Complete inzinking Genk: "Had niemand zien aankomen"

423
Complete inzinking Genk:

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer zal KRC Genk nog minstens een jaartje moeten wachten op zijn vijfde landstitel. De Limburgers wonnen nochtans de reguliere competitie en begonnen goed aan de Play-Offs. Maar vervolgens liep het helemaal mis.

Onder leiding van Fink werkte Genk lange tijd een sterk seizoen af. Het won de reguliere competitie met een mooie voorsprong en begon ook met 6 op 6 aan de Play-Offs. Maar daarna liep het plots helemaal fout. Zo ging Racing onderuit tegen directe concurrenten Union SG en Club Brugge.

LEES OOK: Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Breekpunt tegen Antwerp

Vervolgens behaalde Racing slechts één puntje in het tweeluik tegen Antwerp FC. Bijgevolg moest Genk afgelopen weekend winnen op het veld van Union om nog een goede kans op de titel te maken. Het speelde ook een degelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk toch met 1-0.

En zo blijft Racing achter met een pijnlijke 1 op 15, waardoor de titel gaan vliegen lijkt. Volgens analist Franky Van der Elst was de veer echter al gebroken na de thuismatch tegen Antwerp. "Niet zozeer die late penalty tegen Brugge, maar wel de thuisnederlaag tegen Antwerp heel hard is binnengekomen. Dat was hun minste match van allemaal", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Naar slechte voorbeeld Union

De analist trekt ook de vergelijking met het vorig seizoen. Toen was het Union dat de reguliere competitie met overmacht won, maar vervolgens helemaal ineen stortte in de nacompetitie en zo de landstitel uiteindelijk nog uit handen gaf. "Dat had toen ook niemand zien aankomen. Op een gegeven moment sluipt er twijfel in je ploeg en dan wordt er natuurlijk naar de onervarenheid van Genk gekeken. En dan is er natuurlijk ook nog die opeenvolging van penalty’s."

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

106
106
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

623
623
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

346
346
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

246
246
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws