Complete inzinking Genk: "Had niemand zien aankomen"

door
Complete inzinking Genk:

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer zal KRC Genk nog minstens een jaartje moeten wachten op zijn vijfde landstitel. De Limburgers wonnen nochtans de reguliere competitie en begonnen goed aan de Play-Offs. Maar vervolgens liep het helemaal mis.

Onder leiding van Fink werkte Genk lange tijd een sterk seizoen af. Het won de reguliere competitie met een mooie voorsprong en begon ook met 6 op 6 aan de Play-Offs. Maar daarna liep het plots helemaal fout. Zo ging Racing onderuit tegen directe concurrenten Union SG en Club Brugge.

LEES OOK: 'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Breekpunt tegen Antwerp

Vervolgens behaalde Racing slechts één puntje in het tweeluik tegen Antwerp FC. Bijgevolg moest Genk afgelopen weekend winnen op het veld van Union om nog een goede kans op de titel te maken. Het speelde ook een degelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk toch met 1-0.

En zo blijft Racing achter met een pijnlijke 1 op 15, waardoor de titel gaan vliegen lijkt. Volgens analist Franky Van der Elst was de veer echter al gebroken na de thuismatch tegen Antwerp. "Niet zozeer die late penalty tegen Brugge, maar wel de thuisnederlaag tegen Antwerp heel hard is binnengekomen. Dat was hun minste match van allemaal", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Naar slechte voorbeeld Union

De analist trekt ook de vergelijking met het vorig seizoen. Toen was het Union dat de reguliere competitie met overmacht won, maar vervolgens helemaal ineen stortte in de nacompetitie en zo de landstitel uiteindelijk nog uit handen gaf. "Dat had toen ook niemand zien aankomen. Op een gegeven moment sluipt er twijfel in je ploeg en dan wordt er natuurlijk naar de onervarenheid van Genk gekeken. En dan is er natuurlijk ook nog die opeenvolging van penalty’s."

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

64
64
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

127
127
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

24
24
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

55
55
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

43
43
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

38
38
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

85
85
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

46
46
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

65
65
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

80
80
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

156
156
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

514
514
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

163
163
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

210
210
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

277
277
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

201
201
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

481
481
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

159
159
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

747
747
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

158
158

Meer sportnieuws