Vanzeir met grond gelijk gemaakt: "Een Gudjohnsen II"

386
Vanzeir met grond gelijk gemaakt:

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen en profileert zich steeds nadrukkelijker als het kneusje van de Champions' Play-Offs. Verschillende sterkhouders geven dan ook niet thuis. Ook Dante Vanzeir heeft het lastig zijn stempel te drukken.

De Buffalo's kwamen in de eerste seizoenshelft al erg wisselvallig voor de dag. En dus besloot men om bij te sturen tijdens de zomermercato. Mede door de zware blessure van Max Dean werd onder meer gezocht naar aanvallende versterking. En zo belandde men uiteindelijk bij Vanzeir, die mocht vertrekken in New York.

Even werd intern nog getwijfeld of Vanzeir over het geschikte profiel beschikte. Maar uiteindelijk drukten de Oost-Vlamingen toch door. En zijn eerste optredens waren ook veelbelovend. Na zijn eerste vijf basisplaatsen had hij al vier goals op de teller staan. Die goede start kreeg evenwel geen gepast vervolg.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Ondermaats in PO's

Tijdens de Play-Offs staat Vanzeir nog steeds droog. Op Antwerp tekende hij met heel wat meeval voor een assist, voorts kon hij geen noemenswaardige statistieken voorleggen. De aanvaller blijft weliswaar telkens hard werken en toont zich gretig, maar laat ook heel wat slordigheden in zijn spel sluipen.

Analist Hein Vanhaezebrouck is dan ook streng voor de Gentse winteraanwinst. "Op sommige momenten is hij niet betrokken, zet hij onvoldoende druk, één op één is het moeilijk om het verschil te maken, hij mist belangrijke kansen. Nee, ik ben nog niet overtuigd van zijn transfer. Hij lijkt bijna een Gudjohnsen II", klinkt het hard bij Het Nieuwsblad.

Beter naast targetspits

De ex-trainer van Gent is wel van overtuigd dat Vanzeir tot veel meer in staat is en daar ook de kwaliteiten voor heeft. Wel stelt Vanhaezebrouck zich de vraag of hij het juiste profiel heeft dat de Buffalo's nodig hebben. "Hij is beter met een grote spits erbij. Maar die was er niet. Dan is Vanzeir toch weer een miscast? Dan haal je hem beter niet binnen. Desondanks vind ik dat we meer van hem mogen verwachten. Zeker omdat Vanzeir ergens zei dat hij niet naar Anderlecht wilde gaan omdat hij daar maar een van de spitsen was, terwijl hij in Gent dé man is waar ze op rekenen."

De transfer van Vanzeir is tot dusver ...

Meest recent

Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

0
0
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

21
21
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

87
87
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

199
199
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

31
31
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

13
13
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

71
71
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

58
58
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

102
102
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

125
125
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

255
255
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

483
483
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

211
211
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

168
168
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

448
448
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

413
413
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

71
71
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153

Meer sportnieuws