering zorgen. Het blijft voor ...

253
253
Opvallende geruchten Lavia: ‘Hij kiest nog voor Ghana’

Romeo Lavia kwam op sociale media plots in een vreemde instroom van roddels terecht. De middenvelder ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Gent dumpt flop, volgende trainerswissel?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

306
306
Michy Batshuayi in diepe rouw na tragische gebeurtenis

Michy Batshuayi heeft zwaar nieuws gedeeld vanuit Frankfurt. De Rode Duivel nam op ontroerende wijze ...

43
43
Vincent Janssen op rand van afgrond bij Antwerp

Royal Antwerp FC ging met het kleinste verschil onderuit tegen Club Brugge. The Great Old kon niet ...

188
188
Rits duikt op bij derdeprovincialer: “Klein van Anderlecht”

Mats Rits komt niet meer aan de bak bij RSC Anderlecht. De middenvelder werd naar de B-kern verwezen ...

900
900
Liplezers onthullen: 'Yamal bedreigde Courtois na Clasico'

De Clasico was weer één om duimen en vingers van af te likken. In de eerste helft ...

241
241
Degryse geeft Antwerp raad over mogelijk ontslag Wils

Royal Antwerp FC verdiende meer dan een nederlaag tegen Club Brugge. De Great Old speelde een goede ...

176
176
Vandenbempt over 'saaie' Club Brugge: "Matig"

Club Brugge laat geen geweldige indruk achter dit seizoen. Dat is de enige juiste conclusie die we ...

311
311
Albert ziet gigantische transferblunder bij Anderlecht

Onze redactie haalde al snel aan dat de mercato van Olivier Renard en Tim Borguet absoluut niet ...

355
355
Vrancken weet wat STVV nodig heeft om toppers te winnen

STVV speelde geen onaardige partij op het veld van Union SG, maar verloor wel met 2-0. De Kanaries ...

83
83
Lichtpunt bij KRC Genk: "Tevreden met bepaalde impact"

KRC Genk speelde geen goede wedstrijd tegen La Louvière. Het werd 1-1 en de Limburgers ...

136
136
Volgend ontslag bij Anderlecht? Degryse oordeelt

RSC Anderlecht is ronduit slecht aan het seizoen begonnen. Europees door de mand gevallen en in de ...

615
615
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

71
71
'Leko hakt knopen door: AA Gent dumpt peperdure flop'

De galamatch ter ere van het 125-jarig bestaan loste de verwachtingen in bij AA Gent, dat Standard ...

693
693
Furie in Italië: Lang krijgt mokerslag van jewelste

Noa Lang krijgt het hard te verduren in Napels: Antonio Conte zette hem publiek op zijn plaats. De ...

260
260
Hasi roteert: Anderlecht haalt miscasts uit vergeetput

RSC Anderlecht hoopt de magere één op zes tegen STVV en Charleroi dinsdag door te ...

605
605
Genk likt wonden: Fink slikt bittere pil uit ziekenboeg

Alweer geen clean sheet, alweer puntenverlies. Na het gelijkspel in eigen huis tegen La ...

326
326
Gheysens velt verdict: Wils richting exit bij Antwerp?

De sportieve malaise duurt voort bij Antwerp, dat zondag in eigen huis met 0-1 onderuit ging tegen ...

506
506
Politiek steunt Pro League: DAZN op matje geroepen

Het verzoek van DAZN om opnieuw rond de tafel te zitten met de Pro League en de voorwaarden van het ...

511
511

Meer sportnieuws