Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

door
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus steeds groter. Dat geldt logischerwijs ook voor de druk op de wedstrijdleiding. Maar in het voorbije weekend maakte de Belgische arbitrage niet bepaald een goede beurt.

Het moet gezegd: op enkele uitzonderingen na, verliepen de nacompetities in de Jupiler Pro League tot dusver zonder grote scheidsrechterlijke fouten en disccusies. Afgelopen weekend liep het echter grondig fout. Tijdens zijn wekelijkse analyse van de voorbije speeldag moest scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot toegeven dat er minstens drie wedstrijdbepalende fouten werden gemaakt.

LEES OOK: CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

Beerschot VA - KV Kortrijk

De eerste vond vrijdagavond al plaats in Beerschot-KV Kortrijk (2-0). De thuisploeg was voor rust op een dubbele voorsprong gekomen. Maar de match had er heel anders kunnen uitzien als KVK bij de start van de tweede helft een penalty had gekregen na een vermeenden fout van Loïc Mbe Soh. De VAR en ref gaven echter geen krimp.

Dat was volgens Lardot geen correcte beslissing. De bal had op de stip gelegd moeten worden én de VAR had wel moeten ingrijpen. "Je ziet dat de verdediger alleen gefocust was op de aanvaller tegenhouden en in tweede instantie hield hij hem duidelijk vast met de arm, dus voor mij was de juiste beslissing geel en een penalty."

OH Leuven - Standard

Daags nadien vond in de Europe Play-Offs het duel tussen OH Leuven en Standard plaats. OHL pakte daarbij een punt na een strafschopdoelpunt van Siebe Schrijvers. Die penalty kwam tot stand na een scherpe tackle van Bosko Sutalo op Thibaut Verlinden. In de herhaling is echter te zien dat de verdediger van Standard wel degelijk de bal speelt.

Lardot noemt het zelfs een geweldige tackle en vond dat de VAR dit moest corrigeren door de penalty te overrulen. "Ik kan begrijpen dat hij fluit voor die tussenkomst. Maar als het duidelijk is dat de bal werd gespeeld, moet je de belangen van het voetbal beschermen", aldus de scheidsrechtersbaas.

KRC Genk - Antwerp FC

Ook de Champions' Play-Offs werden niet gespaard. KRC Genk liep een dure nederlaag op in de titelstrijd en verloor met 0-1 van Antwerp FC. In de tweede helft claimde Racing echter een penalty na vermeend handspel van Semm Renders. De beelden leken voor zich te spreken. Tot onbegrip van menig kenners werd evenwel géén penalty gegeven.

Volgens Lardot focuste de VAR zich allicht op een verkeerd referentiepunt. Maar de scheidsrechtersbaas windt er voorts geen doekjes om. "De camera in doel geeft een vertekend beeld van de fase, maar op de tegenovergestelde camera zie je de bal van richting veranderen. Dus het moest absoluut penalty zijn."

Grijze zone

Tot slot verwijst Lardot ook naar de strafschop in Cercle Brugge - STVV. Hier gaat het om een feit in de 'grijze zone'. Op zich is de beslissing om strafschop te geven niet helemaal fout, maar Lardot vond het contact wel heel licht om een penalty te fluiten. Te licht zelfs volgens hem. "Voor mij is dit gewoon een duel", klinkt het. De scheidsrechtersbaas benadrukt dat hier naar de toekomst meer duidelijkheid over geschept moet worden. Voorts hoopt hij vooral dat het tijdens de volgende speeldag beter verloopt met zijn scheidsrechters. "Dit was niet mijn favoriete weekend", besloot hij veelzeggend.

Over het algemeen is de arbitrage bezig aan een sterke PO's ...

Meest recent

FIlip Joos slaat nieuwe weg in: "Hebben het ver geschopt"

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

4
4
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

6
6
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

32
32
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

105
105
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

54
54
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

275
275
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

136
136
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

39
39
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

43
43
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

155
155
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

331
331
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

475
475
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

63
63
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

986
986
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

254
254
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

801
801
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

220
220
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

439
439
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

43
43
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

158
158
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

81
81
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

396
396

Meer sportnieuws