Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

344 stemmen
Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

RSC Anderlecht slaagde er voor het eerst sinds lang bijwijlen nog eens  in om een vuist te maken tegen Club Brugge, maar uiteindelijk moest het in de bekerfinale toch weer met lege handen afdruipen. Volgens de recordkampioen viel dat weliswaar niet louter te wijten aan het kwaliteitsverschil. Ook de arbitrage speelde namelijk een rol.

Na een uur claimde Paars-Wit bijvoorbeeld een penalty omwille van vermeend handspel van Hans Vanaken, al bleek dat uiteindelijk niet terecht. En ook in de prangende slotfase, toen Anderlecht alsnog op jacht ging naar de gelijkmaker na de late aansluitingstreffer van Luis Vazquez, vonden de Brusselaars dat ze recht hadden op een strafschop.

LEES OOK: 'Club ongenadig: duo definitief verbannen'

Rode kaarten RSCA

Dit keer vloog het leer tegen de arm van Gustaf Nilsson, die echter gewoon naast zijn lichaam hing. Van een eventuele overtreding was hier dus al zeker geen sprake, zo vonden ook Jasper Vergoote en de VAR, maar daar dacht men op de bank van Besnik Hasi duidelijk toch anders over. Tenslotte vloog zowat iedereen misnoegd uit de dug-out.

Daarbij werd vooral vierde ref Nicolas Laforge overdreven bestookt, waarop Vergoote besloot om in één klap twee rode kaarten uit te delen aan leden van Hasi zijn staf en zowel Roel Clement als Jonathan Alves meteen richting de tribune te sturen. Daags nadien kregen de beide assistenten reeds te horen welke sanctie er hen te wachten staat.

Bondsparket mild

"Het bondsparket heeft een speeldag schorsing met uitstel gevorderd", weet Het Nieuwsblad, dat tevens inzage kreeg in het verslag van Vergoote. "Ze stonden opruiend en wild gesticulerend met gebaren en woorden hun ongenoegen kenbaar te maken", ging het duo volgens hem over de schreef. In het geval van Clement ook niet voor het eerst.

"Tijdens de wedstrijd gedroeg hij zich meerdere keren op een respectloze manier met gebaren en woorden tegenover beslissingen van het scheidsrechtersteam, en dit ondanks eerdere waarschuwingen van de vierde official", luidt het verder nog. Toch komt hij er net als Alves dus vanaf met een uitgestelde straf, bovenop een boete van 500 euro.

Verdienen zij een strengere straf?

Meest recent

KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

10
10
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

122
122
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

31
31
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

183
183
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

146
146
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

157
157
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

185
185
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

168
168
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

282
282
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

447
447
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

78
78
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

247
247
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

232
232
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

301
301
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1150
1150
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

118
118
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

296
296
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

596
596
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

333
333
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

282
282
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

319
319
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1400
1400
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

837
837
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1680
1680

Meer sportnieuws