Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

415
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus steeds groter. Dat geldt logischerwijs ook voor de druk op de wedstrijdleiding. Maar in het voorbije weekend maakte de Belgische arbitrage niet bepaald een goede beurt.

Het moet gezegd: op enkele uitzonderingen na, verliepen de nacompetities in de Jupiler Pro League tot dusver zonder grote scheidsrechterlijke fouten en disccusies. Afgelopen weekend liep het echter grondig fout. Tijdens zijn wekelijkse analyse van de voorbije speeldag moest scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot toegeven dat er minstens drie wedstrijdbepalende fouten werden gemaakt.

LEES OOK: Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Beerschot VA - KV Kortrijk

De eerste vond vrijdagavond al plaats in Beerschot-KV Kortrijk (2-0). De thuisploeg was voor rust op een dubbele voorsprong gekomen. Maar de match had er heel anders kunnen uitzien als KVK bij de start van de tweede helft een penalty had gekregen na een vermeenden fout van Loïc Mbe Soh. De VAR en ref gaven echter geen krimp.

Dat was volgens Lardot geen correcte beslissing. De bal had op de stip gelegd moeten worden én de VAR had wel moeten ingrijpen. "Je ziet dat de verdediger alleen gefocust was op de aanvaller tegenhouden en in tweede instantie hield hij hem duidelijk vast met de arm, dus voor mij was de juiste beslissing geel en een penalty."

OH Leuven - Standard

Daags nadien vond in de Europe Play-Offs het duel tussen OH Leuven en Standard plaats. OHL pakte daarbij een punt na een strafschopdoelpunt van Siebe Schrijvers. Die penalty kwam tot stand na een scherpe tackle van Bosko Sutalo op Thibaut Verlinden. In de herhaling is echter te zien dat de verdediger van Standard wel degelijk de bal speelt.

Lardot noemt het zelfs een geweldige tackle en vond dat de VAR dit moest corrigeren door de penalty te overrulen. "Ik kan begrijpen dat hij fluit voor die tussenkomst. Maar als het duidelijk is dat de bal werd gespeeld, moet je de belangen van het voetbal beschermen", aldus de scheidsrechtersbaas.

KRC Genk - Antwerp FC

Ook de Champions' Play-Offs werden niet gespaard. KRC Genk liep een dure nederlaag op in de titelstrijd en verloor met 0-1 van Antwerp FC. In de tweede helft claimde Racing echter een penalty na vermeend handspel van Semm Renders. De beelden leken voor zich te spreken. Tot onbegrip van menig kenners werd evenwel géén penalty gegeven.

Volgens Lardot focuste de VAR zich allicht op een verkeerd referentiepunt. Maar de scheidsrechtersbaas windt er voorts geen doekjes om. "De camera in doel geeft een vertekend beeld van de fase, maar op de tegenovergestelde camera zie je de bal van richting veranderen. Dus het moest absoluut penalty zijn."

Grijze zone

Tot slot verwijst Lardot ook naar de strafschop in Cercle Brugge - STVV. Hier gaat het om een feit in de 'grijze zone'. Op zich is de beslissing om strafschop te geven niet helemaal fout, maar Lardot vond het contact wel heel licht om een penalty te fluiten. Te licht zelfs volgens hem. "Voor mij is dit gewoon een duel", klinkt het. De scheidsrechtersbaas benadrukt dat hier naar de toekomst meer duidelijkheid over geschept moet worden. Voorts hoopt hij vooral dat het tijdens de volgende speeldag beter verloopt met zijn scheidsrechters. "Dit was niet mijn favoriete weekend", besloot hij veelzeggend.

🚀

Over het algemeen is de arbitrage bezig aan een sterke PO's ...

Meest recent

'Sommer in nesten: nieuwe nummer één bij Club Brugge?'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

0
0
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

59
59
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

409
409
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

72
72
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

451
451
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

46
46
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

59
59
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

786
786
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

43
43
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

57
57
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

202
202
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

135
135
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

333
333
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

170
170
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

79
79
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

112
112
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

244
244
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

106
106
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

550
550
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

563
563
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

418
418
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

155
155
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

258
258
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

229
229

Meer sportnieuws