Genkse basiself op zijn kop? Fink maakt duidelijk statement

door
Genkse basiself op zijn kop? Fink maakt duidelijk statement

KRC Genk staat zaterdagavond voor een cruciale wedstrijd op het veld van Union SG. Na de recente 1 op 12 moet Racing aanknopen met een goed resultaat indien het alsnog kampioen wil worden. Maar volgens Het Belang van Limburg is coach Thorsten Fink niet van plan zijn elftal om te gooien.

Na twee speeldagen leek er geen vuiltje aan de lucht. Genk pakte telkens de volle buit en behield zo zijn bonus van vier punten die het in de reguliere competitie bij mekaar had gesprokkeld. Maar vervolgens verloor het van directe concurrenten Union SG en Club Brugge, waarna een gelijkspel volgde op Antwerp.

Racing had zondag dus nood aan een goed resultaat tijdens de return tegen de Great Old. Dat kwam er echter niet, zo ging Genk de boot in met 0-1. Hierdoor zijn de Limburgers teruggezakt naar de derde plaats in het klassement. De verschillen in de top drie blijven evenwel tot het minimum beperkt.

LEES OOK: Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

Standvastige Fink

Indien zaterdag gewonnen wordt van Union, doet Genk zelfs weer volop mee. Zeker omdat het een week later ook nog op eigen veld tegen Club Brugge speelt. Om kans te maken tegen de twee titelconcurrenten, moet men het niveau van de voorbije duels wel aanzienlijk optrekken. De vraag is dan ook of Fink zijn basiself niet moet herschikken.

Volgens Het Belang van Limburg is de Duitse trainer dat evenwel niet van plan. Fink kiest vooral voor standvastigheid en behoudt het vertrouwen in de spelers die hem de voorbije maanden succes hebben opgebracht. In een Jarne Steuckers bijvoorbeeld, die ondanks een vormdip van cruciaal belang blijft voor zijn elftal.

Niet opportuun

De coach is ook niet van plan om af te stappen van een verdedigende middenvelder, Ibrahima Bangoura, naast Bryan Heynen. Zeker niet tegen een fysiek sterke opponent als Union. Hij zou met Hyeon-gyu Oh wel een extra spits naast Tolu Arokodare kunnen zetten. Maar dan zou de hele veldbezetting herschikt moeten worden en dat is niet opportuun enkele matchen voor het seizoenseinde. Fink lijkt dus grotendeels te gaan vasthouden aan zijn gekende basiself. Ook als statement van vertrouwen in een moeilijke periode.

Genk wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

30
30
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

88
88
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

15
15
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

26
26
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

171
171
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

42
42
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

45
45
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

334
334
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

116
116
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

147
147
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

293
293
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

63
63
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

24
24
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

50
50
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

94
94
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

172
172
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

93
93
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

124
124
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

225
225
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

242
242
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

238
238
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

260
260
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

72
72

Meer sportnieuws