Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

door
Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

RSC Anderlecht slaagde er voor het eerst sinds lang bijwijlen nog eens  in om een vuist te maken tegen Club Brugge, maar uiteindelijk moest het in de bekerfinale toch weer met lege handen afdruipen. Volgens de recordkampioen viel dat weliswaar niet louter te wijten aan het kwaliteitsverschil. Ook de arbitrage speelde namelijk een rol.

Na een uur claimde Paars-Wit bijvoorbeeld een penalty omwille van vermeend handspel van Hans Vanaken, al bleek dat uiteindelijk niet terecht. En ook in de prangende slotfase, toen Anderlecht alsnog op jacht ging naar de gelijkmaker na de late aansluitingstreffer van Luis Vazquez, vonden de Brusselaars dat ze recht hadden op een strafschop.

LEES OOK: 'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

Rode kaarten RSCA

Dit keer vloog het leer tegen de arm van Gustaf Nilsson, die echter gewoon naast zijn lichaam hing. Van een eventuele overtreding was hier dus al zeker geen sprake, zo vonden ook Jasper Vergoote en de VAR, maar daar dacht men op de bank van Besnik Hasi duidelijk toch anders over. Tenslotte vloog zowat iedereen misnoegd uit de dug-out.

Daarbij werd vooral vierde ref Nicolas Laforge overdreven bestookt, waarop Vergoote besloot om in één klap twee rode kaarten uit te delen aan leden van Hasi zijn staf en zowel Roel Clement als Jonathan Alves meteen richting de tribune te sturen. Daags nadien kregen de beide assistenten reeds te horen welke sanctie er hen te wachten staat.

Bondsparket mild

"Het bondsparket heeft een speeldag schorsing met uitstel gevorderd", weet Het Nieuwsblad, dat tevens inzage kreeg in het verslag van Vergoote. "Ze stonden opruiend en wild gesticulerend met gebaren en woorden hun ongenoegen kenbaar te maken", ging het duo volgens hem over de schreef. In het geval van Clement ook niet voor het eerst.

"Tijdens de wedstrijd gedroeg hij zich meerdere keren op een respectloze manier met gebaren en woorden tegenover beslissingen van het scheidsrechtersteam, en dit ondanks eerdere waarschuwingen van de vierde official", luidt het verder nog. Toch komt hij er net als Alves dus vanaf met een uitgestelde straf, bovenop een boete van 500 euro.

Verdienen zij een strengere straf?

Meest recent

'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

13
13
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

6
6
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

121
121
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

20
20
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

96
96
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

173
173
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

72
72
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

62
62
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

422
422
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

45
45
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

30
30
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

141
141
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

134
134
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

121
121
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

115
115
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

267
267
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

337
337
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

323
323
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

219
219
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

337
337
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

681
681
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

756
756

Meer sportnieuws