Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

344 stemmen
Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

RSC Anderlecht slaagde er voor het eerst sinds lang bijwijlen nog eens  in om een vuist te maken tegen Club Brugge, maar uiteindelijk moest het in de bekerfinale toch weer met lege handen afdruipen. Volgens de recordkampioen viel dat weliswaar niet louter te wijten aan het kwaliteitsverschil. Ook de arbitrage speelde namelijk een rol.

Na een uur claimde Paars-Wit bijvoorbeeld een penalty omwille van vermeend handspel van Hans Vanaken, al bleek dat uiteindelijk niet terecht. En ook in de prangende slotfase, toen Anderlecht alsnog op jacht ging naar de gelijkmaker na de late aansluitingstreffer van Luis Vazquez, vonden de Brusselaars dat ze recht hadden op een strafschop.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Rode kaarten RSCA

Dit keer vloog het leer tegen de arm van Gustaf Nilsson, die echter gewoon naast zijn lichaam hing. Van een eventuele overtreding was hier dus al zeker geen sprake, zo vonden ook Jasper Vergoote en de VAR, maar daar dacht men op de bank van Besnik Hasi duidelijk toch anders over. Tenslotte vloog zowat iedereen misnoegd uit de dug-out.

Daarbij werd vooral vierde ref Nicolas Laforge overdreven bestookt, waarop Vergoote besloot om in één klap twee rode kaarten uit te delen aan leden van Hasi zijn staf en zowel Roel Clement als Jonathan Alves meteen richting de tribune te sturen. Daags nadien kregen de beide assistenten reeds te horen welke sanctie er hen te wachten staat.

Bondsparket mild

"Het bondsparket heeft een speeldag schorsing met uitstel gevorderd", weet Het Nieuwsblad, dat tevens inzage kreeg in het verslag van Vergoote. "Ze stonden opruiend en wild gesticulerend met gebaren en woorden hun ongenoegen kenbaar te maken", ging het duo volgens hem over de schreef. In het geval van Clement ook niet voor het eerst.

"Tijdens de wedstrijd gedroeg hij zich meerdere keren op een respectloze manier met gebaren en woorden tegenover beslissingen van het scheidsrechtersteam, en dit ondanks eerdere waarschuwingen van de vierde official", luidt het verder nog. Toch komt hij er net als Alves dus vanaf met een uitgestelde straf, bovenop een boete van 500 euro.

Verdienen zij een strengere straf?

Meest recent

Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

9
9
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

18
18
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

80
80
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

16
16
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

95
95
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

199
199
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

257
257
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

259
259
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

50
50
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

97
97
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

103
103
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

182
182
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

290
290
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

116
116
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

284
284
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

355
355
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

206
206

Meer sportnieuws