Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

door
Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

RSC Anderlecht slaagde er voor het eerst sinds lang bijwijlen nog eens  in om een vuist te maken tegen Club Brugge, maar uiteindelijk moest het in de bekerfinale toch weer met lege handen afdruipen. Volgens de recordkampioen viel dat weliswaar niet louter te wijten aan het kwaliteitsverschil. Ook de arbitrage speelde namelijk een rol.

Na een uur claimde Paars-Wit bijvoorbeeld een penalty omwille van vermeend handspel van Hans Vanaken, al bleek dat uiteindelijk niet terecht. En ook in de prangende slotfase, toen Anderlecht alsnog op jacht ging naar de gelijkmaker na de late aansluitingstreffer van Luis Vazquez, vonden de Brusselaars dat ze recht hadden op een strafschop.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Rode kaarten RSCA

Dit keer vloog het leer tegen de arm van Gustaf Nilsson, die echter gewoon naast zijn lichaam hing. Van een eventuele overtreding was hier dus al zeker geen sprake, zo vonden ook Jasper Vergoote en de VAR, maar daar dacht men op de bank van Besnik Hasi duidelijk toch anders over. Tenslotte vloog zowat iedereen misnoegd uit de dug-out.

Daarbij werd vooral vierde ref Nicolas Laforge overdreven bestookt, waarop Vergoote besloot om in één klap twee rode kaarten uit te delen aan leden van Hasi zijn staf en zowel Roel Clement als Jonathan Alves meteen richting de tribune te sturen. Daags nadien kregen de beide assistenten reeds te horen welke sanctie er hen te wachten staat.

Bondsparket mild

"Het bondsparket heeft een speeldag schorsing met uitstel gevorderd", weet Het Nieuwsblad, dat tevens inzage kreeg in het verslag van Vergoote. "Ze stonden opruiend en wild gesticulerend met gebaren en woorden hun ongenoegen kenbaar te maken", ging het duo volgens hem over de schreef. In het geval van Clement ook niet voor het eerst.

"Tijdens de wedstrijd gedroeg hij zich meerdere keren op een respectloze manier met gebaren en woorden tegenover beslissingen van het scheidsrechtersteam, en dit ondanks eerdere waarschuwingen van de vierde official", luidt het verder nog. Toch komt hij er net als Alves dus vanaf met een uitgestelde straf, bovenop een boete van 500 euro.

Verdienen zij een strengere straf?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

74
74
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

61
61
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

163
163
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

352
352
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

144
144
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

155
155
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

351
351
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

360
360
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

211
211
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

528
528
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

113
113
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

251
251
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

160
160
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

398
398
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws