Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

door
Anderlecht verneemt sancties na heibel op de Heizel

RSC Anderlecht slaagde er voor het eerst sinds lang bijwijlen nog eens  in om een vuist te maken tegen Club Brugge, maar uiteindelijk moest het in de bekerfinale toch weer met lege handen afdruipen. Volgens de recordkampioen viel dat weliswaar niet louter te wijten aan het kwaliteitsverschil. Ook de arbitrage speelde namelijk een rol.

Na een uur claimde Paars-Wit bijvoorbeeld een penalty omwille van vermeend handspel van Hans Vanaken, al bleek dat uiteindelijk niet terecht. En ook in de prangende slotfase, toen Anderlecht alsnog op jacht ging naar de gelijkmaker na de late aansluitingstreffer van Luis Vazquez, vonden de Brusselaars dat ze recht hadden op een strafschop.

LEES OOK: Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

Rode kaarten RSCA

Dit keer vloog het leer tegen de arm van Gustaf Nilsson, die echter gewoon naast zijn lichaam hing. Van een eventuele overtreding was hier dus al zeker geen sprake, zo vonden ook Jasper Vergoote en de VAR, maar daar dacht men op de bank van Besnik Hasi duidelijk toch anders over. Tenslotte vloog zowat iedereen misnoegd uit de dug-out.

Daarbij werd vooral vierde ref Nicolas Laforge overdreven bestookt, waarop Vergoote besloot om in één klap twee rode kaarten uit te delen aan leden van Hasi zijn staf en zowel Roel Clement als Jonathan Alves meteen richting de tribune te sturen. Daags nadien kregen de beide assistenten reeds te horen welke sanctie er hen te wachten staat.

Bondsparket mild

"Het bondsparket heeft een speeldag schorsing met uitstel gevorderd", weet Het Nieuwsblad, dat tevens inzage kreeg in het verslag van Vergoote. "Ze stonden opruiend en wild gesticulerend met gebaren en woorden hun ongenoegen kenbaar te maken", ging het duo volgens hem over de schreef. In het geval van Clement ook niet voor het eerst.

"Tijdens de wedstrijd gedroeg hij zich meerdere keren op een respectloze manier met gebaren en woorden tegenover beslissingen van het scheidsrechtersteam, en dit ondanks eerdere waarschuwingen van de vierde official", luidt het verder nog. Toch komt hij er net als Alves dus vanaf met een uitgestelde straf, bovenop een boete van 500 euro.

Verdienen zij een strengere straf?

Meest recent

Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

3
3
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

92
92
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

321
321
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

113
113
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

236
236
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

60
60
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

52
52
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

49
49
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

35
35
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

189
189
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

66
66
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

139
139
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

204
204
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

392
392
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

120
120
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

177
177
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

128
128
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

649
649
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

621
621
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

47
47
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

403
403
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

193
193
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

218
218
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

256
256
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

496
496

Meer sportnieuws