Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

415 stemmen
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus steeds groter. Dat geldt logischerwijs ook voor de druk op de wedstrijdleiding. Maar in het voorbije weekend maakte de Belgische arbitrage niet bepaald een goede beurt.

Het moet gezegd: op enkele uitzonderingen na, verliepen de nacompetities in de Jupiler Pro League tot dusver zonder grote scheidsrechterlijke fouten en disccusies. Afgelopen weekend liep het echter grondig fout. Tijdens zijn wekelijkse analyse van de voorbije speeldag moest scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot toegeven dat er minstens drie wedstrijdbepalende fouten werden gemaakt.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Beerschot VA - KV Kortrijk

De eerste vond vrijdagavond al plaats in Beerschot-KV Kortrijk (2-0). De thuisploeg was voor rust op een dubbele voorsprong gekomen. Maar de match had er heel anders kunnen uitzien als KVK bij de start van de tweede helft een penalty had gekregen na een vermeenden fout van Loïc Mbe Soh. De VAR en ref gaven echter geen krimp.

Dat was volgens Lardot geen correcte beslissing. De bal had op de stip gelegd moeten worden én de VAR had wel moeten ingrijpen. "Je ziet dat de verdediger alleen gefocust was op de aanvaller tegenhouden en in tweede instantie hield hij hem duidelijk vast met de arm, dus voor mij was de juiste beslissing geel en een penalty."

OH Leuven - Standard

Daags nadien vond in de Europe Play-Offs het duel tussen OH Leuven en Standard plaats. OHL pakte daarbij een punt na een strafschopdoelpunt van Siebe Schrijvers. Die penalty kwam tot stand na een scherpe tackle van Bosko Sutalo op Thibaut Verlinden. In de herhaling is echter te zien dat de verdediger van Standard wel degelijk de bal speelt.

Lardot noemt het zelfs een geweldige tackle en vond dat de VAR dit moest corrigeren door de penalty te overrulen. "Ik kan begrijpen dat hij fluit voor die tussenkomst. Maar als het duidelijk is dat de bal werd gespeeld, moet je de belangen van het voetbal beschermen", aldus de scheidsrechtersbaas.

KRC Genk - Antwerp FC

Ook de Champions' Play-Offs werden niet gespaard. KRC Genk liep een dure nederlaag op in de titelstrijd en verloor met 0-1 van Antwerp FC. In de tweede helft claimde Racing echter een penalty na vermeend handspel van Semm Renders. De beelden leken voor zich te spreken. Tot onbegrip van menig kenners werd evenwel géén penalty gegeven.

Volgens Lardot focuste de VAR zich allicht op een verkeerd referentiepunt. Maar de scheidsrechtersbaas windt er voorts geen doekjes om. "De camera in doel geeft een vertekend beeld van de fase, maar op de tegenovergestelde camera zie je de bal van richting veranderen. Dus het moest absoluut penalty zijn."

Grijze zone

Tot slot verwijst Lardot ook naar de strafschop in Cercle Brugge - STVV. Hier gaat het om een feit in de 'grijze zone'. Op zich is de beslissing om strafschop te geven niet helemaal fout, maar Lardot vond het contact wel heel licht om een penalty te fluiten. Te licht zelfs volgens hem. "Voor mij is dit gewoon een duel", klinkt het. De scheidsrechtersbaas benadrukt dat hier naar de toekomst meer duidelijkheid over geschept moet worden. Voorts hoopt hij vooral dat het tijdens de volgende speeldag beter verloopt met zijn scheidsrechters. "Dit was niet mijn favoriete weekend", besloot hij veelzeggend.

Over het algemeen is de arbitrage bezig aan een sterke PO's ...

Meest recent

Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

22
22
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

69
69
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

76
76
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

233
233
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

251
251
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

107
107
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

94
94
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

87
87
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

12
12
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

106
106
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

459
459
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

282
282
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

185
185
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

183
183
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

52
52
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

99
99
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1018
1018
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

523
523
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

224
224
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

78
78
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

321
321
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

102
102
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

121
121
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

208
208

Meer sportnieuws