Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

door
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus steeds groter. Dat geldt logischerwijs ook voor de druk op de wedstrijdleiding. Maar in het voorbije weekend maakte de Belgische arbitrage niet bepaald een goede beurt.

Het moet gezegd: op enkele uitzonderingen na, verliepen de nacompetities in de Jupiler Pro League tot dusver zonder grote scheidsrechterlijke fouten en disccusies. Afgelopen weekend liep het echter grondig fout. Tijdens zijn wekelijkse analyse van de voorbije speeldag moest scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot toegeven dat er minstens drie wedstrijdbepalende fouten werden gemaakt.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Beerschot VA - KV Kortrijk

De eerste vond vrijdagavond al plaats in Beerschot-KV Kortrijk (2-0). De thuisploeg was voor rust op een dubbele voorsprong gekomen. Maar de match had er heel anders kunnen uitzien als KVK bij de start van de tweede helft een penalty had gekregen na een vermeenden fout van Loïc Mbe Soh. De VAR en ref gaven echter geen krimp.

Dat was volgens Lardot geen correcte beslissing. De bal had op de stip gelegd moeten worden én de VAR had wel moeten ingrijpen. "Je ziet dat de verdediger alleen gefocust was op de aanvaller tegenhouden en in tweede instantie hield hij hem duidelijk vast met de arm, dus voor mij was de juiste beslissing geel en een penalty."

OH Leuven - Standard

Daags nadien vond in de Europe Play-Offs het duel tussen OH Leuven en Standard plaats. OHL pakte daarbij een punt na een strafschopdoelpunt van Siebe Schrijvers. Die penalty kwam tot stand na een scherpe tackle van Bosko Sutalo op Thibaut Verlinden. In de herhaling is echter te zien dat de verdediger van Standard wel degelijk de bal speelt.

Lardot noemt het zelfs een geweldige tackle en vond dat de VAR dit moest corrigeren door de penalty te overrulen. "Ik kan begrijpen dat hij fluit voor die tussenkomst. Maar als het duidelijk is dat de bal werd gespeeld, moet je de belangen van het voetbal beschermen", aldus de scheidsrechtersbaas.

KRC Genk - Antwerp FC

Ook de Champions' Play-Offs werden niet gespaard. KRC Genk liep een dure nederlaag op in de titelstrijd en verloor met 0-1 van Antwerp FC. In de tweede helft claimde Racing echter een penalty na vermeend handspel van Semm Renders. De beelden leken voor zich te spreken. Tot onbegrip van menig kenners werd evenwel géén penalty gegeven.

Volgens Lardot focuste de VAR zich allicht op een verkeerd referentiepunt. Maar de scheidsrechtersbaas windt er voorts geen doekjes om. "De camera in doel geeft een vertekend beeld van de fase, maar op de tegenovergestelde camera zie je de bal van richting veranderen. Dus het moest absoluut penalty zijn."

Grijze zone

Tot slot verwijst Lardot ook naar de strafschop in Cercle Brugge - STVV. Hier gaat het om een feit in de 'grijze zone'. Op zich is de beslissing om strafschop te geven niet helemaal fout, maar Lardot vond het contact wel heel licht om een penalty te fluiten. Te licht zelfs volgens hem. "Voor mij is dit gewoon een duel", klinkt het. De scheidsrechtersbaas benadrukt dat hier naar de toekomst meer duidelijkheid over geschept moet worden. Voorts hoopt hij vooral dat het tijdens de volgende speeldag beter verloopt met zijn scheidsrechters. "Dit was niet mijn favoriete weekend", besloot hij veelzeggend.

Over het algemeen is de arbitrage bezig aan een sterke PO's ...

Meest recent

Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Monstertransfers Club, wending bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

70
70
Ongelooflijk: Ronaldo én Messi blijven records breken

Cristiano Ronaldo en Lionel Messi gaan de geschiedenisboeken in als legendes van het voetbal. ...

25
25
Doku verrast vlak na Wales met groot nieuws

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 na het gelijkspel tegen ...

41
41
‘Opvallend Anderlecht-plan met Verschueren onthuld’

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe structuur voor te stellen na het vertrek van Wouter ...

179
179
Pocognoli geeft meteen plannen met Pogba prijs

Sebastien Pocognoli werd officieel voorgesteld bij AS Monaco. De Belgische coach moet de ploeg weer ...

53
53
PSV dacht aan stunt met zomertransfer Gouden Schoen

PSV kende een heel drukke zomermercato. Er vertrokken heel wat basisspelers en er kwamen een resem ...

87
87
'Dennis (ex-Club Brugge) baalt: ex-club stuurt hem wandelen'

De carrière van Emmanuel Dennis zit de afgelopen jaren toch wel in een flinke neerwaartse ...

91
91
'Belgische topclubs, opgelet: Rode Duivel moet weg'

De wintermercato loert om de hoek. Voor een aantal spelers is dat de laatste kans om nog een ...

189
189
Anderlecht likt zijn wonden: "Zou 5,7 miljoen vragen voor hem"

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer de nodige jonge talenten de club verlaten. Eén speler ...

330
330
Kane doet boekje open: dit denkt Bayern-ster écht over Kompany

Bayern München is op fenomenale wijze aan het huidige seizoen begonnen. De club won tot dusver ...

345
345
'FC Barcelona en AC Milan lonken naar ex-JPL-toppers'

De wintermercato loert alweer in de verte. Alweer een maand transfergeruchten, maar ondertussen ...

61
61
'Garcia broedt op verrassende naam in WK-selectie'

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

259
259
'Anfield in rep en roer: Real slaat wéér genadeloos toe'

Liverpool FC moest eind vorig seizoen machteloos toekijken hoe sterspeler Trent Alexander-Arnold op ...

77
77
Paul Gascoigne breekt volledig: "Hij stierf in mijn armen"

De Engelse voetballegende Paul Gascoigne (58) was ooit een van de grootste sterren op het veld, maar ...

46
46
'De Bruyne niet tevreden: Garcia maakt kemel met Vanaken'

Rudi Garcia staat op punt om de Rode Duivels te verzekeren van hun plek op het WK 2026. Desondanks ...

699
699
Anderlecht in de wolken: enorme opsteker uit ziekenboeg

RSC Anderlecht staat na één derde van de reguliere competitie op de derde plaats in de ...

308
308
Atalanta in shock: De Ketelaere-bommetje slaat keihard in

Tijdens de interlandbreak gaf Charles De Ketelaere een onverwacht signaal van ...

267
267
'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een waslijst aan sterkhouders. ...

370
370
WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

360
360
Verschueren voorzitter? 'Vandenhaute beslist over veto'

Bij RSC Anderlecht staat woensdag een uiterst belangrijke afspraak op het programma. Op een speciale ...

222
222
Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

112
112
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

109
109
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

198
198
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

182
182

Meer sportnieuws