'Anderlecht wil uitpakken met comeback Neerpede-product'

door
'Anderlecht wil uitpakken met comeback Neerpede-product'

Na het mislopen van de beker wil RSC Anderlecht zijn seizoen in de drie resterende duels nog mooi afsluiten. Ondertussen is de sportieve leiding al druk in de weer met het zoeken van versterking. Daarbij zou een oude bekende in beeld zijn gekomen.

De Brusselaars zette zich schrap voor een hete transferzomer. Paars-Wit zal immers afscheid nemen van een waslijst als spelers. Van een aantal staat het vertrek zelfs al (quasi) vast. Jan Vertonghen stopt bijvoorbeeld als profvoetballer, de huurbeurten van Adryelson, Samuel Edozie en Leander Dendoncker krijgen normaal gezien geen vervolg.

LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Eerste aanwinsten al binnen

Anderen worden mogelijk verpatst om uiteenlopende redenen zoals hun contractsituatie (Théo Leoni?), ze een stap hogerop willen zetten (Killian Sardella?) om de clubkas te spijzen (Kasper Dolberg?) of omdat ze niet meer in de sportieve plannen voorkomen (Mats Rits?). Al deze vertrekkers moeten echter ook vervangen worden zodat de kern voldoende breed is om weer op drie fronten te strijden.

Deels zal men dat trachten te doen met jongens uit de eigen opleiding. Maar er zal ook versterking moeten volgen. Sportief directeur Olivier Renard zit dan ook niet stil. In januari legde hij Cedric Hatenboer al vast voor komend seizoen, hij maakte het seizoen wel nog af bij Excelsior Rotterdam. Vorige maand werd dan weer de komst van Mihajlo Cvetkovic beklonken.

Terugkeer oude bekende

Daar zal het evenwel niet bij blijven en inmiddels is het volgende transferdoelwit ook alweer bekend. Zo meldt SudPresse dat RSCA belangstelling toont in Joseph Nonge. De 19-jarige controlerende middenvelder werkte destijds al een deel van zijn jeugdopleiding af bij Paars-Wit. Hij besloot echter om op jonge leeftijd zijn kans te wagen in het buitenland en trok naar Juventus. 

Bij de Oude Dame speelde hij inmiddels voor de eerste ploeg, dit seizoen werd Nonge echter verhuurd. Eerst aan het Franse Troyes, sinds januari aan het Zwitserse Servette. Beide passages zijn echter geen succes gebleken. En ook bij Juve lijkt Nonge geen hoofdrol te spelen in de plannen. Nochtans heeft hij nog een jaar contract. Anderlecht kan dus mogelijk een zaakje doen.

Anderlecht moet ook de nodige ervaring in huis halen ...

Meest recent

Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

135
135
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

32
32
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

83
83
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

56
56
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

45
45
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

100
100
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

68
68
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

72
72
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

25
25
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

60
60
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

180
180
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

371
371
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

205
205
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

197
197
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

175
175
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

64
64
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1510
1510
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

52
52
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

51
51
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

359
359
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

146
146
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

212
212
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

258
258

Meer sportnieuws