Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

415 stemmen
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus steeds groter. Dat geldt logischerwijs ook voor de druk op de wedstrijdleiding. Maar in het voorbije weekend maakte de Belgische arbitrage niet bepaald een goede beurt.

Het moet gezegd: op enkele uitzonderingen na, verliepen de nacompetities in de Jupiler Pro League tot dusver zonder grote scheidsrechterlijke fouten en disccusies. Afgelopen weekend liep het echter grondig fout. Tijdens zijn wekelijkse analyse van de voorbije speeldag moest scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot toegeven dat er minstens drie wedstrijdbepalende fouten werden gemaakt.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Beerschot VA - KV Kortrijk

De eerste vond vrijdagavond al plaats in Beerschot-KV Kortrijk (2-0). De thuisploeg was voor rust op een dubbele voorsprong gekomen. Maar de match had er heel anders kunnen uitzien als KVK bij de start van de tweede helft een penalty had gekregen na een vermeenden fout van Loïc Mbe Soh. De VAR en ref gaven echter geen krimp.

Dat was volgens Lardot geen correcte beslissing. De bal had op de stip gelegd moeten worden én de VAR had wel moeten ingrijpen. "Je ziet dat de verdediger alleen gefocust was op de aanvaller tegenhouden en in tweede instantie hield hij hem duidelijk vast met de arm, dus voor mij was de juiste beslissing geel en een penalty."

OH Leuven - Standard

Daags nadien vond in de Europe Play-Offs het duel tussen OH Leuven en Standard plaats. OHL pakte daarbij een punt na een strafschopdoelpunt van Siebe Schrijvers. Die penalty kwam tot stand na een scherpe tackle van Bosko Sutalo op Thibaut Verlinden. In de herhaling is echter te zien dat de verdediger van Standard wel degelijk de bal speelt.

Lardot noemt het zelfs een geweldige tackle en vond dat de VAR dit moest corrigeren door de penalty te overrulen. "Ik kan begrijpen dat hij fluit voor die tussenkomst. Maar als het duidelijk is dat de bal werd gespeeld, moet je de belangen van het voetbal beschermen", aldus de scheidsrechtersbaas.

KRC Genk - Antwerp FC

Ook de Champions' Play-Offs werden niet gespaard. KRC Genk liep een dure nederlaag op in de titelstrijd en verloor met 0-1 van Antwerp FC. In de tweede helft claimde Racing echter een penalty na vermeend handspel van Semm Renders. De beelden leken voor zich te spreken. Tot onbegrip van menig kenners werd evenwel géén penalty gegeven.

Volgens Lardot focuste de VAR zich allicht op een verkeerd referentiepunt. Maar de scheidsrechtersbaas windt er voorts geen doekjes om. "De camera in doel geeft een vertekend beeld van de fase, maar op de tegenovergestelde camera zie je de bal van richting veranderen. Dus het moest absoluut penalty zijn."

Grijze zone

Tot slot verwijst Lardot ook naar de strafschop in Cercle Brugge - STVV. Hier gaat het om een feit in de 'grijze zone'. Op zich is de beslissing om strafschop te geven niet helemaal fout, maar Lardot vond het contact wel heel licht om een penalty te fluiten. Te licht zelfs volgens hem. "Voor mij is dit gewoon een duel", klinkt het. De scheidsrechtersbaas benadrukt dat hier naar de toekomst meer duidelijkheid over geschept moet worden. Voorts hoopt hij vooral dat het tijdens de volgende speeldag beter verloopt met zijn scheidsrechters. "Dit was niet mijn favoriete weekend", besloot hij veelzeggend.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'
85

Over het algemeen is de arbitrage bezig aan een sterke PO's ...

Meest recent

Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

12
12
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

7
7
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

30
30
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

23
23
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

28
28
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

137
137
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

117
117
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

84
84
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

24
24
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

237
237
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

140
140
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

58
58
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

40
40
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

35
35
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

85
85
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

292
292
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

234
234
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

111
111
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

736
736
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

341
341
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

754
754
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

70
70
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

415
415

Meer sportnieuws