Complete inzinking Genk: "Had niemand zien aankomen"

423 stemmen
Complete inzinking Genk:

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer zal KRC Genk nog minstens een jaartje moeten wachten op zijn vijfde landstitel. De Limburgers wonnen nochtans de reguliere competitie en begonnen goed aan de Play-Offs. Maar vervolgens liep het helemaal mis.

Onder leiding van Fink werkte Genk lange tijd een sterk seizoen af. Het won de reguliere competitie met een mooie voorsprong en begon ook met 6 op 6 aan de Play-Offs. Maar daarna liep het plots helemaal fout. Zo ging Racing onderuit tegen directe concurrenten Union SG en Club Brugge.

LEES OOK: Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Breekpunt tegen Antwerp

Vervolgens behaalde Racing slechts één puntje in het tweeluik tegen Antwerp FC. Bijgevolg moest Genk afgelopen weekend winnen op het veld van Union om nog een goede kans op de titel te maken. Het speelde ook een degelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk toch met 1-0.

En zo blijft Racing achter met een pijnlijke 1 op 15, waardoor de titel gaan vliegen lijkt. Volgens analist Franky Van der Elst was de veer echter al gebroken na de thuismatch tegen Antwerp. "Niet zozeer die late penalty tegen Brugge, maar wel de thuisnederlaag tegen Antwerp heel hard is binnengekomen. Dat was hun minste match van allemaal", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Naar slechte voorbeeld Union

De analist trekt ook de vergelijking met het vorig seizoen. Toen was het Union dat de reguliere competitie met overmacht won, maar vervolgens helemaal ineen stortte in de nacompetitie en zo de landstitel uiteindelijk nog uit handen gaf. "Dat had toen ook niemand zien aankomen. Op een gegeven moment sluipt er twijfel in je ploeg en dan wordt er natuurlijk naar de onervarenheid van Genk gekeken. En dan is er natuurlijk ook nog die opeenvolging van penalty’s."

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

54
54
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

60
60
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

9
9
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

16
16
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

299
299
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

156
156
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

312
312
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

47
47
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

74
74
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

214
214
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

553
553
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

154
154
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

205
205
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

63
63
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

257
257
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

600
600
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

109
109
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

76
76
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

409
409
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

646
646
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

78
78
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

407
407
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

178
178
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

447
447

Meer sportnieuws