Complete inzinking Genk: "Had niemand zien aankomen"

423
Complete inzinking Genk:

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer zal KRC Genk nog minstens een jaartje moeten wachten op zijn vijfde landstitel. De Limburgers wonnen nochtans de reguliere competitie en begonnen goed aan de Play-Offs. Maar vervolgens liep het helemaal mis.

Onder leiding van Fink werkte Genk lange tijd een sterk seizoen af. Het won de reguliere competitie met een mooie voorsprong en begon ook met 6 op 6 aan de Play-Offs. Maar daarna liep het plots helemaal fout. Zo ging Racing onderuit tegen directe concurrenten Union SG en Club Brugge.

LEES OOK: Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Breekpunt tegen Antwerp

Vervolgens behaalde Racing slechts één puntje in het tweeluik tegen Antwerp FC. Bijgevolg moest Genk afgelopen weekend winnen op het veld van Union om nog een goede kans op de titel te maken. Het speelde ook een degelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk toch met 1-0.

En zo blijft Racing achter met een pijnlijke 1 op 15, waardoor de titel gaan vliegen lijkt. Volgens analist Franky Van der Elst was de veer echter al gebroken na de thuismatch tegen Antwerp. "Niet zozeer die late penalty tegen Brugge, maar wel de thuisnederlaag tegen Antwerp heel hard is binnengekomen. Dat was hun minste match van allemaal", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Naar slechte voorbeeld Union

De analist trekt ook de vergelijking met het vorig seizoen. Toen was het Union dat de reguliere competitie met overmacht won, maar vervolgens helemaal ineen stortte in de nacompetitie en zo de landstitel uiteindelijk nog uit handen gaf. "Dat had toen ook niemand zien aankomen. Op een gegeven moment sluipt er twijfel in je ploeg en dan wordt er natuurlijk naar de onervarenheid van Genk gekeken. En dan is er natuurlijk ook nog die opeenvolging van penalty’s."

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

60
60
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

194
194
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

137
137
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

157
157
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

39
39
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

224
224
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

80
80
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

30
30
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

27
27
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

29
29
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

29
29
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

96
96
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

90
90
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

34
34
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

124
124
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

47
47
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

258
258
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

109
109
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

212
212
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

84
84
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

79
79

Meer sportnieuws