Vanzeir met grond gelijk gemaakt: "Een Gudjohnsen II"

386 stemmen
Vanzeir met grond gelijk gemaakt:

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen en profileert zich steeds nadrukkelijker als het kneusje van de Champions' Play-Offs. Verschillende sterkhouders geven dan ook niet thuis. Ook Dante Vanzeir heeft het lastig zijn stempel te drukken.

De Buffalo's kwamen in de eerste seizoenshelft al erg wisselvallig voor de dag. En dus besloot men om bij te sturen tijdens de zomermercato. Mede door de zware blessure van Max Dean werd onder meer gezocht naar aanvallende versterking. En zo belandde men uiteindelijk bij Vanzeir, die mocht vertrekken in New York.

Even werd intern nog getwijfeld of Vanzeir over het geschikte profiel beschikte. Maar uiteindelijk drukten de Oost-Vlamingen toch door. En zijn eerste optredens waren ook veelbelovend. Na zijn eerste vijf basisplaatsen had hij al vier goals op de teller staan. Die goede start kreeg evenwel geen gepast vervolg.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Ondermaats in PO's

Tijdens de Play-Offs staat Vanzeir nog steeds droog. Op Antwerp tekende hij met heel wat meeval voor een assist, voorts kon hij geen noemenswaardige statistieken voorleggen. De aanvaller blijft weliswaar telkens hard werken en toont zich gretig, maar laat ook heel wat slordigheden in zijn spel sluipen.

Analist Hein Vanhaezebrouck is dan ook streng voor de Gentse winteraanwinst. "Op sommige momenten is hij niet betrokken, zet hij onvoldoende druk, één op één is het moeilijk om het verschil te maken, hij mist belangrijke kansen. Nee, ik ben nog niet overtuigd van zijn transfer. Hij lijkt bijna een Gudjohnsen II", klinkt het hard bij Het Nieuwsblad.

Beter naast targetspits

De ex-trainer van Gent is wel van overtuigd dat Vanzeir tot veel meer in staat is en daar ook de kwaliteiten voor heeft. Wel stelt Vanhaezebrouck zich de vraag of hij het juiste profiel heeft dat de Buffalo's nodig hebben. "Hij is beter met een grote spits erbij. Maar die was er niet. Dan is Vanzeir toch weer een miscast? Dan haal je hem beter niet binnen. Desondanks vind ik dat we meer van hem mogen verwachten. Zeker omdat Vanzeir ergens zei dat hij niet naar Anderlecht wilde gaan omdat hij daar maar een van de spitsen was, terwijl hij in Gent dé man is waar ze op rekenen."

De transfer van Vanzeir is tot dusver ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

10
10
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

20
20
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

9
9
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

28
28
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

77
77
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

233
233
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

101
101
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

274
274
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

344
344
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

998
998
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

40
40
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

42
42
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

101
101
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

396
396
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

148
148
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

164
164
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

77
77
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

115
115
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

64
64
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

249
249
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

148
148
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws