Vanzeir met grond gelijk gemaakt: "Een Gudjohnsen II"

door
Vanzeir met grond gelijk gemaakt:

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen en profileert zich steeds nadrukkelijker als het kneusje van de Champions' Play-Offs. Verschillende sterkhouders geven dan ook niet thuis. Ook Dante Vanzeir heeft het lastig zijn stempel te drukken.

De Buffalo's kwamen in de eerste seizoenshelft al erg wisselvallig voor de dag. En dus besloot men om bij te sturen tijdens de zomermercato. Mede door de zware blessure van Max Dean werd onder meer gezocht naar aanvallende versterking. En zo belandde men uiteindelijk bij Vanzeir, die mocht vertrekken in New York.

Even werd intern nog getwijfeld of Vanzeir over het geschikte profiel beschikte. Maar uiteindelijk drukten de Oost-Vlamingen toch door. En zijn eerste optredens waren ook veelbelovend. Na zijn eerste vijf basisplaatsen had hij al vier goals op de teller staan. Die goede start kreeg evenwel geen gepast vervolg.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Ondermaats in PO's

Tijdens de Play-Offs staat Vanzeir nog steeds droog. Op Antwerp tekende hij met heel wat meeval voor een assist, voorts kon hij geen noemenswaardige statistieken voorleggen. De aanvaller blijft weliswaar telkens hard werken en toont zich gretig, maar laat ook heel wat slordigheden in zijn spel sluipen.

Analist Hein Vanhaezebrouck is dan ook streng voor de Gentse winteraanwinst. "Op sommige momenten is hij niet betrokken, zet hij onvoldoende druk, één op één is het moeilijk om het verschil te maken, hij mist belangrijke kansen. Nee, ik ben nog niet overtuigd van zijn transfer. Hij lijkt bijna een Gudjohnsen II", klinkt het hard bij Het Nieuwsblad.

Beter naast targetspits

De ex-trainer van Gent is wel van overtuigd dat Vanzeir tot veel meer in staat is en daar ook de kwaliteiten voor heeft. Wel stelt Vanhaezebrouck zich de vraag of hij het juiste profiel heeft dat de Buffalo's nodig hebben. "Hij is beter met een grote spits erbij. Maar die was er niet. Dan is Vanzeir toch weer een miscast? Dan haal je hem beter niet binnen. Desondanks vind ik dat we meer van hem mogen verwachten. Zeker omdat Vanzeir ergens zei dat hij niet naar Anderlecht wilde gaan omdat hij daar maar een van de spitsen was, terwijl hij in Gent dé man is waar ze op rekenen."

De transfer van Vanzeir is tot dusver ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

53
53
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

108
108
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

290
290
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

444
444
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

321
321
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

90
90
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

272
272
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

239
239
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

217
217
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

548
548
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

616
616
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

631
631
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

727
727
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

144
144
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

572
572
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1330
1330
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

471
471
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

373
373
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

647
647
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1027
1027
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

873
873

Meer sportnieuws